Deník malého poseroutky

Deník malého poseroutky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47817/bmid_denik-maleho-poseroutky-NbE-47817.jpg 4 1441 259

Když je vám tak jedenáct, může to být fakt opruz. A nikdo to neví líp než Greg Heffley, protože se najednou ocitl na víceletém gymplu, kde malí poseroutkové, jako je on, narážejí každý den na chodbách do kluků, kteří jsou větší, silnější a holit by se mohli dvakrát denně. Deník malého poseroutky není jen tak obyčejný deníček. Greg tenhle sešit dostal od mámy. A to přesto, že deníky jsou přece jenom pro holky! Takže si nemyslete, že to bude nějaké „milý deníčku“ tohle a „milý deníčku“ támhleto. Navíc tohle vlastně není deník, to jsou ZÁPISKY. Greg si prostě zapisuje a čmárá obrázky ke všemu, co se kolem něj děje. Píše o svém otravném starším bráchovi, o potrhlém kamarádu Rowleym, o každodenním boji o přežití ve škole, o jednom fakt děsivém domě hrůzy, o kreslení komiksů pro školní časopis a taky o Sejru... Jeff Kinney, autor a ilustrátor v jedné osobě, vytvořil hrdinu, který sice vypadá trochu neobvykle, ale na druhou stranu je to vlastně úplně normální puberťák.... celý text

Humor Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Diary of a Wimpy Kid , 2007

Hani77
01.01.2021 5 z 5

Po knize jsem sáhla jen proto, že se mi hodila do výzvy (název má 21 písmen). Dcera četla asi 12 dílů a bavilo ji to, ale já jsem nikdy neměla potřebu tyto knihy více prohlížet. Ale docela jsem se i zasmála :-). Když "vyženete" dítě ven, aby mělo pohyb a nehrálo celý den videohry, může se stát, že půjde ke kamarádovi a budou ... HRÁT VIDEOHRY :-). Určitě se podívám i na další díly, skvělá oddychovka.

Olivaaa
20.12.2020

Knižka se mi moc líbíla, protože měla pěknou ilustraci a celkově priběh. Greg je hlavní postavou knihy a ma znazorňovat kluka který se chce stat slavným ale braní mu v tom škola a rodina. Ma nejlepšího kamaráda Rolweyho kteryý se snaží být cool ale vetšinově se chová jak prvňak, a jednou Rowley a Greg měli hru , že jeden půjde na bobech z kopce a druhý ho musí trefit a jednou se stalo že Greg trefil Rowleyho a kvůli tomu měl Rowley zlomenou ruku .A když přišel s zlomenou rukou do školy tak všechny holky šli k němu aby ho rozveseli , a Greg začal žarlit . Dal nebudu psaát aby jsem nenapsal spoiler

Olous1
15.11.2020 4 z 5

Pustila jsem si knihu jako audio a moc jsem se pobavila a zasmála. Doporučuji pro zlepšení nálady v této ne moc dobré doby covidové.

Renda698
08.11.2020 5 z 5

nádhera krása

Niki3636
27.10.2020 4 z 5

Všechny díly jsou vtipné a zábavné ale četla už jsem lepší knížky

Zmolo
16.10.2020 4 z 5

Tahle kniha mě zaujala s vím zpracováním a obrázky. Humor tam je takový aby pobavil mládež. Za mě tahle kniha není vůbec špatná vyjadřuje dosti zajímavý příběh o klukovy jménem Greg který zažívá spoustu dobrodružství s jeho rodinou nebo kamarády. Dávám 4 hvězdy a doporučil bych to mladším čtenářům.

Roman12345
20.08.2020 5 z 5

paráda

Johanečkaa
17.08.2020 3 z 5

Tahle série mě nějak nechytla, přečetla jsem ještě druhý díl, ale dál už jsem nečetla.

Pulp_catastroph
10.08.2020 2 z 5

Greg je kluk, který nekouká na porno, nesportuje, hraje hry, čte komiksy. Rodiče, sourozenci a ostatní lidi jsou příliš zahledění do sebe. Greg je osamocený a snaží se zalíbit spolužákům. Kinney nastavuje zrcadlo střední vrstvě, jejich stylu života a pošetilé honbě za dokonalým životem z reklam a katalogů.

Vojtrman
26.07.2020 5 z 5

Je to moc hezká kniha,zábavná a dobře se čte,doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi napětí a humor

Lassie24
24.07.2020 5 z 5

Dávám plný počet, protože Poseroutka naše děti přivedl ke čtení. Syn si Poseroutkou krátil čas v nemocnici, přečetl i dva díly za den. Dcera v přibližně stejném věku (necelých 8 let) přečetla už asi 11 dílů. Syn čte jinak rád naučnou literaturu, ale Poseroutky má všechny, prvních deset dílů i v angličtině. Všechny už četl několikrát.

Knihomolka506
20.07.2020 5 z 5

Ujde to. Další díly jsou lepší. Ale u toho jsem se taky zasmála- někdy . Greg je o rok starší a nastupuje na gymplu. popisuje všechno a všechny kolem sebe, chování spolužáků k němu , které není zrovna dvakrát veselé.

Alena_S
29.05.2020 4 z 5

Sice mě trochu mrzí, že tam toho není víc napsaného (po stránce kvantity i kvality), ale párkrát mě rozesmály i situace na obrázcích, takže celkový dojem příjemný. (Mikulášovy patálie jsou holt jen jedny, s tím člověk nic nenadělá) Věřím, že začínající čtenář bude nadšený.

akvesy
29.04.2020 5 z 5

Krásně rychle se čte, popravdě se čte sama a rychle to uteče. Na hodně stránkách se zasmějete a pobaví vás :D . Pokud chcete tak ji dokážete přečíst na jeden dech . Můžu jen doporučit.

StarPopcorn
24.04.2020 5 z 5

Hodnotim celou sérii - A to na výbornou.
Geniální

HerrPilot
28.02.2020 3 z 5

Nějak nevím. Na jednu stranu celkem čtivá, občas zábavná a stylově ilustrovaná záležitost, na stranu druhou je to dílko se strašně přežvýkaným obsahem (a to i na oddechovou literaturu), nemá to nic nového, nic co by bylo pamětihodné, charaktery tak nějak mdlé,... Jeden by řekl, že za úspěchem tohoto titulu stojí marketingová oddělení jednotlivých vydavatelství.
Za sebe můžu říct, že pokud budu mít dítě, budu se snažit nabídnout mu kvalitní dětskou literaturu (např. Děti z Bullerbynu, Mary Poppins, Annu ze Zeleného Domu, něco od Verna, Hobita, apod.), toto je spíš takový „vkusokaz“. Pokud to ale nějaké dítě přivede ke knihám, tak proč ne (koneckonců i Čapek nehanil pokleslou četbu, hlavně když se čte, tak co bych nadával já :).

ThomasRiedel
27.02.2020 5 z 5

Knížka se mi velmi líbí

0239
18.02.2020 4 z 5

Zábavná kniha pro děti

pipa36
07.02.2020 3 z 5

Poslouchala jsem s dětmi - něco mi připadalo vtipné, něco ne. To je asi dáno věkem a pohledem na věc. Ale dětem se to líbilo.

daniel2010
28.01.2020 5 z 5

Nejlepší kniha na světě.

deníky humor pro děti zfilmováno komiksy 2. stupeň ZŠ spolužáci fiktivní deníky pro chlapce

Jeff Kinney (p)
americká, 1971
2009  83%Deník malého poseroutky
2011  84%Psí život
2016  85%Staré dobré časy
2011  84%Ošklivá pravda
2012  85%Ponorková nemoc

Kniha Deník malého poseroutky je v

Přečtených2 356x