Den co den

Den co den https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174949/bmid_den-co-den-U5s-174949.PNG 4 836 237

Den co den série

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den. Úspěšný román bestsellerového autora Davida Levithana.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Every Day , 2012

LucyVillain
10.08.2020 4 z 5

Film jsem si naprosto zamilovala, proto jsem se nemohla dočkat až si přečtu i knížku. Určitě mi nevadilo, že jsem děj už znala - a naopak se mi líbilo, když jsem se dočetla o něčem novém. Nápad naprosto skvělý, těším se na pokračování (přemýšlím, že druhý díl přeskočím - vzhledem k tomu, že se jedná o to stejné, jen z pohledu Rhiannon - a vrátím se k němu později; místo toho chci opravdu vědět, jak to celé dopadne ve třetím díle... konec je, stejně jako u filmu, velmi otevřený).

Plná recenze:

Julia284
31.07.2020 4 z 5

Kniha byla velmi originální a skvěle napsána. Už se těším až si přečtu pokračování.

kate9326
24.07.2020 5 z 5

Originální, vtipné...trochu jiné než film, ale kniha je určitě nejen pro ty, co viděli film....

Luc.i
08.06.2020 3 z 5

Úplně nevím co ke knížce napsat. Příběh mi přišel zajímavý ale tak nějak jsem pořád na něco čekala. Líbilo se mi jak se tam prolinaly různé životní příběhy. Postavy jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Přečtu si druhý díl protože už ho mám doma z knihovny a doufám že mě mile překvapí. 3/5*

YA-girl
04.05.2020 3 z 5

Nápad mě nadchl, přišel mi originální a neotřelý - ale zamrzelo mě, že z něj autor nevytřískal malinko víc; v podstatě se to pak zvrtlo v hrdinovo posedlé toužení po blízkosti holky, kterou vlastně ani moc neznal (toto mi přijde shodné s romány od Johna Greena). Na druhou stranu to asi chování náctiletých odpovídá - to, že jsou schopni se do někoho zamilovat, aniž by vlastně věděli, co konkrétně je na dané osůbce přitahuje :). Takže jako YA román je to vlastně ok, ale já tam čekala díky té fantasy lince něco navíc :).

Terez25
01.05.2020 5 z 5

Moc krásný a neotřelý příběh, při kterém jsem se nejednou přistihla s knedlíkem v krku. Bylo mi místy A strašně líto. Zoufalství a bezmoc, láska a touha, to všechno se v příběhu mísí.
Možná by se mi líbilo o trochu víc, kdyby to bylo napsáno trochu odvážnějším jazykem a vtipněji. Každopádně je to ale příběh směřovaný YA, takže je to v pořádku.
Jsem zvědavá na filmové zpracování.

Aprilek
25.04.2020 5 z 5

Napínavá kniha, už se vrhám na další díl

Damonka12
13.04.2020 3 z 5

3,5 zajímavý námět, ale moc dlouhé.

chrastitko
20.02.2020 4 z 5

Velmi oceňuji úžasný nápad autora.
Bohužel mou velkou chybou bylo , že jako první jsem zhlédla film a až následně si přečetla knihu, tudíž celou pointu příběhu jsem znala už předem????. Ale na druhou stranu jsem si užila více dní a životů v knižním podání hlavního hrdiny než ve filmu, který byl o toto ochuzený. DOPORUČUJI si prvně přečíst knihu a poté až si pustit film, který je taky velmi vydařený. Kniha má úplně jiný konec, který je dost nečekaný a ve mně samotné zanechal smutek a rozpaky.

BarBarBar
07.02.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka. Konec mile překvapil ????

Zuzanka45
02.02.2020 5 z 5

Pěkná kniha a určitě zajímavý nápad. Konec mi však přišel poněkud zvláštní, ale i tak si to zaslouží 5 hvězdiček.

bara-z5649
17.01.2020 4 z 5

Geniální nápad, který je krásně zpracovaný. Kniha má nevšední konec u YA literatury a trochu mě zklamal. Čekala jsem lepší.
Jinak knihu vřele doporučuji

KateTheBlogger
25.11.2019 4 z 5

Nápad je naprosto geniální. R. jsem tedy neměla od začátku ráda, protože narozdíl od A soudí lidi podle obalu... zatímco A neosudí, neodsuzuje, chápe lásku takovou jaká je...na svůj věk je velmi vyspělý a má vše srovnané. Zkrátka a dobře, knížka rozhodně stojí za přečtení. Už jen kvůli nápadu.

Kacennnka
04.11.2019 3 z 5

Nápad naprosto geniální. Příběh je spíš nenáročné proplouvání neobyčejným životem, kde na vás nečeká moc zvratů. Víc než osud hlavních hrdinů by mě zajímaly životy těch, v jejichž těle se A ocital. Ale jako oddechová jednohubka je to fajn.

Aggie.
26.09.2019 5 z 5

Vážně zajímavý nápad, bavilo mě dozvídat se víc a víc o tom, jak to celé funguje a líbil se mi i konec, i když mi přišel smutný. Musela jsem o knize ještě dlouho přemýšlet. Bylo mi hlavního hrdiny opravdu moc líto.

Bebe2004
09.09.2019 5 z 5

Geniální kniha! Nádhera. Ale s očekáváním jsem se podívala na film, ale ten je opravdu strašný. Jiné postavy, hodně zkrácené,...

Anicka152
22.08.2019 3 z 5

Dílo jsem četla v angličtině. Příběh mě zezačátku velmi nadchl. Myšlenka převtělování a zamilování se do člověka, kterého nemůže mít mě oslovila. Po několika kapitolách mě ale posedlost Rhiannon velmi omrzela. Chápu, že A nemá nic jiného na práci, nemá jiné přátele, ani povinnosti, ale každým slovem ji opěvovat a věnovat každou minutu jenom jí? To si může podat ruku s Wertherem od Goetha.
Myšlenka pěkná, ale zpracování nic moc.

Marcel7
21.08.2019 5 z 5

Den co den je vše jinak. Den co den jste někým jiným. Den co den jste někde jinde. Den co den je bez Rhiannon těžší a těžší. Z této knihy stříkají emoce. Nešťastná láska, odloučení, zoufalost, to vše procítíte. Museli jste někdy nedobrovolně opustit milovanou osobu? Milovali jste někdy osobu, u které jste věděli nebo stále víte, že nikdy nebudete moct být spolu a že láska by vůbec neměla být aktuální otázkou? Přesto přese všechno jste se ale neubránili pocitům? Lásce? Osamění? O tom tato kniha je a všechny emoce vychutnáte do poslední kapky. Každý si v této knize najde svůj osobní příběh. Protože den co den se životní příběh mění.

Sariklen
20.08.2019 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale víc hvězdiček dát nemůžu. Originální nápad, ale atmosféra, která na mě z knihy sálala, mi nedovolila si knihu užít, ani z ní mít dobrý pocit. Jako bych všechno četla a vnímala přes tmavou hustou nepropustnou mlhu. Přesto jsem byla v zajetí příběhu a přečetla knihu na jeden zátah. Z jedné strany proto, že jsem chtěla vědět, jak to dopadne a z druhé strany, že jsem to chtěla mít za sebou. Když už jsem to jednou rozečetla a na stole mám druhý díl... Ale byly momenty, kdy jsem přeskakovala. Děj často stagnoval a nikam se v zásadě neposouval. Nedokázala jsem si vytvořit vztah k postavám, radost postav mě nechávala chladnou. Objektivně tam bylo hodně zajímavých a poučných věcí, ale nedokázala jsem je přijmout. Atmosféra knihy dělá nejvíc. Jsem zvědavá na další díl, nepředpokládám, že se mi bude číst líp, ale když už nic, zajímá mě, jak bude pokračovat děj.

Veruu95
17.08.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem měla snad víc než rok v "Chci si přečíst". Buď mi nepřálo štěstí v knihovně a byla zrovna půjčená, nebo jsem vždy dala přednost nějaké jiné.

Dnes jsem však knihu přečetla a byla fakt skvělá! Moc se mi líbil styl psaní, četlo se to úplně samo. Příběh byl také skvělý a já jsem si A hrozně oblíbila. Jsem zvědavá, co bude v další knize série. Hned se do ní pustím. :)