Tetovaný

Tetovaný https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36586/bmid_demonska-serie-tetov-36586.jpg 5 1019 181

Démonská série série

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými ochranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Warded Man , 2009

zd0981
27.03.2022 4 z 5

Ufff, už, už jsem to po několika stránkách chtěl odložit jako naivní záležitost, místy soft porno (). Vydržel jsem a nelitoval.
Docela solidní fantasy, dávám šanci na další pokračování...

SedllY
26.01.2022 5 z 5

Na začátku jsem měl menší pochyby, ale stačila chvíle a hlavní postavy mi přirostly k srdci. Arlen, Leesha i Rojer jsou super a těším se na jejich další dobrodružství.

kalache
11.12.2021 5 z 5

...také jsem to zkusil po pár letech a je to stejné jako poprvé.Skvěle zpracovaný nápad...

KnihoMorka
02.07.2021 5 z 5

Prahnu po další

petrulka
30.06.2021 5 z 5

Ne a ne, nedokážu pochopit, proč jsem tuhle sérii měla roky nachystanou v pořadníku a pořád na ní nebyla ta správná doba. Konečně tedy nastala a mě nezbývá, než si to parádně užít. Už jsem dost stará na to, abych věděla, v kolik hodin mám jít spát. U čtení Tetovaného jsem to zapomněla, od čtení vstávám rovnou do práce. Naprosto pohlcená dějem, ztracená v čase, uchvácená postavami, pobavená vtipnými momenty, plná lítosti nad utrpením...Od prvních stran je u mě tento příběh na špičce žánru.

SONP
30.05.2021 5 z 5

Čteno podruhé po deseti letech a první díl démonské série ani po delší době neztratil nic ze svého kouzla. Nevím čím to je, ale ačkoliv na námětu, ději ani postavách není nic prudce originálního , stejně se autorovi daří vtáhnout mě do svého světa a nepustit. To se vždy pozná na tom, že se čtení knihy odmítám vzdát i přes den (jinak totiž čtu beletrii v podstatě jen před spaním) Snad je to tím realisticky a do všech detailů popsaným fantasy světem snad je to vykreslením hlavních postav, snad tím, že mě něco táhne na skrývání se za chranami před tím příšerným nočním světem. Zkrátka skvělá práce a mohu doporučit všem milovníkům klasické fantasy. A jsem zvědav, zda při druhém čtení budu mít takový problém se třetím dílem. 100%

ondra1995
04.05.2021 5 z 5

Naprostá paráda!
Kniha mi byla doporučena. Popisek mě příliš nelákal a sám bych se do ní pravděpodobně nepustil. To by ale byla chyba.
Děj mě pohltil jako Jádro nebohé vesničany. Je velmi čtivý, nabízí velké množství postav a míst.
Plynule přecházím na pokračování.

Loriss
10.04.2021 4 z 5

Velmi dobrá fantasy série, i když do pěti hvězdiček pro mě ještě něco málo chybí. V dnešní době musí být docela těžké přijít v žánru fantasy s něčím originálním, ale Tetovaný to zvládnul. Jediné co mě iritovalo, byly dvě hlavní hrdinky (Leesha a Rena), které jsem si teda neoblíbila, naopak skvělá byla Inevera a samozřejmě hlavní hrdina Arlen.

Richie1
09.04.2021 4 z 5

Po delší době jsem četl knihu, která mě přitáhla ke čtení ve většině mého volného času. Nenudil jsem se, příběh mě bavil. Autorův styl psaní mi sedl, fantasy svět je zajímavý, dostatečně napínavý a slibující další pokračování. Dlouho jsem přečtení téhle pentalogie odkládal, teď se můžu těšit na nerušené čtení všech dílů. 85%

Awča
27.02.2021 5 z 5

Zprvu jsem nechápala nadšené recenze, knihu jsem asi 3x odložila, nemohla jsem se dostat přes začátek. Ale pak to byla jízda, moc se mi líbily všechny postavy, jejich osudy, vykreslení hrozby jadrnců. Rýsovalo se setkání všech postav, těšila jsem se, zda to bude ještě v tomto díle.
Možná trochu young adult, ale velmi mě to bavilo.
Oceňuji i překlad. A těším se na další díl.

HYPNOS88
18.02.2021 5 z 5

Jednoduše - skvělá kniha. Opět nový svět a nové příběhy. Velmi čtivé.

Rita55
12.02.2021 4 z 5

Četlo se to velmi dobře, zajímavě vymyšlený svět ohrožovaný krvelačnými Jadrnci (o kterých se zřejmě budeme dozvídat postupně, co jsou vlastně zač), sympatické hlavní postavy, které mají ale i své temnější stránky, tajemství či slabosti, děj má spád a ani v klidnějších pasážích se čtenář nenudí, na rozjezd série super... Doufám jen, že dál příběhu nedojde dech, a naopak bude s každou knihou lepší.

Kamys
08.02.2021 4 z 5

Na můj vkus malinko moc "young adult", ale jsem asi náročný čtenář, zejména v oblasti fantasy. Čtivá kniha ve velmi zajímavém světě. Dokážeme si představit, jaké to je, každou noc se prakticky třást o život, vědět, jak může smrt přijít každou z nich a nedá se proti ní spolehlivě bránit. Nebo dá, jen to lidé zapomněli? Byť je to součást série, dává smysl jako úplně samostatná kniha. Vlastně nevím, jestli mě další příběh Tetovaného ještě láká, líbí se mi nechat ho takhle uzavřený / otevřený.

*Pájuše*
03.02.2021 5 z 5

Nevím proč, ale měla jsem období, kdy jsem knihu nemohla vzít ani do ruky. Nějak mě to napínání, než se dostanu přes dvě postavy k té jedné, která mě zajímala nejvíce, přestalo bavit a knihu jsem na řádu týdnů odložila k ledu. Nakonec jsem se k ní vrátila a bylo to jako když se "ztracený syn vrátí domů". Děj byl sytý, postavy barvité a příběh sám o sobě nikde nevázl. Za co dávám autorovi plný počet hvězd jsou určitě propracované postavy. Jejich vývoj, změna smýšlení, to vše Vám autor servíruje postupně, ale ještě hezky za tepla. Postupně přicházíte na to, že se s nimi život nemazlí a jen horko těžko předvídáte, co se jim na další straně stane. A to je další věc, která si zaslouží plný počet hvězdiček. Totiž ta nepředvídatelnost vás nutí číst a číst a číst. Takže neváhejte a čtěte.

Nikei
23.11.2020 5 z 5

Troufám si říct, že tuhle knihu musí milovat snad všichni čtenáři s citem pro fantasy. Kniha je napsaná velmi čtivě, snadno čtenáře vtáhne do děje. Postavy jsou promyšlené snad i do těch nejmenších detailů, což se však z pozice puntičkáře nedá říct o ostatních (ne moc významných) drobnostech (například mi vrtá hlavou, jak dokázala volně žijící zvířata přežít bez chran, když by to člověk očividně nedokázal?..)
Osobně jsem velký fanoušek fantasy žánru a tahle kniha stoupla v mém fiktivním knižním žebříčku na samotný vrchol. Kdyby měl večer o pár hodin více, snad bych ji stihla přečíst za jeden den.

Elis.n
21.11.2020 4 z 5

Zábavné a napínavé dospělácké fantasy. Autor zdárně provází dějem pomocí několika hlavních postav, všechny se charakterově liší, ale zároveň je mnohé spojuje a všichni tři hlavní protagonisté se mi líbí. Určitě chci pokračovat ve čtení.

MichalPuchovsky
06.09.2020 4 z 5

Veľmi príjemné prekvapenie. Kniha sa čítala prakticky sama. Tetovaný stojí na prepracovaných postavách, ktoré autor vykreslil do hĺbky aj s ich minulosťou, motiváciami a životnými plánmi. Fantasy stredoveký svet je trocha generický, útoky démonov pôsobia mierne samoúčelne, ale to je jediné mínus.

StarPopcorn
03.09.2020 5 z 5

Naprosto geniální knížka, vše je tady zpracované tak jak má být. Já fakt nwm co k tomuhle dodat :)
Snad jedině ať si to přečte každej, i ten co nemá rád fantasy

Podra
02.09.2020 5 z 5

Za mě naprostá bomba, už jsem si takhle dlouho nepošmáknul.Naposledy na Kronice královraha a Tetovaný se přiblížil hodně.

Ydnev
31.08.2020 3 z 5

Podle hodnocení jsem čekala něco víc. Jestli se Stehlíkové Naslouchač řadí mezi Young Adult, tak nevím, kam zařadit toto, nesahá to tomu ani po...kolena. Idea nebyla úplně špatná a celkem dobře rozpracovaná, nicméně děj je předvídatelný ve všech směrech a někdy jsem měla pocit, že je kniha na některých místech trochu dolepená nebo nuceně nadstavená - přirozeně, sice zdlouhavě, se tam něco popisuje a najednou skok, dva odstavce a je po všem. Další díly už jsem si nekoupila. Nicméně z toho, co jsem z tohoto žánru přečetla, ještě nebyla nejhorší :)