Dědictví krve

Dědictví krve https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460823/bmid_dedictvi-krve-iPF-460823.jpg 4 399 100

Princezna Ana strávila celý svůj život v paláci. Když ji obviní z vraždy jejího otce, musí uprchnout, aby našla pravého vraha a prokázala svoji nevinu. Sama to rozhodně nedokáže. Ale existuje vůbec někdo, kdo by jí byl ochoten pomoci? Jeden adept by tu byl: prohnilý podrazák Ramson se srdcem černějším než ta nejtemnější noc. Ten má sice vlastní plány a tajemství – ale brzy zjistí, že Ana je nebezpečnější, než si kdy vůbec představoval.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Blood Heir , 2019

Acourtofbook
01.03.2021 4 z 5

Tak tohle bylo skvělý! Dědictví krve je přesně taková ta stará dobrá fantasy, ve které najdete pravděpodobně všechno, co od tohohle žánru očekáváte. Na začátek chci zmínit, že na tom byla hrozně boží taková poměrně velká podobnost s Grišou a Šesti vranami, takže pokud jste taky fanoušky těchhle sérii, tak by vás Dědictví krve rozhodně nemělo minut. I přesto si však knížka zachovává svoji originalitu a musím říct, že ten svět, který zde autorka vystavěla, mě bavil postupně objevovat a poznávat hrozně moc.

Potom musím taky vyzdvihnout dva hlavní hrdiny. I přesto, že se Ana chovala občas dost naivně, tak zároveň věděla, co chce a tu její sílu postavit se některým věcem navzdory tomu, že to neměla v životě úplně jednoduché, jsem vážně obdivovala. Ramsona jsem si zamilovala už od první stránky, kdy se tam objevil a bavilo mě sledovat, jak se postupně vyvíjel jeho charakter. Mně osobně teda úplně nesedla ta romantická linka mezi nimi, popravdě jsem jim to chvilkami měla docela problém uvěřit, tak jsem zvědavá, co se z toho v dalších dílech vyvine. Kniha je až na trochu pomalejší začátek nabitá akcí a četla se vážně rychle, k čemuž přispíval i autorčin čtivý styl psaní.

Jediné, co bych vytkla byly časté situace typu, kdy byl někdo vážně zraněn, ale o pár odstavců už byl v pohodě připraven bojovat dál a nikdo to neřešil. Možná je to nějaký můj osobní problém, ale tady to vyloženě bilo do očí. I tak už se však nemůžu dočkat pokračování, protože ten konec byl samozřejmě asi úplně nejvíc neukončený, jak to jen šlo.

4,5⭐/5⭐ Pokud hledáte opravdu kvalitní fantasy, tak vám mužů Dědictví krve jenom doporučit.

Za knihu děkuji Albatros Media

gabca5316
28.02.2021 3 z 5

Výborný námět, dobře vystavěné prostředí, nečte se to špatně..Ale každá jejich akce končí špatně, člověk pak má strach číst dál. Ana je strašně prchlivá, do všeho jde po hlavě, Podfukář byl pro mě zajímavější postava.

Pitbullka
23.02.2021 5 z 5

Skvělé, čtivé, propracované, postavy promyšlené, spousta zvratů, intrik. Přesně tak má vypadat dobré YA fantasy. Dědictví krve mě nadchlo a nutně potřebuju další díl.

Ketfl
22.02.2021 5 z 5

První kniha od autorky a hned taková bomba! Ano, trochu to připomínalo styl knih Leigh Bardugo, hlavně co se týče toho prostředí, vlády a osob s nadpřirozenými schopnostmi, ale rozhodně se jedná o originální příběh. Hlavní hrdinka Ana má opravdu temnou schopnost a jak už název knihy napovídá, krve je v knize opravdu dost. Líbilo se mi prolínání vyprávění příběhu z její strany, i z pohledu druhé hlavní postavy, Ramsona Sedmilháře. Čtenář dostává ucelenou představu, proč se hlavní postavy staly tím, čím se staly. Jaké kroky je k tomu vedly, které příběhy za tím stály. Musím říct, že si postavy opravdu nejde nezamilovat. Navíc celý příběh doplňuje opravdu jemná romantická linka, ze které vlastně během celého děje zase tolik nedostanete, ale rozhodně se těším, jak se to vyvine v dalším díle, pokud tedy vyjde. Což opravdu doufám, že ano, protože tohle si pokračování určitě zaslouží.

Adelína_čte
21.02.2021 5 z 5

Krvavá magie. Obvinění z vraždy otce, koltského imperatora. Útěk. Touha po pomstě. Chladnokrevný zabiják a podrazák, který už nemá co ztratit. Křehké spojenectví.

Jedním z těch největších plusů celého příběhu jsou postavy, zejména ústřední dvojice:
Anastázie Kateryanna Michaliovová, pokrevní dědička Cyrilského císařství oplývá neobvykle silnou Přízní. Přízní krve. A její krvavá magie je fakt hustá! Dokáže vaší krev cítit na větší vzdálenosti, lusknutím prstů vám zastaví krevní oběh, během okamžiku zpřetrhá žíly a rázem ležíte v obrovské rudé kaluži, vsakující se do bělostného sněhu.
Její přízeň je tak mocná a tak neovladatelná, že se jí ostatní děsí. Považují ji za zrůdu. A tak je Ana donucena ji potlačit.
S ostatními Spřízněnci je obchodováno, jsou zotročováni a jejich bolest se stává veřejnou zábavnou podívanou pro bohaté.
No a pak je tu Ramson. Prohnilý podrazák s temnou minulostí a ještě temnějším srdcem. Z čiré nouze s Anou uzavře kšeft.
Úhly pohledu se střídají po kapitolách, občas vzpomínají na minulost. Anastázie na život v paláci, Ramson na dobu, kdy ještě na rukou neměl tolik krve. Po dlouhé době mě v knize bavily obě perspektivy vyprávění.

Chtěla bych vyzdvihnout opravdivost postav. A jejich komplexnost. Všichni dělají chyby, ne všichni se z nich poučí, někteří jsou naivní a pak za to zaplatí, nesou následky svých činů, posouvají se dopředu, odkrývají temné démony z minulosti. Není tu zlo a dobro, jak ho známe.Ukazuje temné stránky dobra a světlé stránky zla.Tak tenkou hranici.

Celý příběh je protkán i několika důležitými myšlenkami, jež mají přesah a nutí k zamyšlení. To beru taky jako velký plus, ne vždy se u fantasy youngadultovek takhle zadaří.

Knížka je nabitá akcí od první stránky, ani jednou jsem se nenudila. Někdy v polovině příběh lehounce ztratí tempo, ale to tak nějak nakonec, vzhledem k předešlým událostem, dává smysl...
Doufám, že vás bude bavit stejně, jako bavila mě!

Pět hvězdiček. Dědictví krve si to zaslouží! Nemohla jsem přestat číst, bavil mě svět, jeho systém, magie, akce, postavy a hodně slooow-burn romantika/neromantika. Neskutečně se těším na další díl!
Velký doporůčo!

Libris_Na_Ex
18.02.2021 2 z 5

Já si asi procházím nějakou přelomovou fází knižního života. Knihy, které bych předtím nečetla, teď miluju a ty které by mě předtím bavily, jsou pro mě spíš nudné. Což je bohužel i případ Krvavé dědičky/Dědictví krve.
Proč musí být každá hrdinka impulzivní? Tohle je něco, co mě u Any hodně štvalo, protože pak vznikaly zbytečné situace. Ale vzhledem k tomu, že autorka to chtěla mít hodně akční, to chápu. Na druhou stranu už mi to přijde ohrané.
Tempo knihy pro mě byl další problém. Bylo to pořád jenom akce, akce a zase akce. Přišlo mi ale, že to bylo na úkor nějaké citové vazby mezi hlavními hrdiny, protože já jsem tam žádnou chemii neviděla a lásku jim nevěřila.
Ani já jsem si ale k postavám nestihla vybudovat vztah. Já je chci poznat, chci mezi nimi dialogy. A to mi v té rychlosti děje prostě nešlo.
Celkově jsem z knihy měla podobné pocity jako ze Studie jedu – průměrná fantasy, která mi nic nového nepřinesla, ale není vyloženě špatná. Spíš už jsem přehlcená youngadultovkama. Tady ale musím dát ještě další mínus za to extrémně rychlé tempo. I tak si ale nemyslím, že je to špatná kniha, pokud chcete akční youngadultovku, prosím. Tohle je kniha pro vás. Pro mě to ale bohužel nebylo.

blackdarkness
16.02.2021 3 z 5

Ze začátku mi to hrozně připomínalo Šest vran/Prohnilé město. Trošku předvídavý příběh, postavy sympatické, i když někdy dělali koniny, celkově průměr

Šebestová3
16.02.2021 5 z 5

Já a fantasy máme velmi křehký vztah...snažím se do tohoto žánru nějak proniknout, ale jsem tedy velmi skeptická. Ovšem tady u této knihy nebylo o čem diskutovat. děj mě pohltil na první dobrou, zamilovala jsem si postavy, břitké dialogy mezi hlavní kladnou hrdinkou a padouchem. Těším se, že brzy vyjde další díl, kde bude tato slibně se rozvíjející lovestory na pozadí akčního děje pokračovat.

veverrka11
15.02.2021 5 z 5

Knížka mě pohltila hned od začátku. Má spád, příběh, sympatické hrdiny i nápad. Doufám, že vyjdou i další díly

Verulesa
11.02.2021 3 z 5

Hvězdičky dolů dávám za:
- zranění hrdinů (někoho škrábneme mečem, ale nevadí, jede se dál a ošetřovat to taky nebudem..btw těch zranění, co autorka následně ignorovala bylo v knize víc)
- motivační proslovy a hrozný moudra, který pronáší osoby cca 18tiletý, tak ty byly vyloženě na facku
Jinak vadilo mi toho víc, včetně chyb v knize, ale tyhle dva body mi rejpaly žílu nejvíc.

izfnp
11.02.2021 3 z 5

Veľmi pekný fantasy dobrodružný príbeh pre mladšie publikum (15+). Áno, je tam krvavých scén dosť, čož tak nejak vyplýva už len z hrdinkiných schopností, ale zároveň ide o pomerne detsky uchopený príbeh. To samozrejme nevadí, ak s tým do knihy idete, ale ak čakáte "dospelejší" príbeh či spracovanie, budete sklamaní. Ja som si knižku užila i tak, ale pre staršie publikum píšem: je to young adult "se vším všudy". Podobnosť so Šiestimi vranami tam skutočne je, ale postavy v podaní Bardugo ma očarili viac, viac som cítila ich výhry i bolesti, viac som sa o ne bála i s nimi dúfala, viac som im fandila. Hrdinovia tohto príbehu ma nechali vcelku chladnou.

Hrdinka je pomerne sympatická, ale dúfam, že v ďalších dieloch sa naučí lepšie ovládať svoje schopnosti a že prestane robiť dokola tie isté chyby. Hrdina je sympatický o niečo viac, má zaujímavý príbeh a teším sa, čo sa o ňom dozvieme v pokračovaní, i keď sa mi zdá, že to podstatné autorka ukázala už v jednotke. Ich charaktery sú napísané pomerne komplexne, majú kam rásť a ja sa na to teším. Trošku ma mrzí, že ako dvojica nemali Ana s Ramsonom až takú chémiu, ako som čakala, ale nedá sa povedať, že by ma nebavili. Boli fajn.

Situovanie príbehu do zimy a rusofilného prostredia ma bavilo, bolo to niečo iné a tak ako obálka knihy, tak aj celý nápad hrdinky, ktorá ovláda krv v zasnežených lokáciách, je super. Síce sa mi nechce veriť, že mnohé tie situácie by hrdinovia prežili v zdraví, hlavne opakovane mokrí a zmrznutí, otrávení alebo bodnutí, no ale ok, je to do veľkej miery rozprávka, takže to budem ingnorovať rovnako ako autorka.

Do dvojky vkladám nádeje, zaujíma ma, ako sa osudy a charaktery hrdinov budú vyvíjať, či autorka vyšperkuje svoj štýl narácie a či dá svojmu príbehu "to niečo", čo by presiahlo young adult žáner s rozprávkovým vibom. Tak či onak, jednotka je u mňa tak na 60 %.

Konfu97
09.02.2021 5 z 5

Za mě 4,5 hvězdiček za příběh a 0,5 hvězdičky za obálku :) Příběh u kterého nemusíte úplně moc přemýšlet, je to krásné odreagování :) Hlavní postavy mi sedli od samého začátku, byli hezky popsané, propracované. Samozřejmě to není nijak jedinečný příběh.. Ale mě se to líbilo :) Vše bylo jak má.. Konec možná lehce uspěchaný, ale jinak krásný příběh a já se těším na další díl.

Tweety0207
09.02.2021 5 z 5

Tak toto bolo úplne úžasné. Hlavne postavy boli skvele. Bola tam chémia, láska, akcia, vkuse sa nieco dialo. Nevedela som sa od knihy odtrhnúť. Dokonca som mala slzy na krajíčku . A teraz mam akoze čakať na ďalšiu časť? Ja ju chcem hneď.

Pedruska01
09.02.2021 5 z 5

Uuu. První taková věc v tomto roce od Cooboo, tak i pro mě. Těšila jsem se, o tom žádná. Nalákalo mě mnoho faktorů, takže bylo jasný, že ji musím vzít co nejdřív do rukou. A ta obálka! Skvělá volba! Musím hned z kraje říci, že na to, že je tohle první kniha od autorky, tak je to velmi, velmi povedená záležitost. Styl byl příjemný, mělo to čtivost a co si budeme - ten děj, to všechno, nedalo mi to pokoje, musela jsem prostě pořád pokračovat. Nešlo se od toho odtrhnout. Prostě páni.
Hlavní hrdinku Anu jsem měla ráda, bavila mě a neměla jsem vůči ní výhrady. Naopak jsem jí fandila, protože prostě to jinak nešlo - co všechno si vytrpěla a co zažila. Bylo to drsný. To, že jí někdy "ujely" nervy, jsem jí rozhodně neměla za zlé. Ti, co to schytali, si to zasloužili. Ale myslím, že se bude mít ještě co učit, přeci jenom... Nemůžu říct, že byla naivní, byla hodně obezřetná, jenže v člověku je něco, co nevědomky časem povolí, takže nějakým způsobem chce asi věřit. Zvlášť, když s tím druhým trávíte tolik času a jste na sebe odkázaní. A rozhodně její příběh jí nezávidím - bylo to šílené, bolestné i krvavé.
Druhý hlavní hrdina Ramson, hmm... kdo by si ho neoblíbil? Získal si mě brzo, respektive od chvíle, co poprvé otevřel pusu. Byl to takový dost nebezpečný provokatér, který pracoval nejen se svými činy, ale především slovy, jenže i tak mu člověk fandí. Ani jeho životní příběh nebyl nijak nádherný, a to od samého dětství. Mrzelo mě to. Každopádně jsem ho ráda sledovala, co má v rukávu a kam to všechno směřuje. Bavil mě.
Objevily se tam ještě další postavy, které jsem si oblíbila nebo jsem s nimi minimálně počítala a oni pak rychle a překvapivě zmizely ze scény. Škoda. Ale na ty, co se jistojistě vrátí se těším a věřím, že ještě udělají velké věci. Např. Jurij. Anebo mi to zkresluje moje romantická představivost. Bylo tam mraky záporáků, kteří se opravdu neštítili ničeho, byli nebezpeční anebo naopak dokázali překvapit. Vypadá to na svět plný parchantů a Ana s Ramsonem jsou jediní lepší, co se s nimi musí potýkat. Jasně, že tomu tak úplně není, ale o to víc to dobře vypadá. A paradoxně se těším, co ti záporáci ještě provedou.
A když jsem zmínila tu romantiku, věděla jsem už na samém začátku, že je to pomalé, nepřehnané a jemné. (prokletí komentářů) Jenže jsem nečekala, že až tak brutálně šnečí a vlastně žádné! Moje srdce se lámalo každým okamžikem, kdy to vypadalo už, že by snad... a pak prásk. Nic. Moje romantická duše chce autorku zaškrtit! Jako ruku na srdce, tohle je provokace, výsměch a především mučení čtenářů. :D Však ti dva dohromady mě bavili, měli v sobě protichůdné emoce i plány.
Děj byl vážně natřískaný akcí, nebyla chvíle klidu, nebyla chvíle, kdy by se nic nedělo. Rozhodně se nedalo předvídat, napínalo mě to, šokovalo. Především jsme se nacházeli v dost nehostinném a drsném světě, o to víc to bylo nebezpečné. Za mě je tenhle příběh hrozně originální a velmi dobře zpracovaný. Povedl se, líbil se mi a hrozně mě bavil. Byl drsný, nelítostný a krásný. Hrozně se těším na pokračování a bude utrpení na to čekat, ale věřím, že to za to bude stát. Jediné, co bych knize jako takové vytknula nemá s příběhem a autorkou nic společného. Příběh disponuje obrovským množstvím překlepů - písmenka, osoby, atd. Jasně, jsme lidi, může se to stát a nejsem hnidopich, abych kvůli několika chybám vyváděla, ale tohle bylo vážně hodně, hodně špatné, a to především ke konci. Drásalo mi to oči, nervy i dojem. Aspoň, že to s tím hlavním (dějem) nemá nic společného, protože ten rozhodně doporučím a hodnotím vším, co mám. Byl vážně povedený! :)

zuzak82
07.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Knihu hodnotím lepší 4*. Líbilo se mi střídání pohledu Any a Ramsona Sedmilháře. Jejich postupné odhalování toho, kým jsou, proč jsou takoví a kým by chtěli být. Především Ramson se mi moc zamlouval. Kniha pokládá i několik otázek k zamyšlení, ale nevěnuje se jim příliš do hloubky, jak už to často bývá u knih YA.
Jako negativum vidím dvě věci. První, že ke konci knihy děj hodně zrychlil a velmi se zhustil. Na mě to působilo, jako by autorce řekli, že má už jen x stránek, a tak autorka nechtěla o nic důležitého přijít, co bude hrát roli v dalším dílu, i za cenu příliš hustého děje . Mě osobně toto vadí, ale někdo to může brát jako plus.
A druhá věc, která mi vyloženě vadila ještě více, že postavy utrpí během děje několikrát vážné zranění a mučení, přesto hned následující den pokračují v cestě jako by se nic nestalo, nebo o pár chvil později normálně běží/jdou/bojují, jako by se snad sami během chvíle vyléčili. A toto mezi jejich schopnosti rozhodně nepatří. Toto se objevuje u YA knih docela často, ale tady to bylo několikrát a přímo mě to bilo do očí.

Komu se tato kniha líbí, tak doporučuji zkusit sérii Magii živlů od Elise Kova (1-díl Prvá veterná čarodejka, 2.díl - Pád Ohnivého princa), kterou jsem nedávno četla ve slovenštině. Vydány jsou zatím 2 díly z 5.

neprilisdivna
05.02.2021 5 z 5

4,5*/5*
Já jsem na takovouto knihu čekala! Je to přesně takové to staré dobré fantasy, co mám ráda! Pokud si tuto knihu přečtete, a já vám doporučuji, abyste to udělali, dostane svět, kde v sobě některé postavy mají magii, které říkají Přízeň. Někdo dokáže ovládat zem, někdo vodu, vítr, někdo tělo, nebo někdo svou přízní dokáže spoutat přízeň někoho jiného. Hlavní hrdinka Ana dokáže ovládat krev, ale jelikož je princezna a v jejich zemi nejsou Spřízněnci přijati společností, musí svou schopnost skrývat. Ana je cílevědomá, chytrá, citlivá… Možná někdy neudělala správné rozhodnutí, ale existuje vůbec někdo, kdo se pokaždé rozhodne správně? Její postavu jsem si oblíbila hned od začátku, stejně jako dalšího hlavního hrdinu tohoto příběhu – Ramsona. Bylo skvělé, že příběh nebyl psán pouze z pohledu Any, ale střídal se i s tím podfukáře Ramsona Sedmilháře.
Občas se stane, že když autor příběh prokládá kapitoly z minulosti, nudí mě to a nejradši bych je přeskočila a vrátila se k hlavnímu příběhu. To ale nebyl případ této knihy. Opravdu mě zajímalo, co se postavám přihodilo dřív, jakou mají historii a proč se chovají, jak se chovají.
Kniha byla plná takových těch krásných, možná trochu klišé, citátů, které já mám ale ráda, které si zatrhávám, přepisuju, a které potom vidíme třeba na záložkách. A asi nejvíc jsem byla unesená tou atmosférou. Připomínala můj oblíbený příběh Šest vran, takže pokud jste fanoušci Grishaverse, tohle by se vám mohlo líbit.
Knihu jsem v elektronické podobě dostala od Humbook blogerů, moc děkuji

nofreeusernames
05.02.2021 5 z 5

Tohle bylo boží! Totálně Šest vran vibe nejen co se týče toho Rusku podobnému prostředí, zkorumpované vlády a dominance gangů, ale i stran akce a komplexnosti postav. Nikdo tady není vyloženě svatoušek ani záporák, chvíli někomu fandíte, a pak vás štve, nic nejde podle plánu a je v tom strašná spousta čtenářovy frustrace nad tím, jak se věci vždycky pokazí (je to zvláštní pocit, kdy si přejete, aby to vyšlo, a pak jste smutní, že to nevyšlo, ale zároveň jste rádi, že to nevyšlo, protože jinak by to bylo moc lehké…) Na Šest vran se odkážu ještě jednou v souvislosti s velmi slabou romantickou linkou, která je mega slow burn a pečlivě si buduje silné kořeny v návalu těžkých rozhodnutí, velmi podobně jako u Kaze a Inej.

Hlavní hrdinka princezna Anastacya ovládá krev (což je mimochodem hustá schopnost a strašně mě bavila), a to z ní dělá v očích ostatních monstrum. Takoví jako je ona jsou v Cyrilianu zotročováni nevýhodnými pracovními smlouvami a nuceni sloužit tomu, kdo si je zrovna koupí. Na začátku příběhu ji potkáváme ve vězení, do kterého si přišla pro známého podvodníka Ramsona, aby jí pomohl najít vraha jejího otce, z jehož smrti je obviněna a už rok se skrývá. To, myslím, k ději celkem stačí, nebudu vás ochuzovat o tu jízdu, co vás čeká.

Milion hvězdiček dávám za to, jak se hezky vyvíjely hlavní postavy, jejich náhled na svět a motivace. Z nikoho se tady najednou nestal mega klaďas, Ana byla navíc celou dobu neuvěřitelně zbrklá a temperamentní, což bylo strašně frustrující, ale vlastně velmi autentické. A Ramson zase v kontrastu s ní hodně plánoval, věci promýšlel a hlavně dělal vše především ku prospěchu sebe sama. Líbilo se mi, jak chybovali, jak byli občas svými největšími nepřáteli, jak měli oba na rukou krev nevinných a museli se s tím naučit žít. Ana není žádná svatá vyvolená a Ramson není hajzl, co se kvůli holce polepší.

Neskutečně se těším na další díl! Tohle si MUSÍTE přečíst. Díky bohu za další skvělou fantasy, která vyčnívá.

Ella161
04.02.2021 5 z 5

Ani nevíte, jak jsem se na tuhle knihu těšila. Na humbooku její ukázky byly prostě všude. Už samotná anotace mě strašně zaujala a já se nemohla dočkat, až knihu budu mít u sebe. Měla jsem velké očekávání, které se vyplnilo. Panebože! To byl tak úžasný příběh! Napínavý tak, že jsem se od něho celý den nemohla odtrhnout (i na záchod jsem si jen rychle odskočila, abych se hned vrátila ke čtení). Postavy tak krásně popsané, že si je nešlo nezamilovat. Hlavně Ramsona, který byl prostě úžasný. Během příběhu si pomalu všímáte, jak se jeho chování mění. Vždycky to byl jen takový nepatrný krůček k lepšímu, ale hned jste si ho všimli. Byl neskutečné chytrý, mrštný, strategický a bojeschopný. Nad jeho obchodním vyjednáváním jsem jen žasla. Většinou měl všechno do puntíku naplánované. Byl pomstychtivý, ale i obětavý. A způsob jeho komunikace? Díky tomu jsem se do něho asi “zamilovala”. Ana mi byla moc sympatická. Byla silná, obětavá, empatická, hodná i chytrá. Občas jsem sice nechápala, proč se danou situaci rozhodla řešit zrovna takhle, ale na to jsem si zvykla. Co bych jí vytkla? Její naivitu. Ta mě občas rozčilovala, ale prostě to k ní patřilo. Ve všem se snažila najít to dobré. Každopádně její síla mě vždycky ohromila. Každá ta situace je tam tak pěkně popsaná, že si to snadno dokážete představit. V knize je nespočet zvratů, které jsem nečekala. Díky tomu jsem si několikrát poplakala, ale i hltala stránku za stránkou, jak jsem byla zoufalá, protože jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Zatím je to určitě nejlepší kniha, kterou jsem v tomhle roce četla. Nemohu se dočkat dalšího dílu a toho, až si přečtu, jak s dějem autorka naloží.

barbb8k
01.02.2021 4 z 5

Překrásný příběh s pár ale.

Do tohoto příběhu jsem se zamilovala přibližně na sto padesáté straně, protože do té doby se děj teprve rozjížděl. Ale později byl čím dál tím lepší a lepší.

Autorka dokázala úžasně popsat Přízeň, a že i když máte tu nejhorší (které se všichni bojí), záleží vždy na vás, jak s ní naložíte.

Žádná postava nebyla bez chybičky. Každá nějakou měla a snažila se s nimi srovnat a hlavně se vzpamatovat ze své minulosti, která většinou nebyla jednoduchá.
Hlavní hrdinku jsem minimálně do půlky neměla ráda. Chovala se naivně a nic si dopředu nepromyslela, což se jí také části velice vymstilo.
Ramson byl jiný. Toho jsem si oblíbila už na začátku svým odhodláním a povahou.

Romantickou linku bych počítala do takové průměru. Byla to krásná hate-love romantika, ale stejně tomu něco trochu chybělo.

Když jsem knihu dočetla, říkala jsem si, že ten konec byl strašně zrychlený, takže jsem si ho musela přečíst znovu, abych si uvědomila pár věcí, ale jakmile jsem ho dočetla podruhé, můj prvotní názor se změnil. Ano, sice tam bylo pár věcí, které mohla autorka trochu víc rozvést, ale i tak to bylo moc krásné.

Nebýt naivity hlavní hrdinky a pomalejšího rozjezdu, tak bych knize bych dala 5/5, ale s přihlédnutím, jí dávám... 4/5⭐

knihomolkaŠárka
01.02.2021 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená! Četla jsem ji už pomalu před měsícem, ale stále na její děj nedokážu zapomenout. Dědictví krve má nádherně promyšlený svět s originálním pojetím magie, který by čtenáři YA fantasy rozhodně měli poznat. Ovšem kvůli velkému množství krve a vážně reálným popisům to zároveň není nic pro slabší povahy. Máme tu však sympatické postavy plné tajemství, které nám přirostou k srdci a budeme se s nimi bavit. A většina děje se navíc odehrává v zasněžené přírodě, a to se v tomhle období skvěle hodí! ❤

magie pro dívky romantika pro mládež

Amélie Wen Zhao
francouzská