Dědictví rodu Trnhoffů

Dědictví rodu Trnhoffů https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90204/bmid_dedictvi-rodu-trnhoffu-wMt-90204.jpg 4 213 60

Dědictví rodu Trnhoffů série

Leontýna a Felix Trnhoffovi nejsou jen tak obyčejní třináctiletí sourozenci. Žijí v obrovském ponurém šlechtickém sídle, nechodí do školy a za pár let zdědí nesmírné bohatství. Od svých vrstevníků se však liší hlavně neustálou snahou zavraždit jeden druhého! Když se svou smrtící sourozeneckou rivalitu rozhodnou hodit za hlavu, brzy se ukáže, že jeden z nich prostě nedokáže přestat... Anebo ve skutečnosti stojí za příšernými léčkami někdo jiný? Podaří se jim přežít dostatečně dlouho na to, aby mohli vypátrat, odkud to opravdové nebezpečí přichází? Příběh plný nástrah a strašlivých záhad, v němž se setkáte se zabijáckými včelami, rozzuřenými medvědy, ale hlavně s děsivým tajemstvím, které těm dvěma navždycky změní život…... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Mladá fronta

The Thornthwaite Inheritance , 2009

berka4151
26.03.2017 4 z 5

Zábavná knížka pro každého, kdo má sourozence. A tak akorát na cestu do vlaku.

Slugterra
02.12.2016 5 z 5

Nejlepší knížka, kterou jsem četla za svůj život...

skipiii
22.09.2016 5 z 5

Krásná a příjemná knížka na jeden večer díky velkým písmenům a krátkým kapitolám. Napínavý děj, určitě doporučuji jako příjemnou oddechovku. Knížka má navíc krásnou obálku vystihující děj.:) Za mě určitě ano.:)

Sonyxia
15.08.2016 5 z 5

Je to skvělá kniha. Hned u první kapitoly jsem si ji zamilovala :) můžu doporučit i další díl :)

Radegast2
13.03.2016 5 z 5

Felix:Zatím tuto partii hrajeme jeden rok,dva měsíce,čtrnáct dní a jednu hodinu.A s přihlédnutím k současné situaci se mi nezdá že bychom ji v nejbliší době dohráli.

kyticka152
02.03.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila a udivilo mě, ale zároveň i potěšilo, jak má kámoška se ségrou poznamenaly, že spisovatel dokázal dát do 229 stránek 5 záhad a pak je i rozluštit. S Adamem mi to připadalo trochu přitažené za uši. Celkem se mi, ale knížka MOC líbila a doporučuji k přečtení.

vodopad152
22.02.2016 5 z 5

Kniha mě ze začátku moc nebavila, ale od 80 stránky se četla sama. Moc mě nebavila jejich minulost, ale již vím, že to bylo velmi důležité. Knihu jsem přečetla za pár dní a moc mě bavila. Řešila jsem různé způsoby kdo by mohl být vrah a kdo je nevinný a moc mě to bavilo. Rozhodně si přečtu jeho další knihu. Doporučuji!!!

asodomkova
08.02.2016 4 z 5

Super knížka. Napínavé od začátku do konce☺.

Nifredil
22.11.2015 3 z 5

Detektivka pro děti a ano, odpovídá to dějem i tím, že hrdinové jsou opravdu ta dvojčata na obálce, ale na to, že řeší poměrně složitou a zamotanou záhadu je rozluštění přece jen trošku neuvěřitelné a překombinované.Možná si mladší čtenáři knížku užijí. Věřím, že způsoby vzájemné likvidace mezi dvojčaty mohou být zábavné hlavně, když máte sourozence, ale já bych měla přece jen trochu vyšší nároky na řešení celého zločinu. Nepodceňovala bych děti, ony nejdou hloupé a propracovanější zápletku kazí hlavně její neuvěřitelnost. Jsou zkrátka lepší dětské detektivky.

Nasko
24.10.2015 5 z 5

Moje srdcovka z dětství. :D Ale že mě to i po deseti letech bude pořád tak bavit, to jsem nečekala.

kajčamach
27.07.2015 5 z 5

Tato knížka byla velmi pěkně napsaná.
Moc mě bavila.

Radegast2
16.05.2015 5 z 5

No hezká kniha.Ale hned co jsem ji dočetl jsem začal hledat otázku z obalu kdo umře první Felix nebo Leontýna?

artabanb
26.04.2015 2 z 5

Lepší průměr.

Jolilinka
11.11.2014

Podle anotace jsem byla na knihu opravdu neuvěřitelně natěšená, zvlášť když mi hned dva spolužáci najednou řekli, že je to jejich nej kniha na světě. A tak jsem se pustila do čtení, celá napjatá a natěšená. Ale... Teď neříkám, že kniha byla špatná, to ani v nejmenším. Byla skvělá a moc dobře se četla, ale podle skvěle udělané anotace jsem popravdě čekala něco víc. Oproti ní mi kniha připadá jako pěkná slabota. Adam mi do knihy vůbec neseděl, byla to nepříjemná postava, která mi tam prostě nezapadala a být to na mě, tak ho do knihy vůbec nedávám. Stejně tak u pár dalších věcí mi připadalo, že do knihy prostě nepatří, jak se říká, černé ovce. Zápletka ale byla úžasná, stejně jako celkový děj knihy, i když přece jenom, nechci být zlá, prostě to mohlo být o trošku lepší. Jinak ale geniální, originální knížka, obálka mě totálně dostala, je prostě božsky udělaná, Felix řeže žebřík a Leontýna, sedící na něm, ustřihává šňůrku od závaží, které nad Felixem visí... To je genialita sama o sobě :)

Lablynt
11.10.2014 3 z 5

Čekala jsem víc...

kuceju
12.06.2014 4 z 5

Úžasná knížka. Taktéž si ale myslím, že konec byl uspěchaný. Námět je úžasně originální a jsou tam výborné rady ohledně toho, co udělat se sourozenci, když vás štvou......=P

Natt2000
18.09.2013

Tuto knihu jsem četla asi před měsícem. Velmi se mi líbila, proto jsem ji také četla dvakrát. Kdybych ji měla oznámkovat, dám 1 (nejlepší), protože si myslím, že byla vtipná, občas i trochu strašidelná a měla hezkou zápletku. Také se kniha hezky četla a ani jednou jsem se při jejím čtení nenudila. Je to opravdu hezká knížka, takže ji doporučuji těm, kteří zrovna nevědí, co číst. :)

Pavlína 13
11.07.2013

No,tato kniha mě přivádí na myšlenky pomstit se bratrovi:'D.Jinak dobrá,temná kniha.

Sirael
29.06.2012 5 z 5

Já sem na tom také tak.

Joe Krejčová
04.02.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila i když konec se mi zdál unáhlený. Jinak skvělé!

pro děti záhady rodina tajemství sourozenci dědictví dobrodružství pro mládež detektivky pro děti

Gareth P. Jones
britská, 1973