Dělám si to sám

Dělám si to sám https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346906/bmid_delam-si-to-sam-LzE-346906.jpg 3 246 98

Sedmadvacetiletý (už?!) Martin se snaží. Fakt. Na své blízké si vždy udělá čas, byť na úkor jiných blízkých; články do časopisu, kde pracuje, odevzdává s předstihem, třebaže jsou na hony vzdálené zadání; část výplaty posílá na spořicí účet, aby ji pak před výplatou zase vybral; dobře jí, venku, protože sám uvaří sotva čaj; má členství v posilovně a (evidentně) umí věci podat tak, že vypadají lépe, než jaké ve skutečnosti jsou. To poslední ho naučil Instagram. Je sám. Protože má fóbii ze seznamek a nevypadá zrovna jako Andrés Sanjuan (stojí za to vygooglovat), asi sám i zůstane. Když nad sebou tak přemýšlí, je buď nejlepší, nebo nejhorší člověk na světě. Nemůže se rozhodnout. Najisto ví jediné: Dělá si to sám. A píše si o tom deník.... celý text

ElfkaEleanor
27.09.2017 4 z 5

Knihu jsem začala číst poté, co mě pobavila anotace. Sice jsem se bála, že ten humor autor nedokáže udržet celou knihu, ale obavy byly zbytečné. Ano, kniha nemá žádnou (velkou) zápletku - je to však příjemné nahlédnutí do světa muže, který má úžasný (sarkastický) humor a i na ty nejhorší chvíle se dokáže podívat s odstupem. Sice se místy nabízela otázka, zda je ještě na místě se smát, nebo už brečet, ale to mě rozhodně neodradilo. Naopak to knize dodalo na reálnosti. Snad je to i tím, že autor je stejná generace jako já nebo tím, že sdílím jeho lásku ke Carrie Bradshaw, ale kniha se mi zkrátka líbila - byť ji zřejmě založím do šuplíčku s nápisem guilty pleasure.

koriandr
13.09.2017 odpad!

knihu jsem si koupila na základě fejetonů v lidovkách, které se mi zdály vtipné. Z knihy jsem přečetla pouhých pár stránek, část jsem přeskakovala a něco znovu četla, poté kniha letěla do kontejneru na papír. Z anotace na knihu jsem čekala zábavné a vtipné čtení, bohužel opak je pravdou. Text mě nudil, dost pasáží bylo dekadentních. Pro mě i docela dost vulgárních slov. V anotaci měli uvést, že je to kniha o gayích a pro gaye ( a že nic proti nic nemám). Nevím, zda jiné čtenáře zaujme. Pro mě je to brak a ani jsem knihu nenabídla dál.

xmichaelac
13.09.2017 5 z 5

Příjemná oddychová knížka, která pobaví a nenudí. Ačkoli chybí vyloženě silná zápletka, od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

SakuraLuci
11.09.2017 4 z 5

Oddychové, vtipné, moderní...

02.09.2017 5 z 5

Vážení, jen tak pro pořádek, předávám info za zasvěcených zdrojů : NE lesbička (pak by musel být i gayíček) ALE lesba a gay. Pro další zasvěcené info doporučuji www.lui.cz

Bustedka
01.09.2017 4 z 5

Jsem moc ráda, že se mi ta kniha dostala do rukou. Ačkoliv pár homosexuálů a lesbiček znám, nikdy jsem k nim neměla tak blízko, abych viděla svět i jejich očima. Tenhle příběh je příběh denikovy, psaný vtipně, svižně a kulantně. Jako oddechovka super, místy se i pobavíte. Nečekejte (nebojte se), že by se tam objevily pasáže detailně popisující intimní svět gayů. Je to spíš o tom, že kluk potkal kluka a ten kluk se zamiloval a dál už to znáte. Prostě chytře zvolený název knihy, který falešně navnadí či pohorší ☺️ • za mě palec nahoru

koolsavage
30.08.2017 3 z 5

Sex ve městě po česku? No, nemyslím si. I když chvílemi to bylo stejně otravné a nudné. Ale bylo to i vtipné a pravdivé. Dobře se to četlo. Mám ráda tyto oddychové deníkové knihy. Průměr.

piquillio
27.08.2017 5 z 5

Konečně kniha bez utrápených "hrdinů". Všední život v nejlepším slova smyslu. Velmi pobavilo. A ano, s tímto mužem bych se kamarádil.

EE
22.08.2017

Čekala jsem víc - nic moc to nebylo. Občas vtipné, věřím, že si to své čtenáře najde - já to nejsem.

ElissEm333
20.08.2017 5 z 5

Bavilo mě to od začátku do konce! A autor má prostě skvělý vkus snad na všechno. ;)

jiri77
19.08.2017 odpad!

Kniha plná humoru ,proboha kde ? Nuda a další brak ,na který jsem se nechal nachytat.

gargamelka
19.08.2017 5 z 5

Skvělá knížka! Plná humoru, zábavných situací, nadhledu a grácie.

LilKure
15.08.2017 4 z 5

Knížka mě nadchla od první stránky (nemluvě o jejím ambiciozním obalu) a de facto nepustila až do poslední stránky. Zakončení bylo trochu naivní, ale i tak jsem se celou dobu bavil. Knížku jsem přečetl jedním dechem a mám teď nutkání si ji nosit všude s sebou a číst ji pořád dokola.

mber
07.08.2017 3 z 5

Nevím, co si o této knize myslet. Je to taková sonda a smutný realný pohled do života menšinových skupin, ale i běžných reálných lidí. Málo pasáží se mi zdálo opravdu zábavných a že by mne kniha nadchla se říci opravdu nedá. Řekla bych o ní, že je to takový typický lepší český brak současné literatury.

buitenlander
07.08.2017 3 z 5

Za mě jsou teda pocity daleko více rozpačité. Místy to bylo docela vtipné, místy rádoby vtipné a ten grandiózní konec úplně mimo. Je mi líto, možná jsem měla špatná očekávání, zjevně to nebyl můj šálek kávy od Starbucks.

05.08.2017 5 z 5

Přečteno celé - nemá chybu!!!

02.08.2017 5 z 5

Přečteno 30 stran a VŠECHNY PALCE NAHORU!!! Martin je vážně ČÍSLO, dlouho jsem nic tak dobrého z šuplíku HUMOR nečetla. Zakoupeno na základě rozhovoru s autorem pro internetový lajfstajlový magazín LUI (vřele doporučuju, jsem každodenní čtenář). Zařazuju do svého ZLATÉHO FONDU a neprodám, kdybyste mě na kolenou prosili!

Vlaštovka0
31.07.2017 5 z 5