Maminčin mazánek

Maminčin mazánek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347188/bmid_mamincin-mazanek-zsU-347188.jpg 4 910 259

DC Charlotte Stafford série

Sleduje... Vyčkává... Kdo je na řadě? Tento thriller o precizním sériovém vrahovi není pro slabé povahy. Musíte být připraveni na šok! Ideální pro fanoušky Angely Marsons. V hrobě v lese jsou pohřbeny matka s dítětem. Ale jeden z nich je naživu, druhý je mrtvý. Detektiv Charlie Stafford je přiřazena ke svému šéfovi Geoffreymu Hunterovi, aby mu pomáhala s tímto případem, kde matky a jejich děti beze stopy mizí. Ztrácí se čím dál více párů a tlak na oba sílí. Podezřelý je dopaden, ale je to skutečně on? Dokáže Charlie zastavit sadistického vraha, jehož jediným přáním je potrestat ty, kteří udělali chybu? Nebo se ona sama nevědomky stala obětí? Nová série s členkou Londýnské metropolitní policie Charlotte Charlie Stafford v hlavní roli je tu! "Knihu jsem přečetla na jeden zátah a srdce mi bušilo až v krku." PENNY HANCOCK... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Omega

Mummy's Favourite , 2016

andrea7191
13.02.2020 3 z 5

U téhle knihy jsem měla trochu problém.... není špatná, ale osobně mi dělalo problém jí přijít na chuť, což ovšem neznamená, že tím ztrácí na kvalitě. Rozhodně stojí za přečtení.

Tazi78
28.01.2020 5 z 5

Další spisovatelka, která se již při první knize stává oblíbenou. Při čtení mi běhal mráz po zádech a občas tekly i slzy.... Kniha naprosto skvělá

HankaHail
21.01.2020 4 z 5

Velice milé překvapení. Chvílemi to bylo hodně drsné, hnusné a nechutné, ale k detektivce to prostě patří. Hlavním plusem pro mě byla sympatická hlavní vyšetřovatelka.

Restang
09.01.2020 2 z 5

Námět dobrý, ale místy méně čtivé. Ca do skoro poloviny mě to příliš nebavilo. Některé věci, jak k tomu policie došla,nebyly dle mého dobře popsány. Co oceňuji kdo byl vrahem, nemyslela jsem si to. Takže za mne jen lepších 2,5* a uvidím jaký bude ten následující díl.

Madellaine7
01.01.2020 4 z 5

Knížka je napínavá, příběh dobrý, do konce jsem nevěděla kdo je vrah, ale.. měla jsem pocit že se to táhne.

Awča
30.12.2019 3 z 5

Zručné napsané, zločin originální. Přesto mě kniha nenadchla, byla místy poměrně brutální, což mi nesedlo. Proplétání několika případů vyprávění spíše zdržovalo. Možná mi další díl sedne více.

Izy
29.12.2019 5 z 5

(SPOILER) Skvělá, leč se mi z ní ježily chlupy po celém těle.Ale opravdu doporučuji. Jelikož si tohle umím živě představit tak je to naprasto odporné...nemůžu najít zrovna jiný výraz...a tím pádem dávám palec nahoru autorce za to jak umí popsat určité scény...a ač se všude píše že se inspiruje letitou praxí u policie, upřímně doufám že se tohle ani v nejmenším nestalo. Samotná představa toho,být pohřben za živa...je něco při čem se mi ježí chlupy. Trpím lechce klaustrofobii, takže já se dusím i při představě být dlouho zavřená ve výtahu,natož pak pod zemí. A jako rodič......s mrtvím dítětem vedle sebe...

TerezaJágrová
28.12.2019 4 z 5

Kniha má fajn, neobvyklé téma a je čtivá, ale znám lepší detektivky.

vikyna9
13.12.2019 4 z 5

Skvělé téma. Na styl psaní jsem si musela chvilku zvykat, ale příběh mě nakonec pohltil.

Monni
11.12.2019 4 z 5

Kniha byla opravdu dobrá a čtivá. Občas mě z ní i trochu mrazilo, jelikož mám malého syna a to popisování detailů bylo občas...brr... Co se týče Charlotte tak její postava byla fajn, ale pachatele toho jsem opravdu neodhadla a ani ho vůbec netipovala. Zkrátka mě vůbec nenapadl. Což bylo prostě super. Určitě knize dávám 4,5 *, tu půlečku si nechávám na další díly.

Tereziee
03.12.2019 4 z 5

Přirovnání k Angele Marsons v tomhle případě sedí. Podobnost je opravdu veliká. Hlavní hrdinka, prostředí, styl psaní...Angela je ale přece jen o chlup lepší :) Jinak za mě knížka příjemné překvapení. Na můj vkus to bylo místy dost drsné, ale mělo to napětí, spád i zajímavou zápletku.

Jájinka
30.11.2019 4 z 5

Trochu moc mrtvých, ale jinak čtivé. Přečteno za den. Podobnost s Angelou Marsons velká, ale zdá se mi, že Angela píše lépe. Přesto se mi kniha líbila.

Kikuse13
29.11.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Člověk celou dobu netuší kdo je vrah. Těším se na další knihy od této autorky.

lachtan77
27.11.2019 4 z 5

Docela dobrý nápad. Thrillerů s tématem mazánků se moc nevidí. Jen jsem si musel zvyknout na styl psaní, ale zas takový problém to nebyl. Hned jdu pro Sběratele trofejí myslím, že Charlie bude patřit mezi mé oblíbené hrdinky :-)

Janaves
26.11.2019 4 z 5

Četla jsem již dříve, zapomněla jsem ji ohodnotit. Bylo to trochu drastické,ale cetlo se dobře.Od autorky mám rozečtenou další knihu.

janastok
20.10.2019 3 z 5

Kdybych tuto knihu četla dříve než knihy Angely Marsons, byla bych nadšená. Ale zdá se mi, že je zde velká inspirace a podobnost. Stejně zarputilá hrdinka, stejné trauma z dětství s pocitem viny, stejné složení kolegů. A ten pachatel - jaké klišé. Nicméně musím připustit, že kniha je velmi povedená, čtivá a napínavá. Tak jdu do druhého dílu.

smithynka
12.10.2019 4 z 5

Skvělá, svižná kniha. Konec trochu přehnaný, ale jinak pěkný příběh.

Nicolettine
27.09.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha od začátku do konce.

asteion73
24.09.2019 3 z 5

Dnes jsem knihu dočetl a musím uznat , zajímavé napínavé čtení.
Ten konec mi přišel trochu "holywůdský" všichni padouši byli dopadeni a potrestání, včetně akčního výskoku z auto unavené Charlie na konci :-)
Jinak by mě celkem zajímalo co vedlo autorku k napsání této poměrně drsné knihy, že by komplexy z dětství, či zlobivé děti které nechce trestat fyzicky a tak svou frustraci hodí na papír :-) ?

JessieEx
11.09.2019 3 z 5

V anotaci ke knize se píše, že je ideální pro fanoušky Angely Marsons, s čímž teda naprosto souhlasím - v tom dobrém i v tom špatném. Začnu tím špatným. Jednak jsem měla pocit jakoby autorka plnila kvóty - korektnost z toho přímo čiší, více raději uvádět nebudu. Co mě na knize rozhodilo mnohem víc a za co strhávám hvězdičky je to, že jsem byla naprosto a nejspíš nezáměrně mystifikována. Nemyslím si, že bych četla nepozorně a přesto jsem nabyla přesvědčení, že nám autorka v začátku knihy prozradila identitu vraha=stalkera=manžela první oběti. Vůbec netuším, kde jsem na to přišla ale muselo to být napsáno tak zmateně, že jsem až kolem půlky knihy začala přemýšlet nad tím, proč se všechno tak divně vyvíjí :D Tohle se mi stalo u knihy poprvé a hodně to ovlivnilo můj názor na ni. Někde mi něco prostě uniklo, nebo jsem vyčetla víc z náznaků, které vlastně náznaky nebyly. Tak jako tak, neprozradím, jestli to nakonec vrah byl nebo ne ;)
Knížka se ale jinak četla perfektně. Hlavní postavy byly sympatické, zato vrah... Největší úchylák - popisy jeho činů a myšlenek byly opravdu jen pro silné žaludky. I když mi nedělá problém to číst, rozhodně mi to připadá až příliš zvrácené, nelibuju si v tom a nechápu, kde na to autorka chodí. Nakonec jsem se ale dozvěděla, že autorka pracovala 35let u Metropolitní policie, což mnohé vysvětluje a je fajn, že věděla o čem vlastně píše.
Konec na mě byl až moc sluníčkový, obálka fakt nepovedená...
Druhému dílu ještě šanci dám :)

thrillery sérioví vrazi pomsta pohřbení zaživa matky a synové křivda

Sarah Flint
britská