Dějiny zemí Koruny české II.

Dějiny zemí Koruny české II. https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481287/bmid_dejiny-zemi-koruny-ceske-ii-eB9-481287.jpg 4 99 12

Nejúspěšnější učebnice dějin českých zemí se dočkala nového, revidovaného a doplněného vydání. Přehledná příručka poskytuje základní orientaci a shrnuje vše podstatné o našich dějinách na úrovni středoškolských znalostí. Přístupnou formou líčí chronologii událostí politických dějin, zasazuje je do evropského kontextu a celkový obraz dotváří výkladem o hospodářských, sociálních a kulturních dějinách. Od pravěku a počátků české státnosti je výklad doveden až k roku 1992, k rozdělení republiky. Od devadesátých let, kdy byla učebnice napsána, se projevila potřeba revizí a doplnění. Revidován byl celý text a pro toto vydání vznikly zcela nové kapitoly věnované pravěku, první světové válce a období let 1945–1992. Nově byly zpracovány mapy, částečně obměněn byl obrazový doprovod a dvoudílná kniha získala moderní grafický kabát. Historická příručka je dílem kolektivu renomovaných historiků ve složení Pavel Bělina, Petr Čornej, Ivana Čornejová, Jan Frolík, Jaroslav Halada, Jaroslav Hrbek, Dagmar Moravcová, Jiří Pernes, Jiří Pokorný, Jiří Rak, Josef Tomeš a Vratislav Vaníček.... celý text

Filomena1961
09.02.2024 5 z 5

Druhý díl si udržel stejně vysokou laťku jako první. Člověk si při čtení uvědomuje, co všechno ta naše malá milovaná země v srdci Evropy musela prožít. Věřím a doufám, že nás v budoucnosti všechno špatné mine a budeme žít v míru, pravdě a porozumění.

Kabuky
03.05.2023 5 z 5

Vynikající a přehledná učebnice.

vvikingg
05.11.2022 5 z 5

druhý díl nezklamal, stejně perfektní jak 1.

ondra295
15.02.2022 5 z 5

Neméně kvalitní než první díl. Vše je velice čtivě popsáno, nechybí žádné důležité události a na daném prostoru je vše popsáno snad co nejvíce je to možné. Pro každého, kdo má rád historii, je to rozhodně kniha, kterou by si měl přečíst - vždyť české dějiny je přece tak důležité znát pro každého Čecha! :)

Booky84
31.10.2021 5 z 5

Skvělá kniha, stejně jako první díl.

Inutihar
12.10.2021 3 z 5

Ty závěrečné pasáže jsou slabší, ale to snad lze omluvit dobou vzniku. Pro rychlé seznámení s dějinami Československa a Česka pro běžného čtenáře ale dostačující.

Amneris
07.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha shrnující naše dějiny. Publikace je doplněna kresbami, fotografie a mapami.

surikata246
28.10.2018 5 z 5

Knížka přehledná a pěkně uspořádaná,dobře se to četlo. Některá fakta jsem nevěděla.

Elea
16.05.2018 5 z 5

Perfektní shrnutí základů našich dějin.

KejmlP
09.04.2017 4 z 5

Ačkoliv jinak tvoří celá čtyřdílná série "malých dějiny" od Paseky (Koruna česká, Evropská civilizace) skvělý základový přehled pro naši i evropskou historii, tento druhý díl v závěru strašně trpí dobou svého vzniku. Chápu, že řada autorů nebyla spokojená s omezeními komunistického režimu, ale jako profesionální historici si měli zachovat nadhled, a nikoliv své názory promítat do odborné práce. Závěrečné kapitoly jsou tudíž velmi jednostranné, v podstatě jen otáčí znaménka předlistopadového hodnocení, a prezentují čtenáři argumenty, které v dnešní odborné debatě nemohou obstát.
Mimo tento nedostatek je ale kniha velmi kvalitní syntézou, a mohu ji doporučit.

pakoshka
08.09.2014

Velmi dobře zpracovaná kniha.

anishta
13.08.2014 4 z 5

Opět velmi pěkné zpracování dějin českých zemí. Trošku mi chyběly podrobnější informace (například o domácím odboji ve 2.světové válce apod).

učebnice české dějiny

Autoři knihy