Deník malého poseroutky

Deník malého poseroutky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47817/bmid_denik-maleho-poseroutky-NbE-47817.jpg 4 1439 259

Když je vám tak jedenáct, může to být fakt opruz. A nikdo to neví líp než Greg Heffley, protože se najednou ocitl na víceletém gymplu, kde malí poseroutkové, jako je on, narážejí každý den na chodbách do kluků, kteří jsou větší, silnější a holit by se mohli dvakrát denně. Deník malého poseroutky není jen tak obyčejný deníček. Greg tenhle sešit dostal od mámy. A to přesto, že deníky jsou přece jenom pro holky! Takže si nemyslete, že to bude nějaké „milý deníčku“ tohle a „milý deníčku“ támhleto. Navíc tohle vlastně není deník, to jsou ZÁPISKY. Greg si prostě zapisuje a čmárá obrázky ke všemu, co se kolem něj děje. Píše o svém otravném starším bráchovi, o potrhlém kamarádu Rowleym, o každodenním boji o přežití ve škole, o jednom fakt děsivém domě hrůzy, o kreslení komiksů pro školní časopis a taky o Sejru... Jeff Kinney, autor a ilustrátor v jedné osobě, vytvořil hrdinu, který sice vypadá trochu neobvykle, ale na druhou stranu je to vlastně úplně normální puberťák.... celý text

Humor Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Diary of a Wimpy Kid , 2007

Štěpinambura
17.05.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, jak dějem tak vtipností. Doporučuji!

Štěpkovač
13.05.2021 5 z 5

Skvělá knížka je tam hodně obrázků a obrázky v knížkách mám moc rád ale zase nemám rád knížky kde je víc obrázků než čtení :-) Knížka je zábavná A DOPORUČUJI!! Ale doporučuji ji spíše klukům ale myslím že bude bavit i holky :) Knížce dávám 5 hvězdiček a ještě po druhé DOPORUČUJI! :)

MilackovaN
12.05.2021 5 z 5

Velice se mi líbilo zpracování formou deníku. Není zde příliš textu a myslím si, že kluky by knížka mohla bavit.

NinaZPohádky
16.04.2021 5 z 5

Dát plné hodnocení mě (přiznávám) donutila i situace ve které jsem knížku četla. Četla jsem ji totiž po dvou knihách Davida Walliamse (konkr Něfo a Babička drsňačka) ze kterých mi bylo doslova špatně, co že se to dnes dětem předkládá.

Po přečtení Deníku malého poseroutky moje srdce však zajásalo - ejhle ono to jde, psát praštěné blbiny (v dobrém slova smyslu) humorem dětí kolem 11 let a jde to i bez nechutností a přehnaných vulgarismů. U knížky jsem se zasmála, vrátila mě do věku, kdy jsem si už připadala velice dospělá, ale tajně jsem si hrála ještě s panenkami. Samozřejmě tak, aby nikdo nevěděl - nejsem přece trapná :D Takže za mě pět hvědz. Bezva!

Barabora
03.04.2021

Četla sem to už dávno, Horší než ten 15 díl.

trudoš
21.03.2021 3 z 5

Přiznám se, že vzhledem k popularitě série jsem podvědomě čekal extrém – buď že mě kniha otráví, nebo naopak nadchne. A přestože se při poměru cena versus výkon nedokážu zbavit pocitu, že jsem neuzavřel nejlepší obchod svého života, nemám ani pocit, že bych musel být nějak pobouřen. Je to dobré. Ne geniální, ani zatraceníhodné, ale dobré určitě. Právě tak akorát pro děti ze čtvrté-páté třídy základní školy.
Není to příběh o drogách, šikaně ani násilnostech, takže k morální újmě by neměl přijít nikdo. Kupodivu, jedenáctiletý Greg Heffley nemluví ani o „prvních láskách“, takže pohlavní choroby jsou taky z krku. Na literaturu ze školního prostředí je to co říct. Těch pár kanadských žertíků v historkách obsažených se pak nijak nevymyká z průměrného řádění Barta Simpsona z oblíbeného seriálu o žluté rodince. Jenom nemůžu říct, že bych byl zastáncem úsporného textu na úkor malůvek, ale v tomhle případě to ke stylu vyprávění sedí. Nový přístup k psanému slovu ještě nikdy nikomu neublížil.

ferda301
16.03.2021

(SPOILER) Knížka má dějovou linku systematicky danou dle dnů týdne (např. pondělí, úterý apod.) Grega Heffleyho, který z nich vždy vytyčí především to podstatné, co zrovna zažil.
Ačkoliv na začátku jasně uvedl, že nebude psát jakékoliv emoce či cokoliv, co by se podobalo deníku, příliš se mu to nedaří. Vždy okomentuje, jaký dopad měly jednotlivé události na něj, jak se tehdy cítil a proč zrovna udělal to, co udělal. A navíc ty kapitoly pojmenovává po dnech v týdnu, což je jasným příznakem deníku...

Setkáme se zde tak s příběhy týkající se svátku Halloween, jenž se mu zrovna nevyvede přesně podle jeho plánu, protože musí vzít s sebou malého brášku a svého tatínka, kteří jeho a Rowleyho hrozně zdržují, tudíž neobejdou přesně stanovený počet domů, jaký si stanovili, a navíc je přepadne banda sígrů v pick-upu, co jim přidají na problémech.

Kniha se mi velice líbila, neboť je vyprávěna mně osobně příjemným způsobem

yonda
22.02.2021 5 z 5

V rámci čtenářské výzvy (pruhy na obálce) jsem prohledala dcery knihovnu a objevila tento poklad. Musím říct, že jsem se nasmála jako už dlouho ne. Pro zlepšení nálady rozhodně doporučuji! Já si dám i další díly...

Lucissia
21.02.2021 5 z 5

Tak jsem musela otestovat na vlastní kůži, co čtou v naší škole snad všichni třeťáci. A hlavně, co je to za úžasnou, báječnou knihu, od které se syn nemohl odtrhnout. ..
A teď se mu ani nedivím, deník je poměrně vtipný, věty jsou akorát dlouhé, obrázků jak máku, no já se bavila taky.
Takže mockrát díky autorovi za tu první knihu, co syn přečetl dobrovolně, rád a už louská další díl, plánuje trojku a nezastaví se, až to všechno dočte... Rajská hudba pro moje uši zněla u nás: Nemůžu, čtu. Za chvíli, čtu. Jdu si číst. Díky moc. :-)))

wullcann38
12.02.2021 5 z 5

Říká se že mít rakovinu je smutný, no to je fakt, ale víte co je taky smutný?
Že mí spolužáci mají v 5.Třídě čtenářský deníky plný touhle knihou.
Jinak prvních 7 knih bylo dost dobrých teď je to většinou slabší.

TimetoStyle
08.02.2021 4 z 5

První díl byl rozjezdový, seznamovali jsme se s rodinou Heffleyových a taky se životem hlavního hrdiny Grega. Ten právě nastupuje na víceletý gympl, kde jsou kluci, kteří by se mohli holit dvakrát denně.
Líbí se mi jak grafika, tak i samotné ilustrace. Když jsem ji četla před lety jako malá, tak jsem si některé obrázky překreslovala na papír a zdobila si s nimi všechno. Měla jsem je jak na sešitech, tak i na poličce vedle pracovního stolu.
Kamarád Grega se jmenuje Rowley. Je takový jednodušší stejně jako jeho rodiče, kteří nemají Grega rádi. Spolu s Rowleym vymýšlí různé blbosti, které je pokaždé dostanou do potíží.
Líbil se mi originální nápad se „sejrem“, ale o tom si budete muset přečíst sami, to by byl velký spoiler.
Miluju filmové zpracování, to se jim vážně povedlo. Vystihli všechno, co bylo v knížce a člověk se i párkrát zasmál :-)

Divokýkrálík
03.02.2021 odpad!

Je to naprosto strašné. Děti si to oblíbily jako audio knihu, tak jsem nucen to poslouchat. Chápu, že téma je pro jistou věkovou skupinu zajímavé. Ale je to naprosto zoufale o ničem a prázdné. To ten Jeff nemohl vymyslet aspoň nějaké zajímavé zápletky? Asi nemohl, protože bude nejspíš zcela bez talentu. Je to utrpení.

Knihovnice01935
29.01.2021 5 z 5

Tato kniha byla velmi populární u nás ve třídě, a tak jsem se rozhodla si ji přečíst. Ilustrace nejsou nic moc, je to celkem vtipné, dobře a rychle se to čte. Hodí se pro lidi co nejsou moc velcí čtenáři.

Peterlbda
23.01.2021 5 z 5

Fajn kniha

nicitelkasnu
21.01.2021 5 z 5

moje detstvi

Baruš111
20.01.2021 5 z 5

Knížka byla hodně vtipná, rychle přečtená, dobře napsaná a líbilo se mi i ilustrace k tomu.

tereija
13.01.2021 3 z 5

Jako mladší bych ji ocenila vic. Oddychové čtení na jedno odpoledne.

ArwenEvenstar
10.01.2021 3 z 5

Mezi dětmi je tato kniha hodně oblíbená. Zajímalo mě, co na knize vidí, a tak jsem se pustila do čtení i já, i když už rozhodně nepatřím mezi cílovou kategorii čtenářů.

Kniha - deník je rozdělena do krátkých kapitol a je velmi čtivá. U řady situací se člověk pobaví. Pro děti může být atraktivní i styl písma, který se liší od klasických knih. Text je navíc doprovázený četnými ilustracemi.

Greg vypráví své příhody ze školního roku. Zabývá se situacemi a "problémy", které nám dospělým vůbec nepřipadají závažné, pro puberťáky jsou ale životně důležité. Jako oddechovka je to skvělé čtení, nějakou vyšší hodnotu v knize ale nespatřuji, snad jen to, že Greg jde stále za svým cílem být slavný a úspěšný. Jeho plány mu ale zatím nevychází a smetanu za jeho skvělé nápady vždycky slízne někdo jiný.

VeruMalfoy
06.01.2021 3 z 5

Místy jsem se zasmála, ale upřímně, čekala jsem od knížky trochu víc na to, jak hodně se o ní jeden čas mluvilo...

Aya81
02.01.2021 2 z 5

Pujceno od dcery, protoze to splnovalo tema do Vyzvy.. ale uz holt nejsem teenager, takze mi to ani neprislo moc vtipne. Takove o nicem.

deníky humor pro děti zfilmováno komiksy 2. stupeň ZŠ spolužáci fiktivní deníky pro chlapce

Jeff Kinney (p)
americká, 1971
2009  83%Deník malého poseroutky
2011  84%Psí život
2016  85%Staré dobré časy
2011  84%Ošklivá pravda
2012  85%Ponorková nemoc

Kniha Deník malého poseroutky je v

Přečtených2 354x