Dcéry strážcu majáka

Dcéry strážcu majáka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421422/bmid_dcery-strazcu-majaka-WCK-421422.jpg 4 206 67

Elizabeth prišla o zrak. Už si nemôže prečítať milované knihy ani sa nemôže pokochať obrazmi, ktoré hýbu jej vnútrom, no myseľ má stále ostrú a prázdnotu po slepote zapĺňa hudba. Keď sa na stroskotanej lodi nájdu denníky jej otca, poprosí o pomoc mladú delikventku Morgan, ktorá vykonáva verejnoprospešné práce v domove dôchodcov, v ktorom Elizabeth žije. Medzi dvomi ženami sa rozvinie nečakaný vzťah, keď sa spoločne snažia rozlúštiť knihy. Príbeh, ktorý zapísal strážca majáka na ostrove Porphyry pred viac ako sedemdesiatimi rokmi, ich pohltí. Časom zisťujú, že obe sú s izolovaným ostrovom prepojené a že ich životy ovplyvnila Elizabethina záhadná sestra Emily aj prekrásna, ale drsná príroda Horného jazera. Elizabeth však vyblednuté stránky otcovho denníka odhalia viac tajomstiev, ako čakala, a od základov otrasú jej vnímaním samej seba.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fortuna Libri (SK)

The Lightkeeper's Daughters , 2017

Kopretina_aku
19.01.2018 5 z 5

Krásný příběh o těžkém životě rodiny strážce majáku na odlehlém místě, o sourozeneckých vztazích, o životních obětech, těžkých a bolavých rozhodnutích a o hledání kořenů a pravdy, o odpuštění a pochopení. Velmi pěkně napsané. Klubko staré několik desetiletí se postupně rozmotávalo s napětím a čekáním, zda i Morgan najde své místo a své kořeny.

Hawkey
16.01.2018 3 z 5

Hezký příběh a čte se sám, ale čekala jsem víc. O ostatních, krom Elizabeth a Emily, se toho moc nedozvíte a já bych přitom byla ráda za každou stránku navíc ze života rodiny žijicí u majáku. Takové krásné téma a já se cítím ochuzena. Pokud chcete sondu do duše a jste majákovec jako já, doporučuju Světlo mezi oceány. To byla naprostá pecka. Jinak nevím, jak vy, ale mně opravdu nesedla Morgan a její vulgarita a vadili mi příliš krátké kapitoly.

Knižní střípky
07.01.2018 5 z 5

Nádherný příběh to byl. Fascinující prostředí odlehlého ostrova, kde žije pouze rodina strážce majáku. Kniha, na kterou se jen tak nezapomíná. Příběh z minulosti o Elizabeth a Emily je tak silný, až se mi místy tajil dech, tolik bolesti musely zažít. Je strašné, když o Vašem životě rozhodují jiní lidé a navíc, když ještě rozhodují špatně. A to jsem ještě nevěděla, co vše mě čeká. A jsem moc ráda, že hlavní protagonistka příběhu ze současnosti Morgan nakonec našla své místo v životě, je to jen dobře.

sadlo
03.01.2018

Připojuji se , hezky se příběh čte.
Co mne zaujalo, je, jak se Elizabeth , hrdinka příběhu , dříve narozená, ptá mladého děvčete, zda umí číst , zda umí číst psací písmo.
Autorka knihy Jean Pendziwolová se jistě setkala s tímto problemem , neumět přečíst text napsaný psacím písmem. Mam obavy, že v Evropě se tento nešvar objeví během pár let.

Šánka
12.12.2017 5 z 5

Tak, tohle jsem vážně nečekala, nádhera !!! Krásně napsaný příběh s tajemstvím.
Střídání minulosti s přítomností do sebe plynule zapadá, děj mě okamžitě vtáhl na ostrůvek a do životů jeho obyvatel, strážců majáku. Místy až poetické popisy ostrovní přírody se střídají a jsou v kontrastu s drsnou realitou běžného života rodiny a po střípcích se odhalují dávná tajemství až do dojemného závěru, kdy se z nich vytvoří dokonalá mozaika.
Příběh, který mohu jen doporučit užít si ho.

Mischone
04.11.2017 5 z 5

No pání, no páááni?! Opravdu si tuhle knihu neváhejte přečíst.
Postupné odkrývání starých tajemství, život na ostrově a zapletená rodinná tajemství vás nenechají knihu odložit. Přečetla jsem během jednoho dne, nutí vás to stále přemýšlet a chcete vědět víc a víc ze života postav. Rozuzlení příběhu je naprostým překvapením, není to žádný tuctový předvídatelný román.
Díky zápiskům z nalezených deníků se dostáváte do minulosti a odkrýváte co se vlastně událo, vidíte to z různých pohledů a skládáte celý příběh dohromady.

ave55
29.10.2017 5 z 5

Nádherně napsaný příběh. Dojemný. Napínavý. Krásně popsaná příroda a život správců majáku. Určitě jedna z knih, která ve mně dlouho zůstane.