Deník Gréty Kaiserové

Deník Gréty Kaiserové https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216581/mid_denik-grety-kaiserove-216581.jpg 4 154 42

Dvojčata Agáta a Gréta jsou povahově rozdílná jako den a noc. Gréta je lehkomyslná a impulzivní. Agáta kultivovaná a zodpovědná. Vyrůstají s rodiči ve Vídni, ale jejich matka Johana pochází z Čech. Autohavárie, při níž Johana zemře a Agáta zůstává tělesně postižená, oběma dívkám změní život.

bekule
07.06.2022 2 z 5

je zbytečné cokoli dodávat blacklucie to vystihla naprosto přesně

danielavachova
26.10.2021 5 z 5

Kniha se mi velice líbila,určitě si přečtu další.

Hakl54
13.06.2021 4 z 5

Takový nenáročný román pro ženy na lehátko o dovolené k vodě.

markoj05
01.05.2021

Kniha opět nezklamala. Nemohla jsem se odtrhnout.

Zuzaček22
27.01.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Vůbec mi nevadilo, ze byl konec vyzrazen hned na začátku o to víc mě zajímalo co se stalo, ze to takhle skončilo.libilo se mi střídání vyprávění chvíli o Grete a chvíli o Agáte.

Arsi
01.08.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, půjdu do další.

tittanie
18.07.2020

Na tuhle knihu jsem se těšila, a první polovina se mi líbila, potom jsem začínala být zklamaná a trochu se nutila ji dočíst.

Pampelda
07.04.2020 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila .

blacklucie
26.03.2020 2 z 5

Jsem docela překvapena vysokým hodnocením knihy. Literárně je to velmi slabé, místy až hloupé. Ač zajímavé téma, zpracování mi vůbec nesedlo...připadalo mi to jak příběh z Bravíčka

Knihobolka
06.01.2020 5 z 5

Kniha mě překvapila svoji lehkostí.
Autorce bych jen vytkla vyzrazení konce hned na začátku.

Od první stránky jsem věděla, jak to dopadne...
Kniha by byla pro mě možná ještě lepší.

Této četby nelituji.

bábuška
23.08.2019 4 z 5

Přistupovala jsem s rozpaky k této knize, ale byla jsem mile překvapena. Každá z dívek vyrůstá v jiném prostředí a přestože má každá jiné povahové vlastnosti, žádná z nich se necítí spokojená. Upjatá vídeňská drezúra ani česká venkovská přísnost, nedokáže vrozené vlastnosti zkrotit. Nejdramatičtější osud si vybrala Gréta, za vidinou bohatství ve vysoce postavené turecké rodině směnila lásku a končí podle muslimského práva smrtí. Kniha zajímavá, ale se smutným koncem.

JancaMia
18.08.2019 5 z 5

četlo se samo .. nicméně knížka nedopadne růžově jak by se zdálo ...

Vatter83
17.07.2019 5 z 5

Druhá kniha této autorky (první Osudová posedlost), opět téma, kdy hrdinka odejde do zahraničí a není to bez problémů. Čtivé, poutavé, děj má spád. Mohu jedině doporučit.

bookcase
30.01.2019 4 z 5

Taky mi trvalo, než jsem si zvykla na úsečný styl autorky, mám ráda delší souvětí, tady mi to chybělo. Agáta spráskající ruce pobavila, život v Turecku už moc ne. A přesto všechno je pro některé Evropanky pořád lákavý. :(

Toňula
08.10.2018 3 z 5

První seznámení s touto českou autorkou, zpočátku trochu rozpaky, ale posléze se děj hezky rozjel a docela zajímavě dospěl k smutnému konci.

i.stefany
27.09.2018 5 z 5

Deník Gréty Kaiserové vypráví napínavý příběh dvou sester - dvojčat, které byly v dětství rozděleny. Proč se musely odloučit a jak se od toho okamžiku odvíjely jejich životní osudy se dozvíte z Grétina deníku. Poutavé čtení a mohu jen doporučit.

medlovice
14.08.2018 5 z 5

Poutavý , napínavý příběh lidí, kteří sice byli rodina, ale nedrželi spolu. Je sporné, kdo způsobil autonehodu, která vzala jeden život a další poznamenala. Ani nevím, který osud mě bavil víc číst. jestli nezkrotná a svobodu milující Gréta nebo Agata, poslušná a pokorná. A když se holky zapletly s Turkama. byla to jen jízda do záhuby, o tomto už jsem četla hodně knih a nikdy to neskončilo dobře.
Knížku jsem měla na seznamu Chystám se číst delší dobu a když jsem ji zahlídla v nabídce knih , ihned jsem po ní sáhla a vybrala ji do naší knihovny. Budu ji doporučovat mým čtenářům každého věku, protože tato kniha nemá hranice , je vhodná pro každého. Krásný obal .

hopen
13.03.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a doporučuju ;-)

oluskace
21.11.2017 5 z 5

První knížka co jsem od autorky přečetla a nemám slov. Příběh mě dostal. A bylo to i pro zamyšlení. To co se děje a chovají v jiných zemí bylo psáno apravdivě až mě mrazilo..Jsem ráda, že žiji u nás. Do Turecka bych dobrovolně nejela. A postavu Birkana jsem od začátku neměla ráda. Na konci kápla i slzička. Určitě stojí za přečtení

Jitaku
27.10.2017 5 z 5

Tématicky zajímavě zpracovaný příběh, který se nevyhýbá krutosti a reálnosti života. Líbilo se mi popisované rozdílné prostředí chudé vesnice v Čechách, bohaté Vídně a poté turecké země a její mentality. Nelehký život dvou sester mě zaujal, příběh se mi velmi líbil.

sex rodinné vztahy dvojčata

Klára Janečková