Děsivé radosti

Děsivé radosti https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269126/bmid_desive-radosti-269126.jpg 4 134 34

Tři povídky klasika sci-fi žánru v luxusním komiksovém provedení! Talentovaný kreslíř Michal Suchánek si vybral ke svému impozantnímu komiksovému startu tří příběhy Ondřeje Neffa a neuvěřitelným způsobem je převedl do nového média. Prožijete zakázanou romanci, vedle které je 50 odstínů opravdu jen šeď (Jitro pro hroznou radost), zjistíte, že hamižnost se nevyplácí ani ve vesmíru (Kšeft za všechny prachy) a na závěr budete svědky rozhovoru s cestovatelem v čase, který si jako místo pro svou exkurzi zvolil koncentrační tábor (Konec dobrý, všechno dobré). K tomu všemu ještě v knize najdete bonusové nákresy a texty Ondřeje Neffa o vzniku příběhů.... celý text

Marshal
22.09.2016 3 z 5

Občas jsem přestal se čtením a fascinovaně si prohlížel obrázky - detaily kostýmů, všechny ty roztodivné mimozemšťany, tváře lidí v davu. Kresba je úchvatná a nápaditost kreslíře (a zároveň scénáristy) nezná mezí. Z každého tahu virtuální tužkou křičí: "Tohle je sci-fi komiks ze staré školy! Smiřte se s tím!" Vůbec se nedivím, že Michala Suchánka v anotaci srovnávají s Kájou Saudkem. Další důvod, proč jsem si jen tak v poklidu hleděl na obrázky, byl fakt, že mě příběhy moc nechytly. Nejvíc mě mrzí prostřední příběh, který skončil v momentě, kdy začal být zajímavý.

Disease
29.08.2016 4 z 5

Příjemné osvěžení Neffových povídek, které už holt časem poněkud zasmrádly...

OldaB
23.07.2016 5 z 5

Příjemná záležitost. Poctivé příběhy z dalekého vesmíru v parádní kresbě českého autora. Zajímavé jsou i doslovy Ondřeje Neffa, které přinášejí řadu informací o vzniku jednotlivých povídek.

banánovépyré
26.05.2016 5 z 5

Děsivé radosti mi udělaly opravdu radost. Kresby Michala Suchánka jsou prostě dokonalé, myslím si, že jsme na poli komiksu potřebovali přesně někoho takového, a určitě se ještě můžeme těšit na veliké věci. Kniha samotná má zajímavý příběh - moc často se asi nestává, že by si sám kreslíř vybral text a protože ho baví a rád by je zpracoval do komiksu, rozhodne se vytvořit obrázkové stripy, které povídky vhodně (až děsivě vhodně a přirozeně - ten člověk má prostě talent!) doplní. Možná že by si Ondřej Neff sám vybral pro trvárnění úplně jíné povídky nebo texty, těžko říct, ale mně osobně se líbí i ty tři příběhy. Každý úplně jiný, s jiným tématem a zasazen do jiného prostředí... všechny tři znepokojivé a řešící nekonečnou lidskou otázku morálky. Nemůžu jinak.. ale kniha se prostě povedla a neměla by uniknout žádnému fanouškovi české fantastiky :-)

Rezet
03.04.2016 5 z 5

Kresba je opravdu nádherná. Po přečtení jsem ještě dlouho listoval a jen se kochal ;)
Jinak k příběhu...no jsou tu tři povídky. První a třetí povídka jsou prostě super. Ta druhá je taková minipovídka, ke které toho mohlo být více, a jako jediná je dosti předvídatelná. Stejně jako ostatní se však čte jedním dechem. Takže pokud se vám tohle dílko dostane do rukou, určitě ho zkuste.

spdb
21.03.2016 4 z 5

Suchánek a Neff, se všemy klady i zápory. Šlo to rozpracovat do obsáhlejšího díla, ale i takhle je to přijemný kousek.

zdenur
21.03.2016 3 z 5

Po stránce kresby nemám co vytknout, perfektní. Je jen pár případů, kdy postava ze vzdálenějšího pohledu ztrácí na detailech a moc se sobě nepodobá. Povídky jsou věc druhá. První je originální, ale závěr absolutně nemasný neslaný. Druhá nijak nezačala a vlastně ani nekončí. Třetí v mém pohledu nejlepší, i když závěr by mohl být stylovější. Sečteno podtrženo, slabší nadprůměr. Originální povídky jsem nečetl, ale při komiksovém zpracování by to asi chtělo zkusit chytit za jiný konec.

kethy
10.02.2016 3 z 5

Tak jsem velmi zklamaná. První povídka je sexuálně labilní z naprosto ubohou pointou. Druhá povídka je totálně odfláknutá - nedodělaná a třetí povídka je skoro odpad. Vlastně jsem třetí povídku vůbec nepochopila a její pointě se vůbec nezasmála, i když měla být údajně z kapitol černého humoru - tady alespoň si myslím. Zklamání je na místě. Jediné, co se dá ocenit je nádherná, Evropská, kresba.

Terva
07.02.2016 3 z 5

Povídka první – JITRO PRO ŠŤASTNOU RADOST – (****) je příběh Armana, muže z planety Země a Odony, dívky ze Smradlavé planety. Za jejich sexuální styk jsou nuceni nějaký čas pobývat v odvykacím vězení. Po dokončené kůře by se jim ze vzájemného sexu mělo dělat špatně. Ale sex je sex a nikdo netuší, jak to dopadne. ….........Občané konfederace, přejeme vám šťastný návrat do vašich domovů a nezapomeňte, že mezidruhové sbližování je nejen nepříjemné, ale především nezákonné!........... Na konci povídky je malá esej od Ondřeje Neffa. V té se přiznává, že věří na mimozemšťany, ale mi je nemůžeme vidět, protože nejsme supercivilizace. …..Znal jsem jednu krásnou ženu, která milovala hnusného blbého tlustého chlapa, protože smrděl......... Povídka druhá – NÁPAD ZA VŠECHNY PRACHY – (***) Je příběhem tříčlenné posádky kosmické lodi AVIA PX-216. Tato posádka se vydala ukrást ze smetiště fungující přístroje. Víc se nedá napsat, byl by to spoiler. ….....Dychtím po čistém stroji! Po nezkažené technologii! Pohrdám masem! Maso chybuje, maso hnije!........... Figuruje tu stará známá lidská chamtivost. Pro samé prachy přehlédneme nebezpečí. …...Kurva, tohle se mi nelíbí. Navrhuju, abychom odsud hned vypadli........... Jen škoda, že povídka je krátká a svým způsobem mi připadá nedodělaná. Pointa nefunguje. Po dočtení povídky je opět esej Ondřeje Neffa. Zde se přiznává, že nápad na tuto povídku mu vnuknul film Vetřelec. Povídka třetí – KONEC DOBRÝ, VŠECHNO DOBRÉ – (***) Tak tohle téma mě nebere. On si každý myslí, že když nakreslí nácka, hned to všichni budou žrát. Tento příběh se mi nelíbil. Ani kresbou a ani obsahově. Proto jen těch slaboučkých 60% …...Zkrátka to stálo za hov...EHM...chci říct, cítil jsem, že to nebylo ono........ Opět tu najdeme dvě stránky psaného slova. Ondřej Neff tu opět vysvětluje vznik této povídky, její průběh a dokonce obhajuje i malou změnu ke konci příběhu, kterou provedl Michal Suchánek. Inu, káva Babák šla do pozadí, protože muž s implantovaným koňským penisem je větší lákadlo. Kniha obsahuje i Skicář. Přípravné skici postav a nepoužité návrhy. Nejzajímavější je soubor obrázků nazvaných Galerie recidivistů – obsahuje sedmnáct mimozemšťanů – jsou velmi povedení – už jen ten sex s nimi by byl impozantní.

oladnb
26.01.2016 5 z 5

V podstatě mé první seznámení se scifi a kupovidu lehce stavitelné až zábavné, děj pochopitelný, kresba precizní. Tímto jsem nakoukla pod pokličku Ondřeje Neffa a mám chuť si přečíst nějakou z jeho psaných povídek.

memphisz
29.12.2015 4 z 5

Asi nejlépe kreslený český komiks, jaký jsem zatím četl. Kresba je na světové úrovni, a světy i postavy jsou osobité a skvěle vykreslené. Hlavně mě těší ta inspirace atmosférou Blade Runnera. Scénář také funguje a je dobře, že se Suchánek nechal Neffem pouze inspirovat. Snad se bude Suchánek sci-fi komiksu držet a najde si nějakého talentovaného scenáristu, a dohromady zplodí kvalitní originální autorský počin.

martinstefko
16.11.2015 4 z 5

Kniha "Děsivé radosti" je skvělou ukázkou toho, že i u nás je prostor pro mainstreamový komiks. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/11/1038-desive-radosti-70.html

lyriq
07.11.2015 5 z 5

S veškerou úctou k českému komiksu - přednost Děsivých radostí je v tom, že ilustrace nepůsobí česky. Myšleno v nejlepším slova smyslu, směle se může rovnat US komiksům. A co se týče příběhů, stačí dvě slova - Ondřej Neff.

Po opětovném přečtení mi nezbývá než doufat, že dvojice autorů se spojí u dalšího projektu a Michala Suchánka budu napjatě sledovat.

anetka.repova
31.10.2015 5 z 5

Nádherné příběhy a ty ilustrace, rozhodně stojí za přečtení.