Dcera ztracených bohů

Dcera ztracených bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501253/bmid_dcera-ztracenych-bohu-lB2-501253.jpeg 4 166 51

Vítěz ocenění Humbook Start za nejlepší text roku 2020 Arisbé nikdy nepoznala jiné místo než maličký ostrůvek uprostřed Archájského moře, kde se narodila. Její touha vidět svět je tak silná, že se rozhodne porušit rodinné tabu a vstoupit do Labyrintu. Jen ti, kteří jím projdou a uniknou děsivé nestvůře v něm, mají možnost nastoupit na císařskou loď a ostrov opustit. Čeká na Arisbé úžasná budoucnost v císařském městě Solu, nebo smrt ve zdech Labyrintu, kde zemřela i její vlastní matka?... celý text

Ajda300
17.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Mělo to spád, napětí a hlavně spoustu akce. V tomhle příběhu mě Antické Řecko vážně okouzlilo. Arisbé nebyla dokonalá hrdinka a romantická linka nebyla tím hlavním v příběhu. Doporučuji

anndrra
14.10.2020 5 z 5

Fungovalo to. A skvěle.
Přemýšlím, co bych vytkla. Co bych zkritizovala, ale nic mě nenapadá.

Knížka se mi četla dobře, během dvou dnů (a to jsem pracovala) jsem byla na konci. Romance byla uvěřitelná a vztah obou zúčastněných dával smysl. Od jejich prvního setkání je čtenáři prostě jasný, že to mezi nima jiskří. Mytologie je taky povedená. Obálka s přebalem krásná. Příběh dobře a logicky vystavěný.

Majka1979
08.10.2020 5 z 5

Nádherný príbeh, nevedela som sa od knihy odtrhnúť. Určite sa k nej rada vrátim. Príbeh sa čítal ľahko, bolo v ňom veľa zaujímavých a aj napínavých scén. Určite vrelo odporúčam:)

Leona333
29.09.2020 4 z 5

Na prvotinu mladé, české autorky velice povedený příběh, který nás vtáhne do dob mýtů starobylého Řecka a tehdejšího světa. Možná bych některé věci v knize o trochu více rozepsala, aby byl čtenář více v obraze... Každopádně i tak velice zdařilá kniha.

zuzak82
28.09.2020 4 z 5

Začátek knihy a celá část až do příjezdu do města Sol mě velmi bavily. Bohužel pak mé nadšení postupně opadalo. Děj se mi zdál čím dál více zkratkovitý a nahuštěný. Takže už pro mě postupně ztrácel sílu a hloubku.

Přišlo mi, že by knize pomohlo, kdyby to byla první část duologie nebo série a vše bylo podrobněji propracované, včetně popisu světa v němž se děj odehrává a vztahu mezi postavami. Nebo naopak, pokud by byl jen jeden díl, tak děj zkrátit a využít lépe naznačených myšlenek, podrobněji vykreslit postavy a děj.

Samotný svět i příběh měla spisovatelka vymyšlený hezky. Styl psaní byl čtivý. A postavy měli velký potenciál. Takže hodnotím 70%.

EvaSupovic
28.09.2020 5 z 5

Tak to tedy pane ku byla ale super jízda. Od začátku do konce jsem se nemohla odtrhnout od čtení až byl najednou konec. Velmi mě lákala myšlenka labyrintu a býka a tohle bylo fakticky povedené.

HannyLough
24.09.2020 5 z 5

MILUJU TUTO KNIHU a zařadila se mezi mé top knihy.
Arisbé odmalička žije na ostrůvku Nisída, který se nachází uprostřed Achájského moře. Nikdy nepoznala okolní svět a její touha je tak silná, že se rozhodne porušit pravidla a vstoupí do Labyrintu. V útrobách Labyrintu se skrývá děsivá nestvůra a ten kdo ji porazí má možnost nastoupit na loď a ostrov opustit. Přežije Arisbé nebo v Labyrintu umře?
????????
Příběh inspirovaný bájí o Mínotaurovi z Labyrintu, který je naprosto čtivý, napínavý a vtáhne vás do děje hned po pár stránkách a už nepustí. Řecký svět je krásně popsaný do detailů a Arisbé je neskutečně sympatickou a odvážnou hlavní hrdinkou, díky které jsem si celou dobu knihu užívala. Uvítala bych jí klidně delší, protože se četla se pěkně a svižně. Opravdu mě mrzí, že jsem knihu dočetla.
PS: Asi ve čtvrtině knihy na nás čtenáře čeká překvapení, které jsem já osobně fakt nečekala! ????

farys_books
22.09.2020 5 z 5

Na Dceru ztracených bohů jsem se hodně těšila, nalákala mě už jenom anotace. A musím říct, že jsem vůbec nebyla zklamaná, naopak velmi příjemně překvapená.
Hlavní hrdinka Arisbé (kromě toho, že má fakt boží jméno ♡) je chytrá, umí přemýšlet a opravdu to dělá. :D Měla jsem ji ráda a její rozhodnutí jsem povětšinou schvalovala.
Co se týče světa, ten je silně inspirovaný řecko-římskou antickou kulturou a ta na mě ze stránek přímo dýchala. Hodně se mi líbilo, že ač je tam ta podobnost vidět, tak se příběh ve skutečnosti odehrává ve smyšleném fantasy světě.
Když se pak přenesu k příběhu, ten je v podstatě přímočarý, nejsou tady žádné odbočky, které by nás rušily od hlavní linky, občas byl však příběh dost předvídatelný - ačkoliv párkrát naopak překvapil on mě.
Když to shrnu, tak Dcera ztracených bohů je pěkné fantasy inspirované antikou, které má rozumnou hlavní hrdinku, děj rychle ubíhá a celá knížka se krásně čte.

Zatoulana

DCERA ZTRACENÝCH BOHŮ - Alžběta Komrsková

Krásný den vám přeji ☕

Dneska tu pro vás mám recenzi na letošní HUMBOOK START od autorky @alzbetakomrskova ????✒️. Za knihu bych ráda poděkovala @humbook ✨

A teď už jdeme na to. ????

⚠️(Pozor recenze může obsahovat spiler!) ⚠️

Co bych vám řekla na DCERU ZTRACENÝCH BOHŮ? Hmm...
Napadá mě snad jen WOW...WOW... a WOW.
Kniha mě v mnoha ohledech neskutečně překvapila. Byla velmi, velmi čtivá a příběh rychle odsýpal. Sice začátek (asi 30 strsn) byl poněkud slabší, ale tak to u většiny poklidných seznamování s postavami a příběhem bývá (rozhodně ne špatný), poté se příběh rozvinul na plné obrátky a u deváté kapitoly jsem už knize propadla. V některých případech jsem byla příjemně překvapená a proto mi ani nevadí pár věcí, které jsem odhadla dopředu. Stejně mě ve finále autorkya vždy něčím milé překvapila.
Arisbé je velmi milá hlavní hrdinka, líbí se mi, jak je popsaná a s jejími pocity jsem jednoznačně soucítila. Oceňuji, že umělá projevit jak strach tak i odvahu.
Osobně mě velmi zaujala inspirace antikou, jelikož s tou jsem se dosud v knihách jen tak nesetkala. Při popisu jedné bohyně jsem si představila sochu antické bohyně Níké a to se mi moc líbilo. Připomnělo mi to hodiny dějin umění, které jsem ve škole měla velmi ráda.

Za mě je tato prvotina naprosto skvělá. Autorky styl se mi velmi líbí a těším se až si přečtu další její dílo. Jen mě mrzí, že ji nebudu moct poznat osobně na letošním Humbook festu.
Knize dávám 8,5/10✨

Knihomolka97
22.09.2020 5 z 5

Zcela upřímně a s radostí mohu napsat, že jsem naprosto nadšená a příjemně překvapená. TO BYLO SKVĚLÉ! Příběh mě chytil od úplného začátku, výborně se četl a měla jsem přečteno (s nucenými přestávkami) za dva dny. Snažila jsem se číst pomalu, abych si příběh co nejvíc vychutnala.
Nápad s Labyrintem inspirovaný legendou o Minotaurovi a celkově námět, prostředí, atmosféra knihy - geniální. Myslím, že nic podobného jsem doposud nečetla. :)
Hlavní hrdinka Arisbé mi okamžitě přirostla k srdci a fandila jsem jí...odvážná, sympatická borka, dokázala jsem se do ní plně vžít a vše prožívat s ní. Myslím, že si ji oblíbí opravdu každý. Taky mi hned padl do oka velitel Drusus. ❤ :D
Nechybělo dobrodružství, odhalování různých tajemství, historie, řecká mytologie, troška napětí a k mé veliké radosti i romantická linka, která byla za mě úplně dokonalá. ❤ Určité části jsem samozřejmě čekala, ale z některých odhalení jsem byla překvapená.
Přiznám se, že když jsem se blížila do finále, nechtěla jsem, aby to skončilo a čtení jsem ještě protahovala. Jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst přednostně, stálo to za to.
Neváhám dát plný počet a knihu určitě doporučuju přečíst! :)

Knizectvi
22.09.2020 4 z 5

Humbook start 2020
Podle informací, které jsem měl to měl být retelling na řeckou báji o Mínotaurovi. A ano motiv býka a labyrintu tady najdete, ale to je tak vše v čem by se dala najít inspirace mýtem. Knížka je až překvapivě originální, nebo pro mě alespoň byla, nic moc podobného jsem zatím nečetl.
Je to young adult, autorka je hodně mladá a hlavní postava také, ale kromě trošku zkratkovitějšího stylu psaní to na knize nepoznáte. Zkratkovitější v tomhle případě znamená hodně děje, nahuštěného do krátkého časového úseku a taky tak trochu ,, vše se prostě nějak stane a stane se to rychle,, . Naopak prostředí a povahy postav jsou vykreslené skvěle. To čeho jsem se hodně bál byla milostná linka, a ještě více snad milostného trojúhelníku, který byl naznačován, autorka však milostnou linku zvládla naprosto úžasně, vůbec mi nevadila, spíše naopak byla nádherným, propracovaným doplňkem k celému příběhu. Svět i bozi byli inspirováni starověkým Řeckem a přesto originální a opravdu dobře vymyšlení. Dobře propracovaná minulost, která vás překvapí, krásně zapadne do současnosti a vše se uspokojivě propojí, opět je k tomu sice použita zkratka ale tahle se tam určitě hodila ???? Musím říct, že celkově mě kniha hodně překvapila a hodně se mi líbila. Kdyby se natáhla o pár stránek a na trošku delší časový úsek, byla by na 5 hvězd. I takhle ale rozhodně stojí za přečtení. Bude se líbit snad každému.