Dějepisectví ve 20. století

Vynikající přehled dějin moderní historiografie od nestora této disciplíny, v USA žijícího německého historika. Mistrovsky napsaný průvodce oborem, jenž prodělal ve 20. století neméně bouřlivý vývoj než mnohé přírodní vědy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45073/dejepisectvi-ve-stoleti-45073.jpg 3.939
Literatura naučná, Historie
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Historiography in the Twentieth Century From Scientific Objectivity to the Postmodern Challenge, 1997

Kniha Dějepisectví ve 20. století

meloun97
17.09.2019

Kniha stručně a srozumitelně popisuje vývoj dějepisectví od 19. století. Při soupisu argumentů, charakteristik a podobně by se hodilo více výklad zpřehlednit. Například každý argument/charakteristiku oddělit odstavcem nebo číslem. Dělalo mi problém sledovat, kdy autor stále rozebírá svou první poznámku, a kdy se přesouvá k další. Jinak skvělá kniha, která v rámci možností zachovává objektivitu a přiznává každé etapě vývoje její přínos.

JulianaH.
08.02.2019

Užitečné a celkem dobře čitelné, ani nikoli oslnivé, originální (což asi ani nebylo autorovým záměrem). Levičácké (marxistické) a poněkud izraelitské. Šikovný přehled, z něhož lze načerpat informace, ale ne dílo, které by si člověk pamatoval pro ně samotné, kvůli autorovi a jeho přístupům.
Přečíst, opoznámkovat, vrátit do knihovny a už nevidět; protože proč taky.

Dandulka
04.12.2017

Pro mne hodně zajímavé čtení. Patrně se nenajde mnoho lidí, kteří by se mnou souhlasili, ale já jsem se dozvěděla mnoho zajímavého.

sharik
10.08.2017

Jako příručka pro základní orientaci nedocenitelné.

Mikino00
15.10.2015

Kniha nastiňuje základní historiografický přehled směrů a autorů do níž se historie v 20. století roztříštila. Jistě se nejedná o rozsáhlé nastínění všech myšlenkových proudů, ale o takový odrazový můstek k dalšímu studiu. Tyto základní informace podává Iggers stručně a srozumitelně, někdy však na úkor čtivosti. Dovedu si představit, že úvodní kapitola odradila nejednoho čtenáře.