Ohrožená

Ohrožená https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278303/bmid_ohrozena-QIf-278303.jpg 4 404 94

Detektiv Tom Douglas série

Když mladou dívku srazí auto a ona zůstane ležet polomrtvá u silnice, malou obcí Little Melham to otřese. Jak to, že byla Abbie tak pozdě v noci venku, a jak to, že se po ní nikdo nesháněl? Ellie Saundersové by mohla pravda o této noci ohrozit manželství, a dokonce i bezpečnost jejích dětí. Musí svou rodinu chránit stůj co stůj, bez ohledu na následky! Šéfinspektor kriminálky Tom Douglas si myslel, že v Little Melhamu najde poklidné útočiště před každodenním pracovním vypětím. Jenže s tím, jak je postupně vtahován do pavučiny lží, mu všechny instinkty napovídají, že Abbie potkalo něco víc než jen tragická nehoda. Celou pravdu – co tu noc dělala Abbie venku a kdo onen vůz řídil – zná jediný člověk. Pro tuto osobu věstí nehoda pohromu a někdo bude muset zaplatit...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

The Back Road , 2013

Danago
23.03.2018 4 z 5

Podle mě to nebyla zas tak špatná knížka. Příběh byl napínavý celou dobu až do konce . Pachatele jsem neuhádla, což považuji za velké plus. Konec byl proto překvapivý a uzavřený. Postav sice bylo dost, ale příběh byl na nich vystavěn a já jsem se v nich neztrácela. Knížce určitě ublížilo , že u nás byla vydaná až po lepších knihách od této autorky. Kdybych ji četla jako první tak, jak ji autorka napsala určitě bych byla více nadšená. Přesto rozhodně špatná nebyla, rukopis Rachel Abbott je i v této knížce poznat.

lenkaBajza
12.03.2018 2 z 5

Naprosto se ztotožňuji s názorem Artep25 o pár komentářů níže.
Příliš mnoho postav, které se mi trochu motaly ještě ke konci knihy, jedna z hlavních hrdinek - Ellie, mi přišla vážně strašně hloupá (naopak postava Leo byla sympatická).
Postava policajta Toma...také sympatická, ale zbytečná, chudák "pracoval" až na posledních 50 stranách:-D (ano, vím, že prvních 100 stran byl večírek s popisem 10 osob a jejich vztahů).
Myslím, že by bylo lepší, kdyby bylo méně postav a také méně dějových linek. Řešit a dumat nad tím, kdo unesl Abbie, co se stalo z otcem hlavních hrdinek, kdo vydírá Ellie, co má za problém Fiona nebo Gary... všeho bylo moc.
Také mi přijde divné, že taková osoba Abbie zvládla unést?! Vždyť z příběhu vyplynulo, že se "znaly", tak proč si přisedla do auta? A kam ji odvezla a kde ji věznila?!

lenuskav
04.02.2018 3 z 5

No, upřímně sem z knížky hodně rozpačitá. takový hodně roztěkaný, občas dlouhý, občas nezáživný..podruhé už jí číst nemusim

p.pavlina
17.11.2017 3 z 5

Pěkná kniha, ale docela dlouho mi trvalo, než jsem se do ní začetla a stále jsem se musela soustředit na rozlišování postav a nit jejich osudů.

orinka3
04.11.2017 2 z 5

Snažila jsem se poctivě. Do 2/3 knihy jsem nepřeskakovala, pak mě to jaksi přestalo bavit. Neustálé manželské rozhovory, psychologizování, mezilidské vztahy, žena s mužským jménem Leo...prostě jsem se podívala na konec a jsem ráda, že knihu odkládám.

vincek1
03.11.2017 3 z 5

Souhlas s Artep25. Zpočátku jsem se trápil popisem vzájemných vztahů a poměrů mezi popisovanými osobami. Světélko na konci tunelu bylo posledních cca 70 stran. Možná sto, ale to se mi zdálo jako klišé:-) . Takže dočteno hlava zaplněna ne právě pozitivními myšlenkami a uvidím jestli si od této autorky něco ještě něco přečtu. Možná až budu hóódně rozjásaný a menší depka to srovná. Během četby se mi zdálo, že se jedná spíše o knihu pro ženy, ale dočetl jsem. Co dodat, přečtěte si a uvidíte.

Kacule88
22.10.2017 4 z 5

Kniha mě bavila, nemohla jsem ji odložit.
Líbily se mi i vedlejší příběhy z minulosti, které se odehrávaly mimo hlavní děj.

Artep25
14.10.2017 2 z 5

Tak toto byla druhá kniha od spisovatelky ,kterou jsem četla .První se mi moc líbila ,ale tady jsem byla rozčarovaná .100 stran na večírku :( Přes půlku knihy se popisují rúzné vztahy a napětí se ztratilo v té motanici ,kdo s kým ,kdo o kom a kdo bez koho ...Navíc mi lezla na nervy ufňukaná Ellie ,takže jsem byla fakt otrávená .Takže ne nebavilo mně to a doufám,že ty další budou lepší .

Etelea
05.10.2017 3 z 5

Nerozumím, proč u nás série vyšla až od druhého dílu. Ale to nechám stranou. Co mi vadilo - hodně postav, dlouho jsem se v nich neorientovala. Už jsem myslela, že na pomoc povolám tužku a papír a budu si dělat poznámky. Trochu mám pocit, že nebyl využitý ani z poloviny potenciál příběhu. Chvilkama to bylo utahané, ukecané, mírně nudné. Nakonec jsem ale úplně zklamaná nebyla.

Danilla
19.08.2017 4 z 5

Kniha Ohrožená nebyla vůbec špatná ale na druhou stranu, to nebylo nic, z čeho bych si "sedla na zadek". Zápletka byla docela dobrá a do konce jsem nevěděla, kdo byl únosce. Rozhodně si přečtu i ostatní knihy od Rachel Abbotové.

limetka2008
14.08.2017 4 z 5

Kvalitně vystavěná detektivka (proč se dnes kdeco musí zaškatulkovat jako thriller?), napínavá až do rozuzlení. Postav bylo dost, ano, ale byly pro mne rozlišitelné, takže jsem se v nich neztrácela. A dobře vybrané hřiště - malá zcela bezpečná vesnice, kde se nikdy nic neděje, úplně jsem cítila, jak se stupňuje nervozita.... Jo, fakt dost dobrý!

M100
15.07.2017 5 z 5

Další napínavá kniha od autorky. Moc pěkně se mi čte.

Michnicka
04.07.2017 5 z 5

No tak moc nerozumím hodnocení knihy čtenářů, protože já byla naprosto celou knihu napnutá jako kšandy. Na dlouho se nedala odložit a že tam bylo moc postav? Mě to nedělalo problém, když se čte 100stran denně, tak se postavy nepletou. Jsem ráda, že jsem tuto knihu dostala a bude mít čestné místo v mé knihovně.

Paja1709
23.06.2017 4 z 5

Byla to moje prvni kniha od teto autorky.Cetla se dobre ,ale jen mi tam proste neco chybelo.Take si myslim ,ze tam bylo zbytecne moc postav.Kazda postava mela svuj pribeh ,takze ze zacatku jsem se spatne orientovala.Za to davam o hvezdicku min.Kazdopadne uz se tesim na dalsi knihu od teto autorky.

zuza58
11.06.2017

Pro mě bohužel nejslabší kniha autorky . . .jako by to napsal někdo jiný
strašně zdlouhavé

AndyK
05.06.2017 3 z 5

Váhala jsem, kolik hvězdiček dám. Nakonec jen tři, protože proti jiným tohoto žánru je tahle přece jen slabší. Za mě určitě nejslabší, kterou jsem četla přímo od autorky. Chápu, že určité informace byly důležité, ale na můj vkus se vše moc protahovalo, než došlo na to podstatné...

Lenka.Vílka
04.06.2017 3 z 5

Docela by mě zajímalo, jaký je první díl, který u nás nevyšel. K autorce jsem se dostala přes oblíbenou uživatelku, která ostatní díly (kromě Ohrožené) četla, tak jsem to vzala postupně, protože jsem před sebou měla další sérii, která u nás vycházela na přeskáčku (což mě vždy naštve a nechápu pointu). Nepochopila jsem, jaký žánr kniha zastupuje (to na obalce mi nesedí). Jestli to je detektivka nebo jakýkoliv vyšetřování, tak mi tam dost chyběl ten pán, po kterém je série pojmenována. Jestli to je psychologický román, tak na mě to působilo jako tlachání o ničem. A rozhodně jsem se u toho nebála, nebyla napnutá, nic plíživého nepřišlo. A já pořád nechápala anotaci vzhledem k obsahu knihy. Ta totiž volně zní takto: někdo sejme autem v lese holku a náš dobrák detektiv na odpočinku se k tomu přimotá, protože je prostě polda, a to oni dělají. I když o to nikdo třeba nestojí. Ale v praxi to je tlachání o životě se spoustou postav, kde vždy někdo něco trochu naždibne a jede se dál o tom kdo s kým, co a za kolik. Ano, potom se to všechno střetne, ale čekat na to tolik stran? Na to kolik knih vychází, zbytečné zdržování. Dočetla jsem, protože mám v plánu si přečíst autorky další knihy, které mají být lepší. A taky to nebylo napsané špatně. Jenom to plácání kolem bylo děsivý, že jsem občas i přeskočila pár stran a o nic nepřišla.

Pavlnka
26.02.2017 5 z 5

Začátek, který jsem četla jako poslední a pro mě naprostá bomba. Autorka patří mezi mé oblíbené a čekám další díly.

salunka
21.02.2017 3 z 5

Nevím, co si mám o knížce myslet. Nečetla se vyloženě špatně, jen mi dlouho trvalo zorientovat se ve všech postavách. Nakonec jsem ji přelouskala a jdu se vrhnout na další díly, které se mi snad budou líbit víc.

melien
17.02.2017 3 z 5

Je to moje první kniha od této autorky, a celkem se mi kniha líbila, byla napinava, jen mi občas kniha přišla zbytečně dlouhá, ke konci knihy jsem si říkala, ať už to je proboha konec. . Ale četla se dobře.

tajemství únosy dětí thrillery pro ženy

Rachel Abbott
anglická, 1953