Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1712 484

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

Venny345
05.03.2024 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale začala me bavit až na konci. Regan je pro mě výbornou autorkou, ovšem nesedí mi hlavní postava této série a možná proto se mi kniha špatně četla.
K sérii se určitě vrátím, ale až za nějaký čas a budu “mít chuť na thriller.

katka134
27.02.2024 3 z 5

Moje první setkání s Josií mě příliš nezaujalo, ale určitě si přečtu další knihy.

knihomolka27
24.02.2024 2 z 5

(SPOILER) 51 procent

Musím se přiznat, že mi to úplně nesedlo. A tím ani tak nemyslím, velmi nepříjemnou zápletku o únosech a znásilnování, ale spíš ten způsob jak byl celý ten příběh vystavený, vymyšlený. Bylo pro mě velmi těžké se ztotožnit s postavami, sice se mi líbilo, že nebyly tak jednostranné jako třeba v jiných detektivkách, ale za celou dobu čtení jsem si k nim nenašla vůbec žádný vztah. Což se mi u knížek stává jen opravdu málokdy. Celé to na mě působilo velmi chladně, jako by to šlo mimo mě. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy. Chovala se neprofesionálně, vlezle, byla celkem dost nesympatická a dělala hloupé chyby, které některé stály i život. Připomínala mi policistku Linhartovou v knihách Kateřiny Trpkové. Vlastně mě štvalo kolik prostoru tam měla i její osobní linka, která mě taky neskutečně iritovala. Romantický vztah s Lukem vůbec neprožívám a kdyby se rozešli, tak mi to nemůže být víc jedno. Ohledně tohohle jsem dost zklamaná.

Co se týká vyšetřování to bylo kolikrát opravdu velmi neuvěřitelné a nevěrohodné, vadilo mi, že hlavní hrdince vše tak jednoduše vycházelo. Navíc mi vadilo, jak všem na počkání vše vykládala o případu...nepůsobí to na mě, tak že by byla detektivem spíš vlezlou novinářkou. Některé zvraty mi přišly hodně na sílu a objevily se zase odnikud.

Jako celek mě to sice číst bavilo. Napínavé to taky docela bylo. Určitě bych tomu ubrala několik stránek....ale upřímně jsem čekala a doufala ve víc. Další díl si přečtu a uvidím....

Tereza.P5
16.02.2024 4 z 5

Kniha mě bavila,byla čtivá. Konec byl trochu zklamání

Michelle.Bee76
15.02.2024 2 z 5

Nebavilo, nezaujalo, protrpěno ("četla" jsem skoro 3 měsíce). K Bryndzovi nebo Fieldsové to má hoooodně daleko. Do dalšího dílu už se nepustím.

Péťa86
15.02.2024 4 z 5

První knížka od této autorky jako audiokniha. Z počátku mě to moc nebavilo, nechtěl se mi do příběhu investovat čas. Postupem času se vše rozjelo a super. Ráda doporučím dál!

jana1874
30.01.2024 4 z 5

„Kolik dívek musí zmizet, než si toho někdo všimne?“

Moje první setkání s autorkou a její sérií, takže jsem poznávala nejen případ, ale i detektiva Josie Quinnovou.

Případ, který se v prvním díle vyšetřuje je hodně popsán v anotaci (kterou jsem nečetla, takže nic nebylo vyzrazeno ), při čtení jsem přemítala a čekala, až se dozvím víc, nejen o případu, ale i o detektivovi – Proč ji suspendovali? Co se jí stalo, když byla malá? A spoustu dalšího. A většina byla postupně odhalena.

Přišlo mi, že od půlky se s různými odhaleními snad roztrhl pytel, jelikož  jich bylo hodně. Pak i když už čtenář věděl, kdo je za tím, tak detektivové posledních několik stránek potřebovali na to, aby vše mohli dotáhnout do konce, a stejně se našlo ještě pár nečekaných odhalení či některé drobnosti byly ještě dovysvětleny.

Kniha je čtivá, má krátké kapitoly, které nutí číst dál a dál, až se dostanete na konec. Co mě zarazilo, byly určité kapitoly týkající se jisté osoby a Josiin velitel. Jeho chování na začátku a na konci bylo odlišné – byla to předtím jen přetvářka nebo opravdové a pak prozřel a změnil chování?

Ale líbilo se mi to a zařazuji si autorku na seznam a postupně bych si chtěla přečíst všechny její knihy

Alexxxka
28.01.2024 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a teda :-) Jsem mile překvapena. V podstatě přečteno za pár hodin, moc mě to bavilo. A i když si za nějakou dobu už nebudu přesně pamatovat jak to celé bylo, vím že si budu pamatovat že se to četlo sakra dobře:-)

Kačka_knihomol
20.01.2024 5 z 5

Tuto sérii detektivek s Josie Quinnovou jsem vůbec neznala a dostala jsem se k ní zcela náhodou (dárek k Vánocům). A přitom je skvělá! Sympatické postavy, zajímavý případ a napětí do poslední chvíle. Co mě osobně rušilo, byla linka "šéfe, chci se vrátit do služby". Jinak nemám co vytknout a hodnotím plným počtem.

babystar
20.01.2024 4 z 5

Tak dlouho se chodí... vraždí, až vás někdo dopadne. První příběh série s Josie Quinnovou. Kniha napínavá až tak, že jsem četla celou noc. Josie mi přišla poněkud hysterická, ale asi při svém workoholismu měla důvod. Oceňuji, že autorka, i když se jedná o velmi smutný příběh, nepopisuje podrobně drastické scény (i když krve a mrtvol je dost a dost). Nechá to na fantazii čtenáře a já jsem se staženým žaludkem nemusela moc přeskakovat. Chystám se na další díl.

Terka1975
15.01.2024 4 z 5

Mám novou oblíbenou vyšetřovatelku! Ano je akční a děj je napínavý od samého začátku, někdy té akčnosti bylo až moc. Protíná se zde i osobní linka Josie a na můj vkus až příliš mnoho mrtvých a velká čistka. Ale asi dobrý začátek do dalších dílů. Kniha se dobře čte, i když někdy opravdu češtinářsky pokulhává. Ztraceno zřejmě někde v překladu.

IHT
13.01.2024 5 z 5

Pekna prace. NIc zasadne prevratneho (mam mlhavy dojem, ze podobne tema uz jsem cetl), pachatel jde odhadnout celkem brzo (autorka poctive nechavala voditka), ale melo to zajimavy spad a potesilo me, ze rozuzleni nebylo rychle a odbyte.
moje prvni seznameni s autorkou a urcite planuji pokracovat :)

vivula
05.01.2024 1 z 5

Když pročítám komentáře, tak mám pocit, že jsem četla úplně jinou knížku než všichni ostatní :-D. Absolutní slátanec přitaženej za vlasy šíleným způsobem. O to smutnější, že se půl knížky nic neděje, pak ta šílená mega akce a pak zase nic.. Byla jsem natěšená na sérii, která se mi dostala do rukou až teď, ale nevím nevím, jestli jí dám ještě šanci.. obrovský zklamání takhle na začátek roku.

Adris
04.01.2024 5 z 5

Vyslechla jsem jako audioknihu a pecka! Ihned jsem se pustila do 2. dílu a teď už jedu 4. V audiu je to fakt skvely.

Aymira
19.12.2023 4 z 5

Bavilo, zločiny nebyly nijak přehnané, nic, co by se nemohlo reálně dít. Hodně mě ale mrzí, že k vyřešení už došlo v podstatě v polovině knihy a pak nenásledoval žádný dramatický závěr nebo zvrat. A můj zážitek z knihy rušil rovněž fakt, že v ní umíraly samé důležité postavy.

Janadvorackova
16.12.2023 3 z 5

Nenadchne, neurazí. Některé události mají asi zmást čtenáře, ale víc zmatená mi přišla vyšetřovatelka :). Bohužel jsem zápletku rozpletla dřív než ona.

Vevericka.eva
07.12.2023 5 z 5

Velmi dobrá a napínavá detektivka. Těším se na další díl. Velmi mě bavily neotřelé nápady, i když těch zapojených kriminálníků bylo přece jen trošku moc.

dlabikk
04.12.2023 3 z 5

První díl série s Josie Q. se mi úplně nelíbil. Josie mi přišla nesympatická a děj jako bych už někdy četla. Stát se to zajisté může a autorka za to nemůže, ale mám to ALE ... Oživila mi to ke konci linka s babičkou Josie. Za mne 2,5*, šanci jí ještě dám.

123.Iveetka
30.11.2023 4 z 5

Protože jsem už četla jiný díl této série, chtěla jsem to vzít pěkně od začátku. A nebyla jsem vůbec zklamaná. Do půlky knihy jsem si teda říkala, že už se to trochu táhne, ale pak to nabralo spád, začalo se vše odkrývat a já se od knihy nemohla odtrhnout. Těším se na další díl a jsem zvědavá, jak se postava Josie bude vyvíjet.

Belanna
25.11.2023 3 z 5

První díl nové série, první setkání s autorkou.
Upřímně jsem na rozpacích, jak hodnotit.
Příběh samotný a zápletka se mi líbily, ale dlouho jsem se prokousávala počátečním "seznamováním se" s prostředím a postavami, což zabralo skoro polovinu knížky. Pak už se věci začaly hýbat a děj nabral spád, i když některé momenty mi přišly přes čáru.
Na konce jsem pak zjistila, že jsem dokonce zvědavá, zda nová životní situace detektivku Josii změní.