Děti panímámy Zlatuškové

Děti panímámy Zlatuškové https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30711/deti-panimamy-zlatuskove-30711.jpg 4 14 5

Nestává se často, aby si holka z chalupy vzala bohatého sedláka ze statku. V případě Jeny Kubíčkové se tomu tak díky tchyni stane. Co se za tím vším skrývá a kdo s ní půjde životem - Pavel nebo Zbyněk? Román zavádí čtenáře na autorkou milovanou Vysočinu, do blízkého okolí její rodné Studené.

douchova11
17.06.2022 4 z 5

Klasika od paní Javořické - poutavě napsaný příběh z vesnického prostředí, kdy sedláci s láskou pečovali o to nejcenější, co měli - půdu.

knihomolka1197
25.11.2020 5 z 5

Ani tato kniha z pera V. Javořické mně nezklamala. Klasický vesnický příběh o lásce a utrpení. Moc se mi líbil.

85098211
28.08.2020 5 z 5

(audiokniha)
Po hodně dlouhé době jsem si vybrala k poslechu knihu od Vlasty Javořické. Protože jsem kdysi dávno se zaujetím četla vesnické romány - a i nyní si je občas ráda připomenu :-). Ze začátku se mi zdálo, že se příběh tak trochu táhne, ale to se poměrně brzy spravilo a já jsem se od knihy naopak nedokázala odtrhnout ;-). Autorka čtenáři připomene staré, zašlé časy života na vesnici, výborně dokáže popsat těžký úděl všech protagonistů - převážně ale žen, které musely dřít až do úmoru. Zároveň však celý děj prolíná lehká romantická linka a já za sebe jsem po celou dobu pevně doufala, že Jena a Zbyněk přece jen k sobě najdou cestu. Zda se tak stane a co všechno oba (a také jejich blízcí) budou muset během celého vyprávění prožít, už ale neprozradím. O tom se každý čtenář musí přesvědčit sám :-).

MOu598
27.07.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2012?. Podle mých poznámek:
Vesnický román. O lásce, naději, beznaději, končí hepyendem.
Dobře se čte.

kika 13
08.04.2013 4 z 5

Pěkně psaný román ze života na vesnici.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979