Maminčin mazánek

Maminčin mazánek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347188/bmid_mamincin-mazanek-zsU-347188.jpg 4 908 258

DC Charlotte Stafford série

Sleduje... Vyčkává... Kdo je na řadě? Tento thriller o precizním sériovém vrahovi není pro slabé povahy. Musíte být připraveni na šok! Ideální pro fanoušky Angely Marsons. V hrobě v lese jsou pohřbeny matka s dítětem. Ale jeden z nich je naživu, druhý je mrtvý. Detektiv Charlie Stafford je přiřazena ke svému šéfovi Geoffreymu Hunterovi, aby mu pomáhala s tímto případem, kde matky a jejich děti beze stopy mizí. Ztrácí se čím dál více párů a tlak na oba sílí. Podezřelý je dopaden, ale je to skutečně on? Dokáže Charlie zastavit sadistického vraha, jehož jediným přáním je potrestat ty, kteří udělali chybu? Nebo se ona sama nevědomky stala obětí? Nová série s členkou Londýnské metropolitní policie Charlotte Charlie Stafford v hlavní roli je tu! "Knihu jsem přečetla na jeden zátah a srdce mi bušilo až v krku." PENNY HANCOCK... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Omega

Mummy's Favourite , 2016

Gabux
16.09.2020 5 z 5

4,5 *
Tahle kniha je stále stejně dobrá jako když jsem ji četla poprvé. Krátké kapitoly, rychle se to čte, skvělé postavy, propracovaná zápletka. Co víc si přát? Až do konce jsem, při prvním čtení, neměla ani tušení, jak to nakonec dopadne. Bylo zajímavé, že některé kapitoly jsou i z pohledu vraha či obětí. Dodává to tomu spád a člověk se víc vžije do příběhu. Rozhodně doporučuju!

Simix.š
14.09.2020 3 z 5

U knihy mám smíšené pocity. Příběh je poutavý i když ne úplně originální (podoba v Na ostří nože - vražda dítě, pak matka). Některé pasáže byly zbytečné, zdlouhavé a nudné a popis policejní práce mi místy přišel jako by tam dělali jen naivní idioti, což je k faktu, že autorka byla u policie 35 let, zarážející. To u britské policie pracují opravdu takový tupci?
Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila, ale místy to bylo opravdu nic moc. Dala bych jí tak 60%.

Sazinek
14.09.2020 1 z 5

Nevím jak vůbec recenzi začít psát. Jsem velká knihomolka a na tuto knihu jsem se těšila. Ex post jsem se dozvěděla, že je to první díl série s Charlie. Nejsem čtenář, který vzdává knihy a nedočítá do konce.. to jen na okraj.
Tuto jsem vzala po měsíci, kdy jsem se dočetla do půlky a mě to vůbec nebavilo. Konec jsem jen prolítla, abych věděla co kdo a jak, ale mne se to nečetlo vůbec dobře. Za mne ne, ale třeba jen špatné rozpoložení? Koukám, že zde má kniha velmi uspokojivé hodnocení.

NelaMaty
11.09.2020 4 z 5

Myslím, že jsem chvilkami ani nedýchala. První kniha autorky a určitě zkusím i další.

roman9276
24.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Na rozjezd detektivní série musim říct, že docela slušný. Zápletka se mi moc líbila svojí originalitou a hlavně mi udělalo radost to, že ke konci se nekonaltypickej happyend. Trochu neoriginální postavy, vyšetřovatelka chvílema nejlepší, chvílema nemotora, to bylo prazvláštní, když chceš ozvláštnit postavu vyšetřovatele, tak přidáme rodinnou tragédii a opět zde byl šéf/náhradní otec to tomu nasadilo korunu. Trochu mě mrzel místama roztahanej děj a ukvapenej konec. Ale další díl si rozhodně přečtu.

Adýsek69
21.08.2020 3 z 5

Tento žánr mám velice ráda. Ale začátek byl zdlouhavý a pro mě docela zmatený, že jsem nevěděla kdo je kdo a co se vlastně děje, jinak byla knížka úžasná. A to i přesto, že jsem matka!

sipkulka
15.08.2020 4 z 5

Knížka má vše co se od ní čeká, je napínavá, má spád a stojí za přečtení, jen do té 5 hvězdy jí co si chybí..

LussyP
09.08.2020 5 z 5

Tak tahle kniha mě ohromně bavila. Měla rychlý spád, vrah byl nečekaný, zvrácený a brutální, ukázal nám, jak velký vliv má dětství na psychiku člověka.
Jediné, co mi trochu vadilo bylo množství postav, které se chvíli uváděli křestním jménem, chvíli příjmením, na konci si ovšem vše sedlo.

krejcovka76
07.08.2020 4 z 5

Nechtěla jsem dávat plný počet, protože jsem chvilku předtím přečetla Čtvrtou opici a srovnatelné knihy nejsou. Příběh více než zajímavý, obzvlášť pro mne jako matku, ale hlavní hrdinka mi hned od začátku lezla na nervy a musím říct, že se to na konci knížky o moc nezlepšilo, přestože "případ rozlouskla". Každopádně za přečtení určitě stojí :-)

Nany_cz
05.08.2020 4 z 5

Dlouho jsem tuto knihu odkládala, ale nakonec jsem velmi ráda, že jsem se do ní pustila! Zbožňuji detektivky, kde je více mrtvol, obětí či zmizení. Nemám moc ráda, když se v knize řeší jen jedna vražda. Takže tato kniha mě velmi nadchla, i když je trošku morbidní použít toto spojení, když se jednalo o násilí na dětech. Nemohu ale říct, že bych se do té knihy pouštěla kdybych byla sama matkou.
Zvrácený pachatel a sympatická vyšetřovatelka s vlastní "temnou" minulostí se mi moc líbili.
Na závěr mohu říct, že to byl opravdu dobře promyšlený příběh.

Misaroz
26.07.2020 5 z 5

Napínavá, místy šílená, výborná zápletka

Lavender756
19.07.2020 2 z 5

Proč autoři ničí svoje celkem slušné knihy tím, ze se neustále opakují? Charlie je celkem sympatická, ale jak podlézá Hunterovi, jejímu až náhradnímu otci v masce šéfa, je katastrofa. Kolegové snad jen k tomu, aby se mělo s kým blbě žvanit v kanclu a aby před nimi mohla být Charlie scházovana nebo vyzdvihována. Vrahova linie je totálně zprzněna, protože to je pořád to samé dokola a navíc plné nechutnosti, které stačí zmínit jednou a pak nastínit, však čtenář se dopidi.. snad.. většinou.. a proč sakra pomalu denně navštěvuje matku a tlachaji o ničem. Vše tak natažené. Nudné a konec a je happy end, kde má každý svou super úlohu.

TerezaaBaarova
15.07.2020 3 z 5

Jako matka, jsem toto téma snášela velice špatně, ale knihu jsem zhltla.
Od půlky jsem tušila, kdo bude nejspíš ten úchyl, co provádí násilí na dětech, ale jako první kniha, autorčina prvotina, dobrý.

BlankaDo
14.07.2020

Druhý díl, určitě lepší.

Disinka
13.07.2020 5 z 5

Na doporuceni jswm se do toho pustila a musim rict NO PÁNI... Uplna bomba, uz ted se tesim na dalsi knizku, do ktere se brzo pustim :-)

Tereyciiik
08.07.2020 5 z 5

Kniha je... No, napsana je výborně, nápad taky super, jen ty děti no. Znovu už to číst nebudu, ale určitě přečtení nelituji.

mona.benny
29.06.2020 5 z 5

Knížka se četla jedním dechem, rozuzlení mě hooodne překvapilo. Více nebudu prozrazovat.Kazdopadne doporučuji,je to něco na způsob případů Kim Stoneove ;-)

Murasaki
22.06.2020 4 z 5

Knížku budu rozdýchávat nějaký čas. Opravdu špatně snáším násilí na dětech, obzvlášť teď, když jsem máma. Nechápu, jak jsem knížku mohla začít číst.
Každopádně mě dostalo, jak byla postava vraha skvěle promyšlená. Těžké duševní trauma z dětství, kdy se snažil zavděčit matce, která ovšem měla svého mazánka, motiv k jeho činům a také jakým způsobem ty odporné činy spáchal. Celou dobu jsme vraha měli přímo pod nosem, ale za nic by mě tento člověk nenapadl. A to jsem si myslela, že jsem se z jiné knížky poučila. :D
Možná jsem dost namlsaná Kim Stoneovou od Angely Marsons a jejími skvělými úvahami a pokroky ohledně vyšetřování. Zde jsem postrádala nějaké pokroky v případu a celý příběh se celkem táhl, proto strhávám jednu hvězdičku. Každopádně doporučuji. Pokud ovšem máte silný žaludek.

Nikol117
14.06.2020 3 z 5

Do první poloviny jsem se nudila, druhá polovina už byla zajímavější. Kniha nenadchne, ani neurazí.

pavlina0821
14.06.2020

Kniha nebyla špatná, ale vzhledem k tomu, že nemám ráda detektivky, zrovna dvakrát se mi nelíbila. První polovina mě totálně nudila, je tam strašně moc omáčky okolo, čekala jsem více pasáží s vrahem. Několikrát jsem knihu odložila a přemýšlela, zda se k ní vrátit. No....vždycky jsem se nějak prokousal a druhá půlka už byla záživnější. Nicméně i tak jsem čekala něco jiného, než policejní příběh. Odhalení vraha mě ale samotnou dost překvapilo, bylo mi jasné, že to nebude nikdo z podezřelých, ale tohle byl masakr!

thrillery sérioví vrazi pomsta pohřbení zaživa matky a synové křivda

Sarah Flint
britská