Dědictví rodu Trnhoffů

Dědictví rodu Trnhoffů https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90204/bmid_dedictvi-rodu-trnhoffu-wMt-90204.jpg 4 213 60

Dědictví rodu Trnhoffů série

Leontýna a Felix Trnhoffovi nejsou jen tak obyčejní třináctiletí sourozenci. Žijí v obrovském ponurém šlechtickém sídle, nechodí do školy a za pár let zdědí nesmírné bohatství. Od svých vrstevníků se však liší hlavně neustálou snahou zavraždit jeden druhého! Když se svou smrtící sourozeneckou rivalitu rozhodnou hodit za hlavu, brzy se ukáže, že jeden z nich prostě nedokáže přestat... Anebo ve skutečnosti stojí za příšernými léčkami někdo jiný? Podaří se jim přežít dostatečně dlouho na to, aby mohli vypátrat, odkud to opravdové nebezpečí přichází? Příběh plný nástrah a strašlivých záhad, v němž se setkáte se zabijáckými včelami, rozzuřenými medvědy, ale hlavně s děsivým tajemstvím, které těm dvěma navždycky změní život…... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Mladá fronta

The Thornthwaite Inheritance , 2009

ValtAoi
28.03.2019 4 z 5

Moc hezká kniha a velmi zajímavý příběh i když trochu zamotaný.
Doporučuji

Jarmila97
04.02.2019 5 z 5

Skvělá oddechová detektivka me osobne se moc kniha libila :)

Libušš
31.01.2019 4 z 5

Pěkná kniha pro děti, kterou si užije i dospělý.
Addamsova rodina, jen o dětech pro děti.
Vzhledem k začátku knihy jsem si říkala, jak to bude asi ukončené - odhadla jsem správně (motanice).
Jen nemám představu, pro jakou věkovou hranici dětí kniha je (slovo "nedomrdlý" mě krapet zaskočilo).

Lady.Lucrezia
22.01.2019 5 z 5

Knihu jsem četla, když už mi nelezlo do hlavy učení na státnice. Nejen že mě zrelaxovala, restartovala, ale zase mi nahodila úsměv od ucha k uchu, který jsem dlouho nezažila. Je jedno zda jste dítě nebo dospělák, Leontýna a Felix Vás dostanou. Na dětskou detektivku jednoduše super, * dolů za ten domotaný konec.

HankaHail
12.01.2019 2 z 5

Kniha mě nalákala na krásnou obálku a zajímavý popis děje. Těšila jsem se na plno vražedných nástrah a trochu detektivky. Nakonec to bylo přesně naopak. Normálně bych dala 3*, ale ten konec? Bylo to tak překombinované a tak přitažené za vlasy, že latinskoamerické telenovely jsou proti tomuto dílku hadra.

lucie2298
29.11.2018 5 z 5

Úžasná kniha pro děti, ale i jako oddech od každodenních starostí pro dospělé. Zažijete zábavu, smutek, strach i lásku a budete zajisté překvapeni, jak to celé dopadne. Doporučuji

RemiBlack
20.10.2018 3 z 5

2018/53
Kdyby mi bylo 10 let, tetelím se blahem. Takhle se usmívám - na dětskou detektivku dobrý výsledek. Detektivky jako žánr nemám v oblibě, ale tohle se (možná právě kvůli tomu, že je pro děti) dalo.
Sourozence musím vychválit až do nebes a být knížka jenom o tom, jak se snaží navzájem dostat, byl by to absolutně dokonalý počin. Třeba jejich šachová partie nebo vzpomínky na různé pasti patří mezi nejlepší části knihy.
Co ale musím vytknout je nekonečně překombinovaný konec... Nebylo to už trochu moc? ;)

trudoš
13.08.2018 3 z 5

Třináctiletí sirotci Leontýna a Felix, vyrůstající ve velkopanském domě s podivnou rodinou historií, nemají ve volném čase nic jiného na práci, než se vzájemně pokoušet se zabít, aby dědictví mohlo připadnout jen jednomu z nich. Jsou to takové jejich sourozenecké hrátky, které ovšem nikdy nepřerostou únosnou mez. Jenže teď se všechno mění. Počet atentátů se nebezpečně zvyšuje a jak to tak vypadá, tentokrát nepocházejí z jejich rukou…
Tato lehce detektivní novela jistě potěší všechny čtenáře ve věku devíti až dvanácti let. U těch starších je pak otázkou, zdali přistoupí na průhledná pravidla vyprávění Garetha P. Jonese. Ovšem čekáte-li dalšího Lemonyho Snicketa, budu vás muset zklamat – hravá literární nadsázka se nekoná. Určité odlehčení samozřejmě nechybí a ke slovu přijde i pověstný britský humor, jenže ve finále jde jen o takovou nekomplikovanou jednohubku. Což mě mrzí asi nejvíc, vzhledem k tomu že avízovaná osnova mohla nabídnout daleko zábavnější a hlavně zajímavější počtenou.

Kikulka97
27.06.2018 4 z 5

Skvělá detektivka nejen pro děti. Jen mě trochu mrzelo, že člověk nemohl záhadu luštit při čtení a všechno se zjičta jasna objasnilo až na posledních stránkách. Je pravda, že kniha naučila předvídat a z toho důvodu Zrada rodu Trnhoffů už tak překvapivá nebyla.

Janulka10
20.05.2018 5 z 5

Je to lepší než Zrada rodu Trnhoffů . Jinak super .

Nelíísek
03.04.2018 5 z 5

Srdcovka mého dětství

Naposled jsem tuto knížku přečetla tak před 6-7 lety, tenkrát jsem jí přečetla 2x po sobě a když jsem viděla v knihkupectví "Zrada rodu Trnhoffů" neváhala jsem hned jsem si ji koupila a ještě jednou se pustila do 1. dílu!

Odstupem času hodnotím že v knížka je tak trochu kombinovaná, přeplácaná a nereálná .. no a co ?! Byla bych bez srdce kdybych své milované knížce z dětství nedala 5*!

Kikina204
02.02.2018 5 z 5

Kniha byla opravdu moc povedená. Přečetla jsem ji za jeden den.

Barik05
30.12.2017 5 z 5

Skvělý příběh a na to že jsem knihy tohoto typu nikdy moc nečetla tahle kniha mě chytila a já jsem ji nemohla dát z ruky dokud jsem ji nepřečetla a ten konec byl opravdu skvělý a ja jsem to vůbec nečekala že to nakonec bude tak a ne onak. Prostě doporučuji přečíst.

anonym411
26.12.2017 5 z 5

Zde ani nebudu cele popisoavt nebo to brát po částech.
Je to zábavná a napínava detektivka.Nic nemohu vytknput ani zkretizovat.
Těším se na adalší díl

Jolana777
07.12.2017 5 z 5

Skvělá knížka.Těším se na druhý díl.

blackhorse
29.08.2017 5 z 5

Knížka se MOC MOC MOC líbila. Je to poučné pro toho, kdo má sourozence.

Smáža8
05.07.2017 5 z 5

Úžasná knížka, krásně zpracovaná a hlavně napínavá. Někomu možná nebude vyhovovat styl psaní, kdy Gareth P. Jones bych řekl, že prvních několik desítek stran jen představuje postavy a jejich minulost. Pro mě ale super počtení. Snažil jsem se odhadovat konec, ale rozhodně jsem to neuhádnul. Autor na konci knihy rozluští děj celý v kuse. Je to poměrně moc informací najednou, ale jinak parádní knížka. Určitě doporučuji dětem starším 10 let.

Nejencocteme
04.07.2017

Nenávidím hodnocení knih. Ke komentáři se, ale odhodlám.
Kniha mi na mojí žádost byla poskytnuta jako recenzní výtisk. K mému překvapení v ní byla i spousta krásných myšlenek. Příběh je zkrátka napsán pro děti. Ale mě bavil U čtení jsem se rozhodně nenudila a pohltil mě leč už dávno nejsem cílová skupina.
DOPORUČILA BYCH DĚTEM, ČTENÁŘŮM DOBRODRUŽNÉ LITERATURY, TEENAGERŮM

Hanulak01
04.05.2017 2 z 5

Celá kniha super, četla se krásně, možná trochu jednodušší...
Ale konec celý dojem z knihy zkazil. Nereálně překombinované, náhlé rozluštění? Prosím ne.

Liliana2006
01.05.2017 5 z 5

Super !!!!!! Kniha naprosto očekávání splnila! Nejlepší kniha co jsem tento rok četla!

pro děti záhady rodina tajemství sourozenci dědictví dobrodružství pro mládež detektivky pro děti

Gareth P. Jones
britská, 1973