Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492032/bmid_deti-z-bullerbynu-4eL-492032.jpg 5 4627 4627

Prožijte dobrodružství šesti kamarádů na švédském venkově. Astrid Lindgrenová je nositelkou Ceny H. Ch. Andersena a zcela jistě patří mezi nejoblíbenější autorky knih pro děti nejen u nás. Lisa nám vypráví neuvěřitelné příběhy, které jste určitě zažili i vy. Strávíte s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

čuřil
09.04.2021 5 z 5

Četl jsem jako dítě. Nedávno jsem si tuto knihu opět přečítal společně s dětmi.
Moc krásná knížka, krásné dobrodružné příběhy.

Alma-Nacida
17.03.2021 4 z 5

Je to milá knížka, jako asi všechny autorčiny knihy, ale přece jen Pippi a Ronja u mě vedou o tu jednu hvězdu. :)

Nora759
16.03.2021 4 z 5

Super knížka!

Čtenářka73
12.03.2021 5 z 5

Moje srdcovka, ani nevím, kolikrát jsem ji četla. Nejdřív mi ji četla maminka, pak jsem si ji hodněkrát četla sama a později svým synům, kteří ji také milovali. Zvláště k vánočním kapitolám jsme se vraceli velmi často. Bohužel už mi z ní odrostli, ale už se těším, jak ji jednou budu číst vnoučatům. Skvělá je i audioknížka načtená Libuškou Šafránkovou.

Naďa2411
07.02.2021 5 z 5

Děj nám vypráví sedmiletá Lisa. V období dvou let nám popisuje veselé příhody strávené se svými kamarády a sourozenci na malé vesnici Bullerbyn. Jsme svědky nejen typických dětkých her, které si můžeme díky této knize připomenout. Knihu doplňují krásné kresby nezapomenutelné paní Heleny Zmatlíkové. Tato kniha patřila v mém dětství mezi mé oblíbené, kdy jsem jí četla několikrát za sebou, a proto jsem si jí ráda přečetla z pohledu již dospělého člověka. Díky ní jsem zavzpomínala na mé dětství, trávené s mými kamarády venku v přírodě po celý den.

vojta888
25.01.2021 4 z 5

skvělá kniha už jsem se nemohl dočkat až ji začneme číst ve škole.

Renatka11
18.01.2021 5 z 5

Děti z Bullerbynu jsem si oblíbila už jako dítě, ale až jako dospělá, při předčítání mým dětem, jsem objevila, jak moc jsou vtipné! I ostatní knížky Astrid Lindgrenové miluju, ale Bullerbyn mi asi zůstane pořád nejbližší.

sandratea
13.01.2021

Komunisty přeceňovaná kniha, přitom je tolik krásné dětské literatury, ta k nám ale ze Západu nesměla a tak všichni ochají nad Dětmi z Bullerbynu, jakožto vzpomínce na dětství.

Micconda
13.01.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih mého dětství, kterou si občas otevřu i teď :)

vercas945
07.01.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka. Když jsem se naučila číst, tak moje první cesta po probuzení u babičky na prázdninách vždycky vedla ke knihovně pro Děti z Bullerbynu, a četla jsem, dokud se všichni nevzbudili. K 10. narozeninám jsem dostala svoji vlastní a byla to po svatbě jedna z prvních knížek, co jsem si přivezla do bytu. Teď ji s velkým úspěchem čteme dcerám, starší pětiletá už ji celou slyšela aspoň třikrát a kapitoly týkající se Vánoc a dvě další "Jdeme do školy a děláme si legraci z paní učitelky" a "Velikonoce v Bullerbynu" minimálně desetkrát :-) A navíc je to pro mě jedna z nejlépe ilustrovaných knih, co znám.

Lubošovo
06.01.2021 5 z 5

Kniha mého dětství ;) Četl jsem ji pořád dokola.

Bethanee
05.01.2021 5 z 5

Nejmilejší knížka mého dětství :)

lamar3000
02.01.2021

Krásně psaná kniha ale i ilustrace byly moc pěkné. :)

vojta888
01.01.2021 4 z 5

Skvělá kniha, zajímavý děj, krásné ilustrace.

Uma
06.12.2020 5 z 5

Moc nádherná kniha.

Kontryhelka
30.11.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala v roce 1982 od babičky jako dárek za ukončení 1.třídy. Kniha mně nadchla od prvních chvil a celé léto jsem jí četla a nemohla se od ní odtrhnout. Je to další srdcovka,na kterou nedám dopustit. Má četstné místo v mé již dospělácké přeplněné knihově. Nic se nevyrovná dobrodružství malých švédských dětí, jejich radosti a starosti na samotě v Bullerbynu. Krásné vyprávění a krásné kresby paní Zmatlíkové.

Katrinreading
23.11.2020 5 z 5

Vzdycky mi vadily ty maluvky, pripadaly mi osklive, ale pribeh? Ten miluju. Je to moje nejoblibenejsi detska kniha!

Marketti
19.11.2020 5 z 5

Krásně jsem si s dětmi početla. Je to tak hladivé.

Clerfayt11
08.11.2020 4 z 5

Krásná milá knížka.I s dcerou jsem se k ní vracel.

klarazelena
03.11.2020

Myslím, že tahle kniha žije z nostalgie komunismu, kdy byla velmi protežovaná. Dnes je knih o dětech spousta a mnohé daleko lepší. Ale nostalgie pracuje dál a tak se kniha čte stále dokola a dokola. Učitelé to strkají ve školách dětem, protože nemají ponětí, kolik krásné literatury je všude kolem. Prostě setrvačník. Myslím, že když se odhodí ta nostalgie, tak zbyde docela obyčejná kniha.