Green Lantern: Tajemství původu

Green Lantern: Tajemství původu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328577/bmid_green-lantern-tajemstvi-puvodu-vud-328577.JPG 4 148 25

DC komiksový komplet série

Poprvé se českým čtenářům dostává do rukou Green Lantern - jedna z nejslavnějších postav universa nakladatelství DC. Ochránce země i vesmíru s všemocným prstenem síly. Odhalte i vy jeho tajemství původu! Předtím, než se stal největším z Green Lanternů... A ještě předtím, než se znovuzrodil jako nejmocnější ochránce univerza, nebyl Hal Jordan víc než prachsprostý testovací pilot bez letadla s mizivými vyhlídkami na návrat do vzduchu - až do okamžiku, kdy mu umírající mimozemšťan Abin Sur předal Prsten moci, nejsilnější zbraň vesmíru. Nad známým příběhem Hala Jordana se ake vznášejí nejasnosti. Na cestě k jejich objasnění se musí utkat s vražedným monstrem, které zná temnou stránku Strážců vesmíru a proroctví o konci všeho živého v něm. Než se Hal postaví věštbě a odhalí záhadu Nejčernější noci, musí nejprve odhalit pravdu a poznat své tajemství původu.... celý text

Komiksy
Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

Green Lantern: Secret Origin , 2016

Kopta
04.02.2017 5 z 5

Mé historicky první seznámení s Green Lanterem. Na jakékoliv úrovni. Žádný film, komiks, wikipedie... nic. A tím víc jsem tím byl unešený. Příběh byl zpracovaný spíše filmově než komiksově. Připadalo mi to tak dle toho, jak se to celou dobu vyvíjelo. A asi tím víc jsem z toho byl vedle. Za mne jednoznačně hodně povedené. Super příběh, který je suprově a jednoduše pojatý. Problémem je, že by klidně mohl mít pokračování. Ale... nemá. A to vlastně ani nedává smysl, jelikož i když si to neuvědomujeme, tohle byl hodně otevřený konec.

Atlantis
03.02.2017 4 z 5

Není to na plný počet, bohužel. Jde sice o skvělý origin, kresba je líbivá, ale něco tomu chybí. Možná trochu více akce, možná lepší vhled do Lantern universa.
Co ale musím rozhodně pochválit, jsou dialogy postav. Už dlouhou jsme nečetl tak uvěřitelné repliky. Každou chvilku jsem čekal, kdy Sinestro začne znít klišoidně nabubřele nebo až mi začne Jordanova oprsklost lézt na nervy, ale nestalo se. Jeden příklad za všechny - když Strážci vysvětlují pravidla Lanternů, celou dobu si říkám: "Proč? Proč to musí být zrovna takhle? Vždyť je to do očí bijící kravina." a v tu chvíli se Hal zeptá přesně na to samé.
Takže ano, komiks to je velice dobrý a jak nenávidím originy, tak tady jsem si vlasy z hlavy netrhal, ale šlo by to i kapánek lépe.

martinstefko
03.02.2017 4 z 5

Tohle je kniha, která vás dovede na postavu Green Lanterna naladit. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/02/1365-dc-komiksovy-komplet-3-green.html

hroubek
01.02.2017 5 z 5

Komentář je zkopírovaný od klasického vydání Tajemství původu. Jen doplním, že na seznámení s Green Lanternem je to parádní komiks. A doplňující informace a původní komiks jsou super a je vidět, že si DC s Eaglemossem dávají opravdu moc záležet.

Moje první setkání s Green Lanternem v papírové podobě. Osobně mám Green Lanterna hodně rád a jako postavu jsem si ho dost oblíbil. Líbil se mi jeho origin, který sice nejde úplně do hloubky, ale je hodně zábavný. Líbilo se mi jak je komiks barevný a jak se nebere zbytečně vážně. Na druhou stranu tento komiks rozhodně není pro všechny, jelikož je to hlavně sci-fi, které se odehrává napříč vesmírem. Nejvíce se mě, ale na komiksu líbilo vykreslení vztahů mezi Halem a jeho rodinnou, a následně vztah mezi ním a Sinesterem. Zakončím to přísahou Green Lanternů: V temnotě noci, v jasu dne, můj zrak vší zlobou prohlédne a do všech stran zlo rozžene mé jasné světlo zelené.

Lenka.Vílka
01.02.2017 5 z 5

Koukám, koukám, že jsem původní vydání pouze hodnotila, tak okomentuji zde.

Číst znovu s odstupem času bylo osvěžující a mnohem příjemnější. Jedno ale zůstalo od minula stejné. Prostě se mi to líbilo. Celý. Od začátku do konce. Jsem ráda, že mám konečně doma.

komiksy DC Comics Green Lantern

Autoři knihy