Démon a zloděj

Démon a zloděj https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77895/bmid_demon-a-zlodej-6Vj-77895.jpeg 4 284 27

Demonata série

Pecka Fleck otevře okno do světa démonů, což má strašlivé následky. Díky tomu však také objeví svoji sílu, stane se Učedníkem jehož úkolem je uštvat zvrácené mocné démony k smrti, zachránit svého malého bratra a přitom sám zůstat naživu...

Horory Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Demon Thief , 2005

Hanyuu-hime
23.06.2013 3 z 5

Darren svůj vesmír vymyslel výtečně. Co svět, to jiné smrtící nebezpečí, co démon, to naprosto originální bytost. Všechny tyto zásluhy se mu musí nechat, to ano, jenže příběh jako takový v tomto díle trochu zaostává za tím prvním.
Nějak mi tady chyběl jakýsi hlavní cíl. Hledáme zloděje, démona a velice mocný Kah-gash, ale to mi nepřijde zrovna dostačující. Čtenář, v knihách už docela zběhlý, totiž nejdéle v polovině odhalí všechna tajemství, kniha se pro něj stane předvídatelná a šokující odhalení na konci vlastně nebude vůbec šokující.
Tady je to maličko sporné, jelikož knihu četla i má sestra a ta do samého konce netušila vůbec nic, možná je to tím, že opravdu nečte. Já hned před první čtvrtinou věděla, kdo je démon, jen co se začalo mluvit o Kah-gashi, bylo mi jasné, o co jde a identitu zloděje jsem odhalila v polovině knížky.

Myslím si, že děcka budou nadšená, demonata má obrovský potenciál a její autor nejspíš nekonečnou fantazii. Co se týče mladších čtenářů, je to přesně něco pro ně - nechybí zde dostatek akce, hrdinů, které si nezle neoblíbit a pak také zlý, vypočítavý záporák, jenž má místo srdce pouze díru s malými hádky.
Starší čtenáři si výlet do krutého vesmíru s obrovskou škálou démonů, jimž se snaží čelit výjimečný chlapec, Percival 'Pecka' Fleck, určitě užijí taky, ale spíše jako takový menší knižní zákusek pro oddych.

Issiriana
29.01.2013 5 z 5

Jedinečné, geniální a ke všemu moc dobře napsané. :)

Kate.S
02.12.2012 3 z 5

Pěkný příběh. Čtivý a pro mě v některých částech nechutný. Asi mám moc živou představivost. Jinak první díl byl ale rozhodně lepší.

TessDragon
06.10.2012 5 z 5

Á pokračování mé nové TOP série od Darrena! A rozhodně nezůstavá za jedničkou. Příběh je úžasný, krvelačný a napínavý. A průběh jsem ani nečekala. S Lordem Lítost není radno si zahrávat. Doporučuji!

Denaille
27.12.2011 3 z 5

Druhý díl se mi zdál o poznání slabší než první, ale prostě musím obdivovat ten nápad. Je to zase něco nového a tenhle svět démonů mi přijde hodně zajímavý. Ani nový hrdina nebyl vůbec špatný. Zápletka byla ke konci mírně předvídatelná, ale úplný závěr jsem takový nečekala. Myslela jsem, že Kah-gaš bude jenom v tom světě, kde předtím byly, když se to Peckovi nepodařilo a ono to nabralo, pro mě zcela neočekávaný směr. Zajímalo by mě, jestli bude jeho příběh autor ještě v dalších knihách nějak rozebírat. Hádám, že z toho asi bude opět více knih...

VZSB
30.09.2011

Mě trvalo až do té kapitoly pankáčinebo tak něco,že je to vlastně navázaný na minulost.Jinak mě hrozně zaujala ta část s tím jeho bratrem Artem,když mu to všechno Lord Lítost vysvětlil.

Adelica-Opica
05.06.2011 5 z 5

Ze začátku jsem se ztrácela a hledala návaznost na předchozí díl a jakmile mi to došlo tak jsem se do toho úplně ponořila... Naprosto ohromující... Pár věcí mi přišlo lehce přitažených za vlasy, ale dojem na knize to nekazí... Lepší než první díl :)