Ztracený

Ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366464/bmid_ztraceny-955-366464.jpg 4 944 225

David Raker série

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Vanished , 2012

TerezaaBaarova
24.02.2023 5 z 5

Super! Tento díl rozhodně nezklamal!
Healy + Raker je dobrá dvojka! Líbí se mi jejich linka.
Skvělá oddechová detektivka!

MOŽNÝ SPOILER:
Dva různé případy, které jsou propletené? Bystrému čtenáři to sic dojde hned na počátku, ale kvalitě knihy to rozhodně neubírá!

Arlienen
30.01.2023 5 z 5

Kniha obsahuje dvě vyšetřování. David se snaží najít Sama Wrena, který nastoupil do metra a už se neobjevil. Policisté společně s Healym se snaží najít Uchvatilete, který unáší své oběti ze svých domovů a na polštáři po nich zůstanou pouze vlasy.

David je naprosto skvělý detektiv a je zapálený do svých případů, proto se stává, že objasní případy dříve než samotní policisté.
Healy se snaží opět nasednout do sedla a být policistou, jakým býval před zmizením své dcery.

Jsem ráda, že autor začlenil Healyho do svých knih a spojil ho s Davidem, protože ti dva k sobě skvěle pasují a navzájem se dopňují.

Nebudu psát, jak moc se mi kniha líbila a jak je skvělá, protože spoustu čtenářů přede mnou to napsalo dávno do svých komentářů.

martineknatasa
09.01.2023 5 z 5

Jedna krása. Byla to opět bomba. Kniha se mi moc líbila. Přečtěte si, nebudete zklamáni.

Swissman
25.12.2022 5 z 5

Už potřetí tento autor dokázal, co nedokáže každý. V první třetině knihy hlavní hrdina opět jen prověřuje předchozí vyšetřování policejních složek a není to nuda. Čte se to dobře. V jiných knihách na podobné téma se nudím. U Weavera jsem začten od začátku do konce.

Luigi1
21.12.2022 5 z 5

Jsem moc rád,že se mi do rukou dostali takové skvělé knížky.

Hakate
01.12.2022 4 z 5

Tento mi chvíli trvalo než jsem se plně ponožila do příběhu. Tento díl je psaný trochu jiným stylem, povrchnější, že začátku mi tento způsob plně nesedl, ale pak nastal zlom a opět to byla skvělá jízda plná zvratů, akčnosti, napětí, zajímavé zápletky a konec... No...
Skvělý další díl. Teď, Teď už není cesty zpět a tak hurá do dalšího dílu.

VeruMalfoy
13.11.2022 3 z 5

Oproti předchozí kníže, je tahle kniha prostě slabší. Nějak mě díl nedokázal pohltit a vtáhnout. Přišel mi takový povrchní oproti minulému dílu, až nezáživný. No, uvidíme, s jakými případy se setká náš David dál… Tento příběh za mě prostě něčím úplně nefungoval. Zápletka dobrá, ale něco tomu prostě chybělo.

boxas
04.11.2022 4 z 5

Dobře vystavěný příběh, záhady, napětí, vrah, který si vybírá oběti podle určitého klíče, osobní problémy hlavních hrdinů atd. atd. Je tam prostě (skoro) všechno, co má v takovém thrilleru být. Až potud OK.
Ale ten konec! Jak už tu někdo psal - fuj, to jsem se lekla!
A ještě poznámka k obálce knihy - nechápu, co má ten strom společného se Samem Wrenem, který se ztratil v plném vlaku metra?! Může mi to prosím někdo z Mystery Press vysvětlit?

DooFooS
31.10.2022 5 z 5

Tady už jdu najistotu. Nechte rozum odpočívat, informace přijímejte tak, jak jsou a knížku si parádně užijete v napětí a nejistotě, jak to dopadne. Výborná oddechovka

katka134
29.10.2022 4 z 5

Dobrá detektivka.
Díky přednesu I.Bareše byly napínavé okamžiky skvěle autentické.

pablito
16.10.2022 5 z 5

Drsná detektivka ... napětí nechybí ... zvraty také ne :)

WaN635
08.08.2022 5 z 5

Sérii jsem nečetla postupně a tento díl čtu jako poslední. Konečně jsem se dostala k tomu, proč byl He*** odejit ze svého místa. (A upřímně nepřišlo mi,že zrovna v tomto dílu provedl něco tak hrozného).
No, k samotnému příběhu, ten opět stál za to. Já prostě Davida zbožňuju, jak se chytne každého smítka a to postupně vypracuje, propojí až dá nakonec smysl něco, co ze začátku vůbec jako stopa nevypadalo.
Ovšem, pokud bych byla zadavatelka případu, zřejmě bych byla na konci stejně rozpačitá jako Julia.

Alisa1980
26.07.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od autora, trochu slabší, než Údolí mrtvých. Velká návaznost na minulou knihu, kdybych jí nečetla, tak bych se trochu ztrácela. Ale autora i Davida Raketa mám ráda, kniha měla spád, nebylo nouze o napínavé části, pachatel opět "magor" těším se na další knížky, palec nahoru.

vladka16
06.06.2022 5 z 5

No, fuj to jsem se lekla - myslím ten konec. Ale proto, že jsou ještě další díly, těším se na další vyšetřování s Davidem.

marketa7
31.05.2022 4 z 5

Skvělá oddychovka, zapeklitý případ úspěšně vyřešen, David Raker vynikající...

Kami33
15.05.2022 5 z 5

Další díl a další příběh Davida Rakera. Tentokrát hledá mladého muže, který se jednoho dne ztratil v metru. Příběh opět o trochu jiný než předešlé. Jen bych možná nakonec uvítala malé vysvětlení právě k Samově osobě. Ale jinak opět zábavné čtení.

santa1212
07.05.2022 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Super příběh, výborná detektivka, ke konci jsem trochu už měl pocit určitého natahování ale nic co by vadilo. Super zvraty. Za me palec nahoru.

m.valova
25.04.2022 5 z 5

Názory na knihy jsou různé,ano příběhy s Davidem Rakerem jsou zlouhavější,složitější a občas mám problém si pamatovat všechna jména.Popisy metra a různých tras si člověk jako já nedokáže úplně stoprocentně představit,ale i přesto David začíná být srdcovka a hned po něm Colm.V tomto díle pátrá David po muži,který zmizí beze stopy v metru a rozhodně se při tom nenudí.Po přečtení mám pocit,že přece není možné ,aby byl svět plný psychopatů,násilníků a vrahů a přemýšlím,z čeho autoři čerpají,ale nynější doba spíše ukazuje,že možné je bohužel úplně všechno.Otevřenější konec mě překvapil,ale zase,aspoň budeme o to dychtivější po dalším díle.

ninano
14.02.2022 4 z 5

Moderní thriller se vším, co k tomuto žánru patří. Plný počet nedám jen kvůli tomu, že přece jen existujou v této kategorii lepší.

PetK
07.02.2022 3 z 5

Nemůžu si pomoct... mám osobní problém s Igorem Barešem jako interpretem audioknih. A obávám se, že proto nemůžu ani regulérně zhodnotit tenhle příběh, protože vždycky dám Rakerovi v audioverzi další šanci, ale zase se přes to nemůžu přenést. takže - jistě je to v rámci žánru kvalitní příběh, jen jsem tu sérii holt asi měla spíš číst...