Denik Ostravaka 1

Denik Ostravaka 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23298/mid_denik-ostravaka-1-65c8df567bd1e.jpg 4 429 429

Denik ostravaka série

Tištěná podoba internetového deníčku v ostravštině. Po velkém úspěchu nejen na internetu, ale i v tištěné podobě se dočkal denik ostravaka svého dalšího pokračování. Především úžasná lehkost jeho vyprávění a vtip jsou tím, po čem prahnou jeho pravidelní i příležitostní čtenáři.

Cibulek
13.02.2019 5 z 5

Je to dobre jak cyp.

1bublina
11.02.2019 3 z 5

Vtipná oddechovka, ale ta řeč!!! ;)
ČV 2019 Kniha, jejíž děj se odehrává v Ostravě

bookemma
10.02.2019 4 z 5

Teda takhle jsem se při čtení dlouho nenasmála. Jelikož přítel je Ostravak tělem i duší, na všech místech, která ve svých příbězích autor popisuje, jsme byli, a tak byla pro mě o to autentičtější. Když jsem si představila, jak z maličkého bytu na Dubině někde v sedmém patře vystrkují vánoční stromek, nedalo se než od srdce zasmát. Je tam ten prazvláštní drsný humor, mentalita Ostravaku, jejich prapodivna slova a jednání, které ale, ač se mi to líbit nemusí, prostě vychází od srdce... Nicméně, jazyk psaní mi vadil, proto jsem později přešla i k audiu, a nad povídkou "Jak mam dodrbala mikrovlnku" jsem plakala smíchy ještě dva dny. Vzhledem ke své omezené slovní zásobě ostravštiny, jsem některá slova "googlila" nebo vyzvídala dodatečně, a po dvou měsících mi konečně došlo, že cukle není cukrovinka na lízání, bebechy nejsou vlasoví parazité, čobol není urážlivá přezdívka pro jediného kámoše z party, a že oblíbená nadávka "cyp jak lampa" je vlastně mimořádně vtipná, když ji říká rodilý mluvčí. Přítel se mi často směje, že bych se měla vykašlat na čínštinu a radši studovat ostravštinu... Upřímně, překvapuje mě, že na Baňské obor Ostravština pro středočechy ješte nezavedli. Tož tak. Už tu kecam jak pražak.

Sarrah
08.02.2019 5 z 5

Super, slzela jsem smíchy.

Aleh
02.02.2019 3 z 5

Ostrava není mým rodným městem, ale patřím do Ostravy a Ostrava ke mně už dlouhých 35 let. S nářečím, kterým, je psán Denik Ostravaka... jsem se setkala spíše na vesnicích v bezprostřední blízkosti Ostravy a především u starší generace. A právě mnohé z toho je zachyceno v útlých knížkách Deniku Ostravaka... . Nemá to samozřejmě nic společného s uměleckým dílem, pro něž by si autor vybral prostředí Ostravy. A tak to také musíme brát. Nicméně se tomu nedá upřít to, proč to bylo napsáno. Vyprávění Ostravaka má především pobavit. Přidanou hodnotou pro čtenáře žijící v Ostravě je, že opravdu je vše spojeno s místy kudy denně procházíme nebo projíždíme, kam chodíme do práce, kde nakupujeme, kam se chodíme bavit, kde to žije... prostě se vším všudy to patří k Ostravě a jejím obyvatelům. A i když máte pocit, že to či ono vlastně ani není k smíchu, tak vzápětí stejně vybuchnete smíchy a nemůžete číst dál, protože to prostě tak je. A s tím smíchem Vám Ostravak nedá pokoj ani na chvíli.

allfonsa
31.01.2019 4 z 5

Perfekt, dlouho jsem se tak nenasmala, jenom ten dialekt mi občas vadil..

Ronnie68
26.01.2019 5 z 5

Zprvu jsem nevěděla, co si mám o této knize představit ... ale ty příběhy (povídky) ... byly vážně úžasné a vtipné ... jako lék na depresi ...

dagsvob
20.01.2019 5 z 5

Moc mně ten dialekt bavil, jako bych slyšela mou rodinu žijící v Ostravě. Fajne čteni, no ni?

Kerberos
19.01.2019 3 z 5

Krátké humorné povídky,asi by bylo lepší je poslouchat než bojovat s tím pravopisem.

roso.mak
18.01.2019 2 z 5

Nápad dobrý, některé povídky vážně vtipné, ale spoustu jsem přeskočila. Další díly už číst nebudu.

parxel
16.01.2019 2 z 5

Kdyby nebylo čtenářské výzvy, tak bych po této knize asi nikdy nesáhnul. Obsahuje totiž typ humoru, který mi je na hony vzdálený. Nicméně i tak jsem se občas neudržel a zasmál se, ale další díly už číst nebudu. Dávám dvě hvězdy.

Iva1988
14.01.2019 4 z 5

Zpočátku jsem si musela zvyknout na styl psaní. Kdyby nebylo knižní výzvy, tak bych si knihu nevybrala. Objevily se hlášky u kterých jsem se opravdu zasmála. Oddechové čtení.

ecko0541
11.01.2019 4 z 5

Velká sranda, ale musím říct, že pro rodilého Pražáka je to dost těžké čtení :D ale i tak mě to bavilo číst, ty historky jsou super.

Ainyska
04.01.2019 4 z 5

Řeč Ostraváka mi není cizí, tož bydlím kusek no ni? Byly v knize i dobré hlášky u kterých jsem se zasmála např. "Chvilu sem uvažoval, že ji řeknu, esli kdy viděla v kostele takeho teho chachara v trenkach, co vypada jak tvrdy Y."

Určitě v budoucnosti přečtu i ostatní díly, ale že by mě to nějak šíleně nadchlo se říct nedá. Bylo fajn číst o místech kde jsem byla i já, i když nejsem Ostravák, ale soused. V Ostravě jsem celkem často. Možná až pojedu do Avionu, tak si vzpomenu na jeho trapas :D.

tonysojka
20.11.2018 5 z 5

Kurńa ,to byla kdysi sranda!

vladislav6610
08.09.2018 4 z 5

nečíst to, to by byl chlop blbý, no ni.

Knižní střípky
11.06.2018 5 z 5

Myslím, že zde není co dodat. Jsem Ostravačka tělem i duší a knihy jsem četla již xkrát. Poprvé ihned po vydání před léty a pak ještě mnohokrát. Nyní jsem se k nim vrátila po několikaleté pauze a byla jsem zvědavá, zda se něco nezmění, zda mě stále budou bavit. Nezměnilo, opět jsem se posmála a knihy mi zlepšily náladu.

Limonadovyjoe
24.02.2018 5 z 5

Knihy mám od dob jejich vydání přečteny několikrát a pokaždé se u nich skvěle bavím. Metro sice v ďurach pořad nemame ale dalnica už stoji. Dufam že se ma Ostravak dobře a ma fajnu robku. A kdyby chtěl ještě někdy pokračovat tu v te telenovele, stojim prvni ve frontě, bo to je fajne jak cyp.

HanzWayne
12.09.2017 4 z 5

Tohle je spravna oddechova knizka u ktere se clovek hodne nasmeje :D :D DOPORUCUJU :)

Vincenzoci
04.06.2017 4 z 5

Strašně jsem nasmál, krátké kapitoly a žádné moc velké okecávání. Vřele doporučuji! :-)