Rudá tygřice

Rudá tygřice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486602/bmid_ruda-tygrice-pKb-486602.jpg 4 125 26

Ana je jedinou přeživší z cyrilské císařské rodiny. Nemá armádu, titul ani spojence. Navíc jí hrozí brutální pomsta samozvané císařovny Morganyi. Ta je odhodlaná ustanovit nový řád a prolévat přitom krev obyčejných lidí bez Přízně. Aně zbývá jí jediné: znovu se spojit s Ramsonem Sedmilhářem. On má však taky své plány. Jako vždycky. Přinese revoluce mír - nebo jen zbarví ulice do ruda další krví?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red Tigress , 2021

Kni-holka
14.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Poslední dobou mám buď štěstí na toto téma, nebo jsem si doteď nevšimla, jak je otázka státního příslušenství a v čí ruce či rukou třímá moc, v YA a fantasy literatuře obecně častá. Radši byste vládu jednoho člověka (krále, císaře) nebo demokratickou vládu lidu? Která varianta je lepší?

I s touto otázkou se potýká Koltská Imperatorya, Anastázie Kateryanna Michailovová, právoplatná císařovna Cyrilie. Poté, co se císařovna Morganya chopila vlády a učinila z ní vládu teroru, se vytvořilo hnutí odporu - Rudé pláště - které usilují o změnu režimu. O změnu, která by zničila monarchii a dala vládu lidu. Protože problém spočívá v monarchii samé. Ale budoucnost je v rukách lidu. A tak se Anna obrací na pomoc Bregonu. Království, ze kterého pochází její společník Ramson Sedmilhář, který v tomto příběhu opět poodhalí svou tvář a tužby svého srdce.

Vše má ale háček a Anna zjišťuje, o co nejen císařovně, ale i admirálovi Bregonu jde - o artefakt, který dokáže v člověku vyvolat přízeň.

Rudá tygřice se tak bude muset rozhodnout, kým se stane. Dívkou, kterou je, či vládkyní, která v ní dřímá. Kterou Anastázií se stane?

Rudá tygřice od Amélie Wen Zhao je pokračováním prvního dílu Dědictví krve. A i když jsem se na druhý díl těšila, tak mě trochu zarazilo a zklamalo množství chyb, které v textu byly. Pokud se tedy bude dělat dotisk, doporučuji chyby opravit.

Příběh plyne pomalu, ale svižným tempem. Ovšem u této autorky mám trochu problém se do příběhu pořádně ponořit. Znáte to. Začtete se do knížky a slova a věty ubíhají, ani nevíte jak, až je konec. Zde se mi text četl trochu obtížně. Asi nejsem naladěná na její styl psaní. To mi ovšem nezabrání přečíst si třetí díl, který bude doufám brzy následovat.

Ketfl
05.03.2022 5 z 5

Skvělý díl! Přibyly nám zde nové postavy, jejichž příběhy mě maximálně bavily. Byla zde spousta akce, intrik, politikaření a náhledů do chodu absolutně zvráceného světa. Díky bohu za to, že ale všechny hlavní postavy jsou asi nesmrtelné, protože kolikrát ty zranění, to bylo teda něco a oni se jen oklepou a příběh jede dál, jupí! Moje romantická dušička by snesla klidně i o něco víc projevů lásky, ale jinak si nemohu na nic stěžovat. Opravdu velice povedená série, autorka umí psát. Těším se na další díl.

Pitbullka
02.03.2022 5 z 5

Velice povedený druhý díl. Samá akce, intriky, politikaření, zvraty. Rudá tygřice drží stejné tempo jako první díl a bylo to výborné čtení.

SknihouVrukách
25.02.2022 5 z 5

Wau, milujem túto knižku tak isto ako jej prvý diel. Nemyslím si, že sadne každému, ale za mňa je výborná.

Tento druhý diel nie je vôbec vypchavkový a čo sa týka príbehu je ešte lepší ako ten prvý. Stále sa tu niečo dialo a tie zvraty ? Ach!! Dokonalosť. Keď ste si mysleli, že sa im konečne darí, vždy to neskončilo dobre a niečo sa pokazilo. Hlavné postavy totálne milujem. Ramson je láska a totálne ho ako postavu milujem. Anu má tiež riadne rada a ostatné postavy som si tiež obľúbila. Zbožňujem enemies to lovers trope a myslím, že tu je dobre spracovaný. Konečne tu bola aj viac romantiky, aj keď ťa nie je v knihe to hlavné.

Séria má veľmi dobrý worldbuliding a niečím mi táto knižka pripomína zasneženú krajinu. Niečím mi taktiež pripomína Trón zo skla, takže pokiaľ sa vám táto séria páčila užijete si aj Krvavú dedičku. Autorka má tiež úžasný štýl písania a knižka sa čítala jedna báseň. Nesmiem zabudnúť na tú úžasnú mapu.

Stopercentne odporúčam a túto sériu musíte čítať. 4,5/5

Ďakujem @kniznenebo , že si ma influencla

zuzak82
19.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Ana se vydává s Ramsonem a svými spojenci do Bregonu, kde doufá, že získá spojence pro boj s Morganyou. Nic však nejde tak, jak si představovala. Brzy ji čeká několik nepříjemných odhalení, politických intrik i soubojů, které mohou její naději a snahu zhatit.

Jde o druhou knihu ze tří. První kniha měla podle mě trochu jinou atmosféru než tato. Působila na mě komorněji a více o postavách. Druhý díl byl rozhodně akčnější, velkolepější a plný intrik nepřátel.
Asi do půlky knihy mi chyběla ta atmosféra jedničky, jako by bylo smyslem jen akce a co nejvíce trápit a šokovat hrdiny. Ale v druhé půlce jsem už byla natočená na navijáku a hltala to jak ryba návnadu.
V některých scénách jsem si říkala konečně (Ana a Ramson v dešti), to snad ne (Linn a Kerlan na okraji útesu) a pak mě napadlo, co to sakra Ramson dělá, ale sedí to k jeho vývoji v obou knihách a povaze. No a pak tu máte poslední kapitolu, kde děj se vrátí do cyrilské říše k Jurijovi, a to jsem si už jen říkala, sakra už ať je další díl.

Moc se mi líbila dějová linka Linn a Kaise. Ramson čelí několika rozhodnutím a volbám, které mi však k jeho postavě vlastně úplně sedí, protože po oba díly působí rozpolceně. Kdežto Ana mi přijde, že má jasný cíl a jde si za nim. A Linn je nositelkou vnitřní naděje a odhodlání.

Co musím zmínit a vadí mi v obou knihách je, že hrdinové jsou často ranění při soubojích nebo mučeni, kdy z popisu musí být jejich zranění vážná a přesto jsou schopni dál fungovat. Reálně už by byli mrtví, ale oni vždy povstanou a zvládnout to. A to několikrát, ještě víckrát než v prvním díle.

Celkově dávám 4* a doporučuji. Tohle nebyl jeden z těch slabých vycpávkových druhých dílů, ale kniha, která posunula děj i postavy dál.

M.C.SMITH
18.02.2022 5 z 5

Tahle kniha je bomba, pro mne naprosto super. Už když jsem četla minulý rok Dědictví krve, věděla jsem, že celá série mne nadchne a také se tak děje. Sedmilhář je perfektní a Aně fandím od prvních stránek. Série patří do mé top desítky. Paráda.
Jsem naprosto spokojená!
Už se nemohu dočkat třetího dílu, jsem napnutá jako struna.

magie princezny pro mládež

Amélie Wen Zhao