Deník malého poseroutky

Deník malého poseroutky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47817/bmid_denik-maleho-poseroutky-NbE-47817.jpg 4 1441 259

Když je vám tak jedenáct, může to být fakt opruz. A nikdo to neví líp než Greg Heffley, protože se najednou ocitl na víceletém gymplu, kde malí poseroutkové, jako je on, narážejí každý den na chodbách do kluků, kteří jsou větší, silnější a holit by se mohli dvakrát denně. Deník malého poseroutky není jen tak obyčejný deníček. Greg tenhle sešit dostal od mámy. A to přesto, že deníky jsou přece jenom pro holky! Takže si nemyslete, že to bude nějaké „milý deníčku“ tohle a „milý deníčku“ támhleto. Navíc tohle vlastně není deník, to jsou ZÁPISKY. Greg si prostě zapisuje a čmárá obrázky ke všemu, co se kolem něj děje. Píše o svém otravném starším bráchovi, o potrhlém kamarádu Rowleym, o každodenním boji o přežití ve škole, o jednom fakt děsivém domě hrůzy, o kreslení komiksů pro školní časopis a taky o Sejru... Jeff Kinney, autor a ilustrátor v jedné osobě, vytvořil hrdinu, který sice vypadá trochu neobvykle, ale na druhou stranu je to vlastně úplně normální puberťák.... celý text

Humor Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Diary of a Wimpy Kid , 2007

Coldevil
06.04.2013 3 z 5

Ale ne, vážně. Více než tři hvězdy tomu mohou dát čtenáři pod 15 let. A to není myšleno kriticky, prostě kniha má jen svoji cílovku.

barca14
24.03.2013 4 z 5

Vtipně napsaná knížka, dobře se četla:)

Kleo326
08.02.2013 5 z 5

Vtipná knížka, možná se vrhnu i na další díl

djbobbo
18.01.2013 4 z 5

tuta kniha je skvěle napsaná a je hlavně pro děti co neradi čtou,ale má je jedno mínus a to že je moc krátká.

Rose18
06.01.2013 5 z 5

4,5*
Opravdu vtipná knížka :))

Kelíns
17.12.2012

Je to kniha mého bráchy a já jednoho dne neměla co číst a tak jsem si jí vypůjčila. Hrozně se mi líbila. Je opravdu legrační a čtivá.

Violetti
19.06.2012 4 z 5

Je to čtivé, je to úsměvné. Pro cílovou skupinu k popukání zábavné. Bohužel ale nejsem jedenáctiletá a kluk už vůbec ne, takže šly některé věci mimo mně. Je to ale nádherně vydané a pro malé kluky perfektní čtivo.

Kopta
18.05.2012 5 z 5

Je to velmi pravdivé, podle mě se do situací jako Greg dostal skoro každý... takže je to opravdové. Některé části mě příjdou takové uspokojivé, některé zas trapné nebo nudné. Avšak je zde příběh i humor a pravda, takže super. Akorát mě příjde hlavní postava Greg někdy super někdy, ale jako blbec a ignorant.... každopádně super kniha.

KateCullen
05.04.2012 5 z 5

Čekala jsem, že to bude nějaká kniha pro malé děti, která mě nebude bavit a ono ejhle! Nasmála jsem se u ní jak už dlouho ne! :D

Qiero
06.02.2012 5 z 5

Opravdu dobrá knížka zatím jsem si přečetl jenom první díl ale můžu říci ,že se autorovi moc povedla.Už se těším na čtení dalšího dílu.

Gandalf
04.02.2012 4 z 5

Je to jednoduše oddechové čtení na dvě hodiny, u kterého se ale prostě neubráníte smíchu. Zeptejte se Grega, proč se nemůže dívat na Silvestra na televizi, co se stane klukovi v kostýmu stromu nebo jak zjednodušit psaní dopisů. :-D Supr sranda. Dík.

Karter9899
28.09.2011 5 z 5

Zasmály jsme se u ní.

kaťí
24.08.2011

tu knížku mi pučil kamarád a vážně sem se zasmála

Šmoula
28.07.2011 4 z 5

Vážně výborná knížka. Slyšela jsem o ní už dříve, ale nikdy jsem se k tomu nedobrala. Uviděla jsem ji náhodou u svého desetiletého bratránka a hned jsem si ji musela vypůjčit. Lehla jsem si k ní, a měla jsem ji přečtenou ani ne za 3 hodiny. Velmi zábavné čtení-deník jedenáctiletého kluka, který je ve své škole a i pro svého náctiletého bratra jenom poseroutka. Dělá svému hloupějšímu kamarádovi různé legrácky, ale oba to berou s humorem, a provádějí spolu lotroviny.
Řekla bych, že si tuto knížku mohou přečíst i dospělí, protože tam má spousty zábavných, ale i někdy absurdních, potyček i se svými rodičemi.
Čtyři z pěti za to, že-ikdyž je to výborná knížka plná legrace s obrázky ke každé příhodě-na pět u mě prostě nemá :)

p.anomisss
25.07.2011 5 z 5

Knížka je velmi legrační :)

Fiza
13.07.2011 4 z 5

K této knížce jsem se dostal naprostou náhodou, i když film na motivy této knihy mám ve sbírce již delší dobu. Myslím, že je to velmi příjemná četba a to jak pro děti, tak i dospělé. Sice přečíst celou knížku trvá maximálně dvě hodiny, ale byl to příjemně strávený čas a nejednou jsem se musel nahlas smát, případně v sobě smích dusit, když vedle mě podřimovala přítelkyně. Dávám čtyři hvězdy, protože na pět to dle mého názoru prostě nemá...

Mastin
27.06.2011 5 z 5

ja to mam taky mam všechny 4 a muj vlasni denik taky a jsou super

Rockwood
20.03.2011 5 z 5

Pět z pěti? No ale tak co, já si myslím, že si to tahle kniha zaslouží. Už dřív jsem si to zařadil, že si to chci přečíst a teprve včera jsem se k tomu dokopal, když jsem to viděl v knihovně a okamžitě to koupil. Je to taková oddechová četba. Na jednu stranu nic zvlášť originálního co se příběhů týče; podobné příběhy nacházíme ve spoustě knih s touhle tématikou, ale líbilo se mi to velice. Jak říkám, oddechová četba a navíc se mi hodně líbí jakým způsobem to je zpracované. Nalinkované stránky, písmo jakoby psané rukou a na každé stránce minimálně jedna malůvka související s příběhem. Už jen kvůli tomuhle líbivému zpracování, bych tomu dával pět hvězd :D

baunka
10.01.2011 5 z 5

všechny díly poseroutky jsou senzační já jsem četla všechny 3 a můj vlastní deník poseroutky mám já osobně doma.je fak super,ikdyž si v něm člověk moc nepřečte.mislím ten poslední díl.

deníky humor pro děti zfilmováno komiksy 2. stupeň ZŠ spolužáci fiktivní deníky pro chlapce

Jeff Kinney (p)
americká, 1971
2009  83%Deník malého poseroutky
2011  84%Psí život
2016  85%Staré dobré časy
2011  84%Ošklivá pravda
2012  85%Ponorková nemoc

Kniha Deník malého poseroutky je v

Přečtených2 356x