Mezinárodní Liga spravedlnosti: Kniha první

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

MEZINÁRODNÍ LIGA SPRAVEDLNOSTI, KNIHA PRVNÍ Původně vycházelo od května do listopadu 1987 jako Justice League #1-6 a Justice League International #7 V důsledku světové krize se do popředí dostává nová generace Nejmocnějších superhrdinů světa. Je to ale ta nejméně pravděpodobná skupina, jakou jste kdy viděli! Batman, Mister Miracle, Dr. Fate, Booster Gold, Doctor Light a moc Shazamu! Dokáže tento nesourodý tým spolupracovat jako funkční jednotka a poradit si s teroristy útočícími na budovu Spojených národů, sovětskou raketovou brigádou, gangem Královské postupky, záhadným Šedivým mužem a dalšími hrozbami - nebo se zcela oddají vnitřím třenicím a špatným vtipům? CAPTAIN ATOM #83 Původně vyšlo v listopadu 1966 V prvním příběhu Blue Beetla Stříbrného věku se musí Ted Kord vypořádat se Zabijákem Zedem a jeho gangem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408780/big_mezinarodni-liga-spravedlnosti-knih-BA2-408780.jpg 3.718
Série:

DC komiksový komplet 61.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Eaglemoss Collections
Originální název:

Justice League International Part 1, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Mezinárodní Liga spravedlnosti: Kniha první

Lioncz24
01.09.2021

Tento komiks je dobrý

wullcann38
19.07.2021

Mno nic moc teda...
Za mě:59%


hroubek
23.05.2019

DCKK umí překvapovat. Když, jsem viděl obálku na Mezinárodní Ligu spravedlnosti, tak mě napadlo, že půjde zas o nějaký "výplňový díl", než přijdu ty pravé pecky. A o to více jsem byl překvapený jak tento komiks šlape, a je dost dobrý. Hodně velkou zásluhu na tom má to, že zde máme jiné postavy, které nejsou tolik známé, a je příjemné je poznat. Dynamika celého týmu je jiná, než u klasické JL nebo JLA. A tom se hodně staví. J.M. DeMatteis a Keith Giffen krásně pracují postavy a vymýšlí jim nové výzvy, a třeba takový konflikt mezi Batmanem a Guyem Gardnerem je perfektní, či Shazamova nejistota a spoustu dalšího. Je to dobře a zábavně napsané, takže mě to nenudilo a užil jsem si to, a těším se na druhou část. Mezinárodní Liga spravedlnosti mě příjemně překvapila a rozhodně má co nabídnout.

trudoš
23.05.2019

Trojice Keith Giffen, J. M. DeMatteis a Kevin Maguire si mě už kdysi získala komiksem Dříve známí jako Liga Spravedlnosti, takže jsem se s nadšením pustil do počátků celého toho jejich blázince. A musím říct, že Maxwell Lord IV. zase nezklamal. Sice mi i nadále unikají některé souvislosti v rámci DC univerza, ale na to jsem si už za ta léta zvykl. Důležité je, že humor funguje naprosto precizně, ačkoli se scenáristé ještě drží při zemi, hlavně jde-li o velké šarže jako Batman a Superman. Jakmile však ikony zmizí ze scény, rozjede se mezivztahová komika naplno. Autoři přitom zajímavě balancují na pomezí vážnosti a absurdnosti, protože témata, která si berou na paškál, nejsou právě jednoduchá. Což dokazuje především druhý a třetí sešit tohoto alba, kde se trojice mimozemských bohatýrů rozhodne zlikvidovat všechny atomovky světa. Je to zkrátka úplně jiné pojetí Ligy spravedlnosti, pojetí, jež důstojnost superhrdinské instituce výrazně odlehčuje, ale zároveň ji ještě úplně neparodizuje.