Vykoupení

Vykoupení obálka knihy
Mé hodnocení:

Detektiv Miko Syrový si odjíždí odpočinout od ruchu velkoměsta do rodné vsi, kde plánuje strávit několik poklidných dnů se svou malou dcerou. Hned po příjezdu je však konfrontován s podezřelým úmrtím, které místní policisté až příliš rychle uzavřou jako obyčejnou nehodu. Miko začíná klást nepříjemné otázky, fasáda vesnické idyly se drolí a na povrch vyplouvají svědectví, která do případu vnášejí stále víc pochyb a otazníků. Když se nakonec kulisy zřítí úplně, Miko až příliš pozdě pochopí, že tentokrát jde o život i jemu samotnému…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415790/vykoupeni-p3o-415790.jpg 4.5149

Detektiv Miko Syrový / Mikuláš Syrový 8.

Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Vykoupení

ZuK1

Martin Goffa opět nezklamal. Výborné, napínavé, vtipné, uvěřitelné, přečteno jedním dechem ...

Harmonika_one

Po rozčarování z předchozího dílu (už jsem autorovi odpustila) jsme naštěstí zpátky v Čechách, konkrétně v MIkově rodné vísce. Zápletka je celkem komplikovaná a nebyla jsem si jistá, jestli jsem správně pochopila epilog, po přečtení některých zdejších komentářů jsem se utvrdila v tom, že ano. :-)
U tohoto dílu jsem si uvědomila, jak se hodí mít známé. Zdá se mi, že Miko vyřeší vše právě takhle - buď službou "na oplátku" od někoho, nebo získá vodítko díky známým (a jejich známým). Líbilo se mi, že si Miko dokázal přiznat, že na některé věci prostě nestačí. Snad v další knize už bude ve formě..., popravdě mě to Mikovo pití začíná dost štvát. :-)
Na autorových knihám jsem už regulérně závislá. Stačí přečíst pár stránek a jsem lapena – vím, že budu číst každou volnou chvilku než knihu dočtu.

akcive11

U autora jsem během čtení zjistila, že mě od něj více baví příběhy odehrávající se v Praze. Situace v hlavním městě umí krásně barvitě a pravdivě popsat. Mám ráda jeho styl humoru a pohledu na svět. Každá jeho kniha jsou dobře investované peníze i čas!
Vlastním všechny jeho vydané knihy, jsem velký fanoušek. Držím palce při dalším psaní.

EvikU.

Autor se pro mě začíná stávat závislostí. Mikuláš je sympaťák a knihy velmi čtivé. Příběh se mi líbil. Co mě trochu mrzí je, že není hlavní padouch potrestaný policií. Ale asi to je tak opravdu i v životě. Někteří v tom umějí tak chodit, že i zákony a policie jsou na ně krátký. Je to ale smutný.

Celá série je skvělá, všem doporučuju. A já běžím na další díl.

cucik14

Opět skvělá detektivka, české prostředí sedí autorovi víc než Jižní Amerika. Nečekaný, ale za mě uspokojivý závěr. Jen je mi líto Dustyho :(

Joyce24

Martin Goffa opět nezklamal. Výborná česká detektivka, děj díky krátkým kapitolám rychle utíká a nelze přestat číst, dokud se nedostanete na poslední stránku, jak jste napnutí tím, jak to dopadne. Doporučuji.

99jana99

Určitě stojí za přečtení, kapitoly ubíhají rychle,konec byl zajímavý. Moje druhá kniha tohoto pána a ne poslední.

Wabinka
31.12.2020

Výborné,ostatně jako vždy. Goffa prostě píše skvěle a Miko je frajer a hodně mě baví. A vůbec mi nevadí, že jsem se k tomuto dílu vrátila, i když mám v sérii s Mikem dočtené už i novější knihy.