Dělám si to sám

Dělám si to sám https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346906/bmid_delam-si-to-sam-LzE-346906.jpg 3 246 98

Sedmadvacetiletý (už?!) Martin se snaží. Fakt. Na své blízké si vždy udělá čas, byť na úkor jiných blízkých; články do časopisu, kde pracuje, odevzdává s předstihem, třebaže jsou na hony vzdálené zadání; část výplaty posílá na spořicí účet, aby ji pak před výplatou zase vybral; dobře jí, venku, protože sám uvaří sotva čaj; má členství v posilovně a (evidentně) umí věci podat tak, že vypadají lépe, než jaké ve skutečnosti jsou. To poslední ho naučil Instagram. Je sám. Protože má fóbii ze seznamek a nevypadá zrovna jako Andrés Sanjuan (stojí za to vygooglovat), asi sám i zůstane. Když nad sebou tak přemýšlí, je buď nejlepší, nebo nejhorší člověk na světě. Nemůže se rozhodnout. Najisto ví jediné: Dělá si to sám. A píše si o tom deník.... celý text

alibaba72
14.02.2018 3 z 5

Čte se to sice dobře, ale já se nesmál! Čemu jsem se měl smát?

aydam
10.02.2018 4 z 5

Svižná kniha, u které jsem se pobavil a strávil pěkný den, kdy se mi nic, krom čtení, dělat nechtělo.

ondras666
10.02.2018 2 z 5

Tak podle recenzí zde bych nejspíše čekal něco u čeho se budu smíchy popadat za břicho a budu nevěřícně zírat s otevřenou pusou... Ale opak je pravdou.
Kniha mi přišla jako chabý pokus o nějaký senzační skoro vtipný pokus jednoho gaye prorazit v té záplavě rádoby gay spisovatelů z Prahy.
Mám trochu pocit, že povinností dnešní doby je založit si blog, psát tam každý svůj postřeh a ještě to nazvat něco jako buzna, gay a podobně. Hlavně aby z toho byly nějaké peníze a sláva. Že bych taky sepsal své memoáry?
Martin Váša je dle mého taková moderní verze zoufalého redaktora, který si to dělá sám... A snaží se být něco mezi Carrie Bradshaw, Bridget Jones a mužskou verzi do toho vnese Barney Stinson. A musí o tom všechny informovat.
Tudíž za přečtení to možná stojí, ale dle mého to nemá nějak velké ambice a kvality. Humor jsem tam moc neviděl, snad na výjimky, kde byl Martinův dědeček, který je jediná vtipná postava zde.
Happy end jako z laciných filmů, samá reklama a odkazy na aplikace... Že by sponzoři? Pro mě zklamání...

rodak
08.02.2018 3 z 5

Přečetl jsem,někdy vtipné.Ty péče u chlapa o svůj zevnějšek,tam mne to tedy nebavilo.Tak nějak to je asi logické v tomto případě.Viewegh by si z těchto mladých autorů mohl vzít příklad.

Mermaid
07.02.2018 4 z 5

Odpočinkové, příběh se mi líbil a časem se k němu i vrátím.
Na druhé straně, kniha je podle mě opravdu hojně seskládaná ze skutečných příhod a nejsou v ní pointy, protože... skutečný život pointu často taky nemá. Jenže kniha by ji mít měla.
Stejně jako vysvětlení různých událostí. Pokud jste je sami prožili, kontext znáte, a chápete proč a jak. Ale my nejsme
Martin Váša. A napsat "My jsme si ty otázky vyjasnili a zodpověděli" je skok jako hrom, zvláště když čekáte, že to objasní i vám.
Ale aby bylo jasno... Martina Vášu mám ráda, dokáže být ve fejetonech supervtipný (tady ne, ale nevadí) a tohle tak nějak potvrdilo můj dojem o něm. Takže ubírám hvězdu, ale pokračování si klidně koupím.

TheaKoMa
20.01.2018 4 z 5

Na debut velmi lehce psaná kniha, ve které je vtip, ironie i sebemrskačství vyváženo na celkový tón až překvapivě vážnými, poetickými a romantickými momenty (které sice dále mizí do ztracena, což je škoda..a celkem by mě zajímalo, zda a jaký v tom byl autorský záměr - ale tím, že tam jsou, zachraňují před hodnotovým propadem do stoky níže často zmiňované "odpočinkové" četby). Román o vytváření (snad více než o hledání) sebe sama (a svého "obrazu" pro okolní svět), o osamělosti a o neustále se zjevující a opět se vzdalující naději. V sebe, ve druhé lidi a v existenci hlubokých a trvalých citů, na jejichž základě lze vystavět smysluplný život.

adorjas
07.01.2018 3 z 5

Svieže, na začiatku veľmi afektované postavy, u ktorých máte pocit, že len plávajú niekde na povrchu, a potom v nich objavíte väčšinu mladých, ktorých poznáte...
*SPOILER* Koniec trošku Popoluškovský...

sabanka
06.01.2018 5 z 5

Jedna z pěti knížek, ke kterým se budu vracet pořád dokola, protože mi vždy dokážou zvednout náladu, je to napsané tak vtipně, tak výstižně a ty občasný citáty, co tam v tu chvíli prostě pasujou ? Dokonalý !!!

Knižní střípky
29.12.2017 2 z 5

Ale tak nebylo to špatné, ale smíchy za břicho jsem se rozhodně nepopadala. Místy mi přišla snaha o vtip až křečovitá.

TomTomis
25.12.2017 4 z 5

Plný počet hvězd dát nemohu, ale kniha mě bavila. Velmi pěkně vystihla deníkovou formou vztahy a tápání životem. Někomu může přijít, že tam není mnoho věcí vysvětleno, ale to mě upoutalo- snaha o nevykonstruovaný deník. Ledacos si člověk musí domyslet. Klasika se z toho nikdy nestane , ale i tak jsem rád, že jsem si to přečetl. Za jedno odpoledne slupnutá kniha...

Prey
25.12.2017 3 z 5

Deník Bridget Jonesové v české teplé verzi. :-) Včetně nutnosti nežít ve vzduchoprázdnu, aby člověk docenil některé narážky na filmy nebo osobnosti. Štval mě jen důraz na Instagram a spol. (Vážně v tom necítíte tu povrchnost nebo je vám to jedno?!) Ale to je vina doby, ne autora. Několikrát jsem se zasmál nahlas, a to se mi u knížek zas tak často nestává, takže za mě dobrý!

lagina
22.12.2017 3 z 5

Občas jsem se náramně bavila a občas se to táhlo a najednou byl konec. Deníková forma mě bavila a u některých průpovídek jsem se musela smát nahlas :-) Odpočinkové.

Jeanie
17.12.2017 3 z 5

Vtipná oddechovka, jen ten konec mi přišel takový utnutý.....klidně bych ho ještě víc rozepsala :-)

Jana_Hlus
01.12.2017

Pohodová oddechovka pokud máte rádi humor připomínající styl Haliny Pawlowské a nemáte nic proti menšinám. Hodně mi tato kniha připomněla Markvartovu Pražskou buznu, ta mě ale asi oslovila o trošku víc... (3/5)

netty
23.11.2017 5 z 5

Jet v tramvaji a dusit smích v šále.. to se mi naposledy stalo u Aristokratky od Bočka, takže díky Martine, jsem v polovině a vážně se dobře bavím :-)

magnolia
07.11.2017 5 z 5

Venku pošmourno, takže to byla ideální volba z nové zásilky knih (přečteno za odpoledne a večer). Už si ani nevzpomenu, kdy mě tak zaujala nějaká podobná (deníková) kniha, např. i s ženskou hrdinkou, protože tohle bylo jedním slovem skvělé. Vtipně a citlivě napsané (nemůžu to nenapsat - proti jiným knihám na toto téma, je to jemné až něžné) k tomu současné a české. Všichni si to tak nějak děláme sami.

mone
21.10.2017 3 z 5

Komu by se tato knížka mohla líbit?
1) Těm, kteří nemají předsudky související s názvem a grafikou na obálce. Za mě je ta obálka něco podobného, jak když řeknou herci v divadle slovo „prdel“ nebo „hovno“, a publikum se může umlátit smíchy. Uvnitř to ale není vůbec zlý.
2) Těm, co neholdují názoru, že všechna současná česká literatura je špatná, stejně jako každý současný český film. Špatná je totiž jen Česká pošta, Česká spořitelna a České dráhy.
3) Těm, co nejsou homofobní a nevolí SPD.
4) Těm, co jim nevadí jet v tramvaji, číst si a smát se u toho nahlas.
5) Těm, kteří sice raději chodí po venku s Kunderou a Urbanem pod paží, ale zároveň jim nevadí si na nic nehrát a přečíst si něco jen tak… pro pobavení.

okeey
16.10.2017 5 z 5

Tato kniha mě mile překvapila, skvělá oddychovka a dlouho se mi nestalo, že by mě kniha takto rozesmála, rozhodně doporučuji, skvělý smysl pro humor a rozhodně zvedne náladu, když nemáte moc dobré období. Knihu jsem si pořídila i domů a je zařazena mezi mé nejoblíbenější. DOPORUČUJI!

maryberry06
12.10.2017 5 z 5

Úžasně vtipná knížka, autorův humor mi je velmi blízký a co hláška, to perla!

Arsi007
29.09.2017 5 z 5

Tak tohle bylo hodne dobry! Vyborny humor, perfektni postavy a pohodovy dej. Nevim na kolik byla kniha inspirovana skutecnosti, ale maminka me kazdou hlaskou totalne odrovnala. Deda jakbysmet :-D