Démon z lesů

Démon z lesů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499466/bmid_demon-z-lesu-PD5-499466.jpg 5 238 238

Temnyjova minulost v komiksovém zpracování. Prequel bestsellerové série Griša. Než se stal velitelem Druhé armády a Temnyjem, byl jen osamělým chlapcem nesoucím břemeno neobyčejné moci. Eryk a jeho matka Lena strávili celý život na útěku. Bezpečné útočiště na ně však nikde nečeká. Nejsou jen grišové – jsou zároveň nejsmrtonosnější a nejvzácnější svého druhu. Nepřátelé je chtějí zničit a zneužít jejich dary, a proto musí matka se synem své skutečné schopnosti skrývat, kamkoli se hnou. Někdy se však smrtící tajemství odhalí samo..... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Demon in the Wood , 2014

nonameperson04
30.03.2023 5 z 5

Příběh tak 4* ale pátou jsem přidala za zpracování knížky. Taková jednohubka, přečtená za hoďku.
A nutně potřebuju víc grafickejch novel o Temnyjovy. Třeba o tom jak stvořil vrásu a tak.

AloneJane
27.03.2023 5 z 5

Krásně zpracované :)

Fortuna7
23.03.2023 5 z 5

Démon z lesů je absolutně nádherná a úžasná komiksová jednohubka. Nevěřila jsem, že je to možné, ale Temnyje jsem si oblíbila ještě víc a já jenom doufám, že Leigh Bardugo nám brzy dopřeje pokračování, protože já ho nutně potřebuju.

spencer
23.03.2023 5 z 5

Démon z lesů je naprosto překrásný počin. Do příběhu jsem se snadno ponořila a přečetla jsem jej na posezení. Temnyjova minulost je o něco víc poodhalena a moc jsem si toto objevování užila. Ilustrace skvěle ladí s dějem a jsem velmi ráda, že autorka zvolila právě tento způsob zpracování.

uzivatel5475
06.03.2023 4 z 5

Musím říct, že toto bylo hodně jiné než to, co jsem si představovala. Stejně mi to pomohlo lépe pochopit postavu Temmnyje (nyní moje nejoblíbenější postava z Griši).

andrejci
26.01.2023 5 z 5

Moc hezká dopňková knížka.

barcasknihou
17.01.2023 5 z 5

Nádherné komiksové zpracování příběhu o Alexandrovi a jeho matce. Děj se odehrává v Alexandrově dospívání, kdy se ještě učil ovládat svou schopnost a Griši byly v nebezpečí. Osobně si myslím, že by si Temnyj zasloužil i celý román a nejenom komiks, protože se mi to moc líbilo.

Doomiiniikaa
14.01.2023 5 z 5

Krásný doplňkový příběh, který vám zas o kousek přiblíží Tamnyje. Vůbec by mi nevadilo kdyby jich ještě pár udělali (klidně i o Nikolajovi minulosti) .

KatChiss
06.01.2023

Příběhy o zloduších nám ukazují jejich minulost. Důvod, proč si zvolili stranu temna a zla. Mnohdy se tomu tak stalo kvůli jinému člověku nebo skupině lidí. Jindy zase kvůli konkrétní události. Málokdy se stává, že by se lidmi se špatnými úmysly už narodili. Občas si přeju, aby padouši byli zkrátka zlí, bez jakéhokoli důvodu. Nechci k nim cítit sympatie, ba co hůř - litovat je. Ale co už.
Alexandr byl milý chlapec (shocker). Bohužel se mu to nevyplatilo, a tak se z něj stal Temnyj/Darkling. Už v trilogii Griša mě to k němu určitým způsobem táhlo, protože jsem cítila, že je v skrytu duše hodný člověk. Pak přišel na scénu Ben Barnes a bylo to jasné. “You and I are going to change the world.” Whatever you say, Ben…
Tento grafický román je absolutní potěšení pro oko, méně už pro vaše srdce, protože je smutný. Bude vám Alexe líto (pokud máte srdce). Vůbec bych se nezlobila, kdyby byl delší. Taky bych se nezlobila, kdyby z toho udělala Leigh sérii grafických románů. Hodně bych se těšila na ten o Nině a Matthiasovi. A Nikolaiovi.

andulka1406
01.01.2023 4 z 5

Skvělá doplňková kniha pro fanoušky série Griša. Temnyj je moje top postava, takže tato kniha byla jasná volba. Dozvídáme se více o Alexanderově minulosti. Kresby jsou povedené a kniha je taková jednohubka.

Eleanor-ka
29.12.2022 5 z 5

Úžasná doplňková kniha k mé milované Grishaverse. Temnyj je pro mě má nejoblíbenější postava, byť ztvárňuje spíše záporáka. Jak ale řekla sama Bardugo na konci - ani ona sama jej nikdy neviděla striktně jako zlou postavu.

Jediné mínus knihy je, že ji shltnete na jeden zátah do půl hodiny, ani né.

Naty21
29.12.2022 5 z 5

Tyhle doplňkové knihy k mojí oblíbené fantasy sérii jsou prostě boží.
V grafickém románu Démon z lesů se podíváme na jednu situaci ze života Temnyje a jeho matky, kteří putují světem v utajení, aby nikdo nemohl zneužít jejich "darů". Je to období před vznikem Temnyje jak ho známe. Musím říct že, mi ho v tomto příběhu bylo dost líto. A člověk se pak už nediví, proč vybudovat to co vybudoval...
Grafické zpracování je prostě bomba. Je to grafický román, takže samozřejmě nečekejte, žádné dlouhé dialogy.
Pro milovníky série Griša a celého světa je tohle #musthave.

Fiso
29.12.2022 4 z 5

Upřímně musím říct, že mě to trochu zklamalo - 1. to mohlo být delší a 2. příběh nám odhalil, že Temnyj byl nespokojený s tím jak to v té době bylo -tedy proč se rozhodl změnit svět, ale neukázal proč způsobem, který předvedl v Griše. Přišlo mi to prostě trochu ploché.

Doufám ale, že se od autorky dočkáme více grafických novel, protože je to pěkné zpestření

Andrea.Mayer
26.12.2022 5 z 5

Temnyj je jeden z mých oblíbených záporáků a i přesto, že už jsem tuhle novelu kdysi četla v angličtině, na grafické zpracování jsem se moc těšila.

Dlouho předtím než byla stvořena Vrása, dlouho předtím než se Grišové stali nedílnou součástí Ravky a on se stal Temnyjem, byl jen mladý chlapec, obdařený mimořádnou silou, cestující se svou matkou a hledající bezpečný úkryt, který jakoby neexistoval.

Bylo hezké sledovat dospívajícího Aleksandra, který netoužil po ničem jiném než vytvořit místo, kde by všichni grišové mohli žít v míru, ale zároveň si vybral temnotu jako prostředek k docílení své vize. Ve své podstatě si vytrpěl tolik bolesti a zklamání, že udělal co považoval za nutné aby přežil. Jako bonus knihu provází ilustrace americké ilustrátorky Dani Pendergast.

Pokud i vy chcete nahlédnout do dřívějšího života obávaného generála druhé armády, kdy byl pouze chlapcem s příliš mnoha jmény a nedostatkem přátel, tenhle skvost vám ráda doporučím.

HermanekB
25.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Hezký příběh, který navrací do světa Griši. Upřímně jsem čekala, že mi kniha poodhalí něco víc z Temnyjovy minulosti, toho jsem se ale moc nedočkala. Příběh je příliš krátký na to, aby vám představil Temnyje takového, jakým býval, než se, řekněme, vše změnilo. Vidíme jeho nespokojenost se stávajícím světem a důvod, proč se rozhodl změnit svět. Ale neukáže nám jeho osobnost, jeho pohnutky, proč se rozhodl změnit svět zrovna způsobem, jakým se o to pokusil v Griše.
Knihu doprovází krásné ilustrace, ale nedostatek.... všeho to zkrátka nevynahradilo.
Jedná se pouze o můj názor, chápu, že někdo to může vidět jinak...

Dávám 3 hvězdy ***.

svobonís
25.12.2022 5 z 5

Moc jsem si tuhle knížku přála k Vánocům a pod stromečkem jsem ji díkybohu našla. Říkala jsem si, že se ještě chvíli budu trápit a přečtu si ji později, nicméně mi to nedalo a celou knihu jsem zhltla ještě v ten večer. Naplnila, ba překročila má očekávání, nečekala jsem, že se dokážu během chvíle tolik ponořit do komiksového příběhu, ale stalo se. Alexandra jsem nikdy nevnímala jako čiré zlo a vadil mi jednostranný pohled všech ostatních postav na něj a jsem ráda, že autorka ho ukázala v jiném světle. Dokážu si představit, že to, co se stalo Temnyjovi v dětství, by změnilo většinu z nás. Knihu mohu jen doporučit fanouškům série Griša, je to sice doplňková knížka, která vám nic zásadního neprozradí, ale zato je to perla, která se nádherně vyjímá vedle dalších děl od Leigh. Nehledě na to, že ta grafika je dokonalá.

Sabča92
19.12.2022 4 z 5

Leigh Bardugo patří k jedněm z mých nejoblíbenějších autorek. Její sérii Šest vran naprosto zbožňuji, a ač jsem původně nijak nejásala ze seriálového projektu Griši, po zkouknutí prvních dílů jsem naprosto změnila názor. Temnyje jsem si naprosto zamilovala. Je to padouch, ale jak jeho seriálový představitel, tak jeho vykreslený charakter mi naprosto učaroval. V této knize poznáme Temnyje jako mladého Eryka, který ještě neumí ovládat všechny své schonopnosti. Démon z lesa je grafický román, který přináší důležité dobrodružství Eryka. Jedná se o dost smutný příběh, která jsem ale zhltla jako malinu. Musím moc pochválit ilustrátorku, která se díla zhostila na výbornou.
Miluji Grishaverse, takže jsem z této knihy opravdu moc nadšená. Vyhovuje mi i formát grafického románu, nikoliv plnohodnotné knihy. Příběh to byl velmi smutný, a určitě bych si ráda v budoucnu přečetla další podobný komiks. Pokud ovšem nemáte načtenou Grišu, nebo jste neviděli žádný díl seriálu, pro vás tento grafický román spíše nebude.

Medasek
16.12.2022 5 z 5

Zajímaví příběh, ale uvítala bych ho delší.

knizninadsenec
12.12.2022 5 z 5

Skvělý grafický příběh o mladém Alexandrovi, jeho matce a ostatních,... Z doby, kdy ještě neměli útičiště, Alex se teprve učil ovládat svou moc.
Zároveň i ukazuje, že se i dítě může stát zlým, když mu jde o moc. A také jde o sen, o svobodu, o místo...

Příběh se mi moc líbil, dobře se četl a je to opravdu nádherně ilustrovaný román.

Grohlinka
15.11.2022 3 z 5

Popravde jsem neocekavala mnoho vzhledem k poctu stranek, ale spisovatelka a hlavne ilustratorka odvedly skvelou praci. Ilustrace jsou opravdu prekrasne a dokazi vzbudit emoce a navodit spravnou atmosferu.

Leigh Bardugo nam tady odkryva stripek z Alexandrovi/Temnyjovi minulosti a jen nam tim potvrzuje, jak slozita a komplexni je to postava. Pro fanousky sveta grisu povinnost.

Leigh Bardugo
americká, 1975