Dceřina kletba

Dceřina kletba https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527783/bmid_dcerina-kletba-65708ac4b49c8.jpg 4 261 76

Starý zločin si žádá nové oběti. Od autorky hitu Vodník. Poručík Tomáš Vyskočil má velký problém. Je blonďatý, rafinovaný a odhodlaný pořádně mu zavařit. Zatímco se Tomášovo manželství ocitá v ohrožení, je uprostřed Příbrami nalezen těžce podchlazený opilec, který po pár hodinách v nemocnici umírá. Taková smrt by kriminálku mohla nechat v klidu, kdyby se ovšem dotyčný nedávno nezmínil, že mu někdo usiluje o život. A tak se Tomáš s kolegou Honzou Richterem pouštějí do vyšetřování zločinu, po jehož vyřešení nikdo netouží.... celý text

alnahu
08.04.2024 4 z 5

Již třetí detektivní příběh od této české autorky.V příběhu nás zavede do Příbrami, kde vyšetřovatelé Tomáš a Honza,řeší záhadné úmrtí Radka Bíliny,který byl nalezen mrtví na lavičce a tak se rozvine docela složité vyšetřování. Motiv vraždy byl zajímavý a možných vrahů několik.Poručík Tomáš Vyskočil řeší v knize I svůj osobní život,jeho manželství je na hranici rozpadu.Opět skvělá Česká detektivka.

karoli77
08.04.2024 5 z 5

Tereza Bartošová a její knihy pro mě nejsou nikdy krok vedle. Píše čtivě, velmi uvěřitelně a navíc má perfektně zpracované postavy i reálie. Zápletka je velmi uvěřitelná a příběhy postav jsou velmi autentické, navíc zasazené do českých měst a vesnic. Opět musím doporučit, za mě zase 100%.

evelýny
05.04.2024 3 z 5

Název knihy a citace z Erbenovy balady na jejím začátku mě navnadily a já čekala příběh baladický, možná s kapkou mystiky. Dostala jsem příběh detektivní z hornického města Příbram. Trochu Les v domě, trochu Maryša. Přes Perníkovou chaloupku jsem se konečně dostala k Dceřině kletbě.
Pro mě příběh postrádající jiskru, točící se v kruhu falešného motivu a uražené ješitnosti jednoho z policistů.
Vyústění příběhu překvapivé, motiv kriminálního činu diskutabilní, přesto nabídne dost podnětů k přemýšlení.

P. S.: ,,A zlo plodí zlo, zlo zamořuje místa a přitahuje k nim další zlé skutky“ Garth Nix

Audiokniha: Martin Hruška čte dokonale obsažně, příjemně vnímavě, vyváženě.

čef
03.04.2024 4 z 5

České detektivky si vždy rád přečtu, mohu lépe posoudit, co si autorka vymyšlenkovala a co dokázala naopak dobře vystihnout. V této knize jsem velké fauly nenašel, ale také extrémní vypětí ducha se mi objevit také nepodařilo. Je to takový poctivý příběh, kde se sice nenudíte, ale také hrůzou ani napětím nezapotíte. Nicméně na českou dobrou to má.

martineden
01.04.2024 4 z 5

Hodně dobrá záležitost. Trošku jsem tušila, že to nebude úplně jasný zločin. Plný počet nedávám kvůli dvěma věcem- časté sloveso zubit se a křenit se. A pak nevím proč, ale trošku mi připadá klišé to parťáctví dvou detektivů, nebezpečné situace, kdy si “kryjou záda, to je trochu dívčí román. Ale jinak klady převládají, navíc ta inspirace Kyticí, to je geniální.

slaska77
31.03.2024 4 z 5

Využila jsem možnosti výpůjčky audio knihy a s Tomášem a Honzou trávila velikonoční zahradní práce. Díky nim se dalo všecko přežít. Knížka byla hezký natočená a trošku moc okatě bylo od začátku poukazováno na skutečného vraha, proto si jednu hvězdu schovám. Jinak moc hezky zpracované téma, za mě by to mohlo být i trochu ponurejší.

bedkniha
30.03.2024 5 z 5

Po přečtení knihy mám stejný názor jako "kolacky".

kolacky
29.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Vynikající čtení. Líbilo se mi ještě víc než první dvě. Tak ještě zbývá dokončit ten Emin problém... Aby se cítila v bezpečí.

Ďobi-1968
28.03.2024 5 z 5

Dobře se četla od začátku až do konce.

jaroiva
27.03.2024 4 z 5

Pro mě hodně milé překvapení. Jsem vůči českým autorkám detektivek spíš nedůvěřivá. Navíc takhle relativně mladým...
Ale musím uznat, že tahle kniha mě dost bavila. Budu muset svůj předsudek vážně přehodnotit a svoje preference trochu poupravit.
Určitě to není poslední kniha, kterou jsem od autorky četla. Tato knihovní výpůjčka na zkoušku dopadla nad očekávání dobře.

raty
25.03.2024 5 z 5

Netajím se nadržováním českým spisovatelkám. Ale tato kniha to nepotřebuje. Hodnotím vysoko, protože mě čtení opravdu bavilo, nic nezůstalo nevysvětleno, postavy jsou uvěřitelné. A ještě tu máme k detektivní zápletce navíc dost podnětů k zamyšlení.

Nuttelka
23.03.2024 audiokniha 4 z 5

Vodníka bohužel jako audio zatím nemáme, je to škoda.. Kdo začne touto knihou, občas nebude moc vědět, o čem postavy mluví, jelikož prostě Vodníka nečetli - jako já :-) Ale úplně to asi nevadí, přečtu si ho ze zvědavosti, co se tam událo za případ a docvaknou mi nějaké věci z tohoto dílu.. Kniha začíná dosti nepříjemnou situací a pak vlastně celou tu dobu jsem moc netušila, proč takový začátek.. ale jak už to bývá, jak se dostáváme k rozuzlení případu, všechno najednou začíná dávat smysl. Na českou autorku je to moc povedená kniha, Tomáš s Honzou se mi jako vyšetřovatelé líbí a já si vlastně poslech užila, byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.. každopádně závěr mi stejně nahnal husí kůži..

TerkinKnižnySve
20.03.2024 5 z 5

Tereza Bartošová - Dceřina kletba

Počet strán: 311
Vydavateľstvo: @motto_redakce
Žáner: #detektivka

Druha kniha od tejto spisovateľky a ja žasnem

I keď prológ ma zmiatol a ja som furt čakala kedy to príde? po stej strane som si povedala - dočkaj času ako husa klasu - a dočkala som sa.

Tento prípad bol tak zamotaný, že som absolútne netušila kde, kto s kým, prečo?

Postupne sa to všetko pekne rozmotávalo a zacvaklo presne tam kde malo.

Bolo ohromujúce ísť po stopách vyšetrovateľov, riešiť ich osobne životy a prísť s nimi k zdárnemu koncu.

Sice musim povedať, se Klekánice nasadila latku tak vysoko, ze uz ju asi nič neprekoná ale teším sa ešte na Vodníka a verím, že autorka ešte neskončila zo svojou genialnou prácou

Dakujem za štafetu @knihy_s_lussy a za vybornu knihu @terka.bartosova.psani

Kniha č. 65/2024
Štafeta č. 153

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #kniznizavislaci #stafetovyzavislak #podporujemeceskeautory #skbookstagram #milujemeknihy2 #terezabartosova #dcerinakletba

Obsah:

#krimi #detektívka #vyšetrovanie #vraždy

Další díl úspěšné detektivní série z Příbramska se sympatickými vyšetřovateli Tomášem Vyskočilem a Honzou Richterem. Od autorky detektivního románu Vodník.

Kopretina_aku
20.03.2024 4 z 5

Určitě lepší než Vodník. Autorka píše čtivě, kniha chytne a nepustí.

Jenny46
18.03.2024 4 z 5

Včera odpoledne jsem začala číst novou českou autorku a bylo to milé překvapení, i když ze začátku jsem bojovala si zapamatovat všechny jména...
Klasická, čtivá detektivka není plná krve, uvěřitelné postavy, promýšlený příběh.
Ráda si přečtu něco dalšího od autorky

Ka-čí
17.03.2024 2 z 5

Možná jsem dle recenzí očekávala mnohem víc a místo toho nastoupilo docela zklamání...kniha mi přišla vleklá ,hned na záčátku jsem měla problém se zorientovat ve velkém množství jmen a vztahů,....občas jsem se přistihla že pouze jen čtu písmenka a děj jaksi mizí kdesi v dáli aniž bych děj vnímala...některé pasáže mi přišly nudné. Vlastně nejzajímavější byly ty dvě debilky co měly potřebu ničit šťastné vztahy lidí.... (v dnešní době stále aktuálnější téma a dopady znuděných puberťáků) ...kniha nebyla špatná ale další knihu od autorky si rozmyslím

ArwenAragorn
17.03.2024 5 z 5

81%

Tomáš:
...Otřásl se. Ohlédl se přes rameno na svého nadřízeného. Četl v nich jako v knihách, bez větší námahy sahal na dno jejich duší, kde skrývali temné pohnutky. Nebo už je měl napsané v obličeji? Odrážely jeho oči strach, že se neovládne?
_______________________________________________________________________
Výborná česká detektivka z Příbrami s policisty Tomášem a Honzou. Příběh nejen o tom, kam až může vyústit stará rodinná tragédie. Knížka má spád a je tak akorát napínavá. Tentokrát tady jde o život Honzovi. A ráda jsem si přečetla o soukromém životě vyšetřovatelů.
Doporučuji.

Janina82
16.03.2024 3 z 5

Na knihy autorky jsem četla samé výborné recenze, takže jsem měla asi příliš velká očekávání, která se nenaplnila. Strašně mi vadil jazyk, kterým je to psané, dialogy jak z Malého pitavala, vůbec bych neřekla, že je to kniha vydaná v tomto roce.

MichaelaMila
15.03.2024 5 z 5

Určitě si od této autorky ještě něco přečtu. Skvělé!

26Mirka
14.03.2024 5 z 5

Má třetí kniha od paní autorky a nemůžu jinak, než před ní smeknout. Vzhledem k tomu, že paní Tereza je povoláním lékařkou v naší příbramské nemocnici a psaní knih je vlastně "koníček", tak za takto skvělé detektivky opravdu tleskám. Pro mě jako rodilou Příbramačku se knihy skvěle čtou, známé místa, postavy jsou sympatické, uvěřitelné...jen a jen doporučuji.

Příbramsko české detektivky Příbram

Tereza Bartošová