Debordelizace hlavy

Debordelizace hlavy https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57148/bmid_debordelizace-hlavy-YUt-57148.jpg 4 236 56

Ke každému stroji dostanete i návod k použití. Jen ke svému mozku jste ho nedostali. Proto většina lidí ani netuší, co vše mohou dokázat. Průměrný člověk využívá jen asi dvě procenta svého mozkového potenciálu. Pokud ale stroje pracují jen s desetiprocentní účinností, považujeme je za neúčinné. Zdá se vám to normální? Chcete vědět: ■ Proč jednoduchost vyhrává nad složitostí? ■ Proč máte strach a stres a jak se jich zbavíte? ■ Proč většina lidí zachází lépe se zvířaty než sama se sebou? ■ Proč opakujete stejné hlouposti bez ohledu na výsledky? ■ Proč pronášíte nejapné poznámky? ■ Proč hloupější lidé mohou mít větší úspěchy než ti chytřejší? ■ Co vám brání v úspěchu? ■ Jak nejlépe využijete svou agresivitu? ■ Jak se vždy správně rozhodnete? ■ Jak ušetříte 2/3 své energie? ■ Jak svou samomluvou ovlivníte svůj život? ■ Jak se vyrovnáte se svou minulostí? ■ Jak si zvýšíte sebedůvěru a najdete své štěstí? ■ Které emoce vám nejvíce škodí ajak nad nimi vyhrajete? ■ Proč lidé s talentem přesto nedosáhnou úspěchu? Odpovědi najdete uvnitř této knihy. Pokud večer usínáte s bordelem v hlavě, je úplně jedno, kolik prášků na spaní berete...... celý text

andream
02.06.2014 5 z 5

Jednoduché, zajímavé, doporučovala ybch aby si ji každý přečetl , povinně -))

tlapička
08.04.2014

zajímavé poučení

LenysekC
01.04.2014 3 z 5

Kdybych už na tohle téma něco nepřečetla, tak bych asi netušila, o čem to autor mluví, nebo na to už z principu nepřistoupila, protože je to dost radikálně podané. Takhle je to jasné a stručné shrnutí základních principů, které se objevují i jinde. Každému holt sedne něco jiného a někdo jiný :)

Klamm
30.01.2014 4 z 5

Samozřejmě, že jsou v knize parafrázovány myšlenky jiných autorů, ale značnou dávku sebereflexe nelze Ivo Tomanovi upřít. Vždyť jen se svým hendikepem si musel v životě od svého okolí vytrpět své. Najdete zde spoustu užitečných rad a názorů, které můžete aplikovat do svého života a zvednout tak jeho kvalitu. Lépe řečeno, zlepšit vnímání svého života.
Možná, že přijde styl psaní někomu kariéristický a pragmatický. To je ale logické, protože je psána člověkem, který svůj úspěch staví na marketingu. Pokud chcete trochu pohladit a ukonejšit, sáhněte raději po nějaké duchovní knížečce.
Negativa jsem shledal snad jen v ceně knihy, která se mi zdá dost přemrštěná. Platíte totiž i za zbytečné, mnohdy rušivé otazníky a odstavce. To paradoxně potvrzuje autorovo teorii, že lidé mají rádi jednoduchost a přehlednost. Proto si také raději koupí bulvár, než seriozní deník s dlouhými články bez obrázků. Bez této natahovací pomůcky by obsah knihy stačil na pouhou útlou knížečku, za kterou by už bylo ale echt trapné požadovat takovou sumičku.
Jak už ale bylo řečeno, Ivo Toman je podnikatel a ví jak na to. Je už jen na nás, zda jeho strategii budeme akceptovat.

Nebo snad ne?
???

80%

Dandy1
03.01.2014 5 z 5

Skvělé rady jak se jednoduše poprat s problémy.

Neby
30.12.2013 odpad!

Kniha plácá páté přes deváté, skáče k tématu na téma a to bez souvislosti a logiky.....................fakt ne, diky. Díky Bohu, měl jsem jen pujcenou. Proč češi neumí psát v tomhle odvětví,až na čestné výjimky........ ...nevím

Hactive
19.12.2013 5 z 5

Pokud existuje motivační kniha s radami do života nebo konkrétně k úspěchu v kariéře bez toho, aniž by sypala všem do hlavy, že budou po přečtení milionáři (což je nesmyslné krmivo, protože bychom už byli všichni, že..), je to právě tahle knížka. Napsaná čtivě, ostře a na nic si nehraje. Podle mě zatím nejlepší knížka svého druhu, kterou jsem četl.

Vlkova.kristyna
14.10.2013 5 z 5

Inspirujici knížka, které mi hodně dala, Samozřejmě ale zaměřená hlavně na peníze.

pecka02
09.06.2013 4 z 5

Dostala jsem ji darem na Vánoce a musím říct, že mi v té době hodně dala...s postupem času jsem ovšem nacházela i lepší

LordSnape
29.05.2013 odpad!

Ivo Tomana jsem viděl kdysi v pořadu Hyde Park, kde mě zaujal i název této knihy. Nicméně jsem si při čtení této "příručky" utvrdil jen svoje mínění o tomto člověku. Působí na mě jako namyšlený, sobecký a protivný lektor, kterému nejde ani tak o dobro druhých, ale spíš o své blaho, pocit důležitosti a peníze, které dnes bohužel hýbou světem. Svůj hendikep používá spíš jako vábničku, aby ukázal, jak je jiný a úspěšný. ??? Kniha mi nic nedala, ani mě nijak nezaujala, což je u motivační literatury problém. ??? Já hledám ve světě něco víc, než jen primitivní myšlení. ??? Wtf is this ???

Jack Bauer
11.05.2013 4 z 5

Krátké, názorné, výstižné. V primitivnosti je síla. Znám mnoho intelektuálů,inženýrů atd, kteří jsou vlastně primitivnější než obyčejný člověk, neboť jsou zaměřeni jen na svůj obor a nepoužívají selský rozum. Koneckonců to znáte i z komedií, že kdejaký potrhlý profesor, který se vyzná ve svém oboru si v normálním životě neporadí a kdejaký primitiv ho hravě předčí. Bohužel to tak většinou funguje i v normálním životě. Velmi dobrá kniha, z které se dá dost rozumných rad vybrat, ale opět se vším nesouhlasím.

dalimoni
23.04.2013 5 z 5

Stručné, jasné, inspirující. Když to člověk vidí černé na bílém, tak se mu zdá, že to všechno má logiku, je jasné a nemusí to vlastně ani číst, problém je, že i když to člověk vědomě či podvědomě ví, tak se tím neřídí nebo jen velmi málo. Určitě zajímavá kniha pro každého, kdo se zajímá o oblast rozvoje osobnosti nebo pro ty, co si chtějí rozšířit obzory a dovědět se něco sami o sobě.

Alix
29.04.2012 5 z 5

Jasné, logické a prosté. V podstatě jsem si uvědomila, že všechno, co je v knize napsáno, vím, ale nikdy jsem s tím asi nepracovala, což byla chyba. Takže, doporučuji!

DonFilipson
13.01.2012 4 z 5

není knížka kterou bych si od něj rád nepřečetl :) všem doporučuji přečíst aspoň něco od tohoto autora...

ŽabákDokvákal
26.04.2011 4 z 5

Dávám 4* za inspirující motivační knihu.
Ze všech motivačních knih, které jsem dosud přečetl, se v této nachází nejpraktičtější rady jak posunout svůj život zase někam dál. To, co je v ní napsáno, mi dává smysl a rozhodně si od pana Tomana přečtu další jeho knihy!

Alena Tajemná
13.03.2011 4 z 5

Jednoduché. Primitivní. A zřejmě to má smysl :)