Údolí mrtvých

Údolí mrtvých
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/bmid_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 5 1084 1084

David Raker série

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks , 2011

anája
31.01.2019 5 z 5

Bravurně napsaný psychothriller, zatím nejlepší, který jsem od něj četla. Celý ten příběh měl velice zajímavý děj, napínavý a pochmurný a ten námět byl úžasný nemohla jsem se odzrhnout ,bylo to jak vidět na plátně jednotlivé scény, plné napětí a zvratů, akční a děsivé. A ten konec paráda.,Stalo by to za zfilmování.

derminator
27.01.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Weavera, nemohl jsem se od ní doslova odtrhnout, připadal jsem si jako na dobrém akčním thrilleru v kině. Knihu doporučuji jako jednu z nejlepších od autora, možná i nejlepší a proto dávám 95%.

Hella
17.01.2019 4 z 5

Za mě je toto autorova nejpovedenější kniha - upřímně řečeno, po předchozích dvou fakt slabých dílech jsem už ani další pokračování číst nechtěla, nicméně jsem tomu ještě jednu šanci dala - a právem.

Chalupice
09.01.2019 5 z 5

Weaver je pro mě pán.
Neskutečné, jak se dokázal vytáhnout, stačila mu k tomu jedna kniha. Zatímco první díl, zda se, psal spis jen sám pro sebe - tam nebyly vůbec vychytany popisy, nevysvětleného zůstali víc než dost, tady vše dává smysl, každý dílek zapadá, nenajdete nic, co vybočuje.
Vůbec nevadí o 100 stran navíc.

Ale pořad platí !
Nečíst díly po sobě. Chce to prokladat něčím opravdu nenáročným.

Vlak7
08.01.2019 4 z 5

Velmi pěkné čtení. Krátké kapitoly, pořád napínave, moc se mi to líbilo. Půjčím si další od tohoto autora.

Mituli78
08.01.2019 1 z 5

Tak tohle fakt nee

Marika Vanova
04.01.2019 4 z 5

Holt policajti nejsou supermani, ale David Raker to je věc jiná. :-) je to hodně čtivé, musíte číst a číst a trochu se bát.

eliska8413
02.01.2019 1 z 5

Ještě horší matlanina než hon na mrtvého. Možná kdyby autor netvrdil, že vyřešil půlroční záhadu za dva dny, kdyby měl zápletku aspoň trochu propracovanou a nesnažil se čtenáře opít rohlíkem, možná bych z příběhu i něco měla. Takhle to nebyla ani tak detektivka jako veselé povídání Felixe Holzmanna

rnusccnm
01.01.2019 5 z 5

Moje první kniha od Weavera a pecka. Hned od začátku mě kniha bavila a velmi mě zaujala. Ještě se mi nestalo, aby mě kniha tak vtáhla a tento typ knih přečetla za 3 dny, pokud si dobře vzpomínám. Kniha byla velmi napínavá a moc se mi líbila. Určitě vyzkouším i jiné kniha od Weavera.

Jirulka
28.12.2018 5 z 5

První kniha od tohoto autora na kterého jsem slyšela samou chválu a oprávněně! Četlo se to samo, nešlo odložit a krásně to ubýhalo.

Silwinka87
27.12.2018 5 z 5

Tohle je pro mě velké překvapení.Moje prvotina od tohoto autora a jsem totálně nadšená..
Knížka byla napínavá,neustále se něco dělo..Dějově hodně nabité,ale vůbec ne překombinované..
Prostě skvělá detektivka,která stojí za přečtení..
Od autora T.W. si určitě ještě něco přečtu..Doporučuji !!!

Horry
26.12.2018

Super kniha

Sajmonik
23.12.2018 5 z 5

Super knížka nemohla jsem se odtrhnout. Paráda, doporučuji si ji přečíst.

Mosi-oa-Tunya
16.12.2018 2 z 5

Přišlo mi to moc přímočaré. Vše co detektiva napadlo, bylo to pravé, každá myšlenka a nová stopa vedla dál a až k úspěšnému konci. Když čtete třeba Jo Nesboo, je postup ve vyšetřování často o náhodě, pátrání má slepé uličky, je to více realistické, v příbězích je plno zvratů a do poslední chvíle není úplně jasné kdo je lump. Tady jsem měl velké podezření na pachatele od zhruba poloviny knihy. Celkově to nebylo špatné a určitě to vyznělo lépe, než první díl. Dávám 2 a půl hvězdy.

čef
16.12.2018 5 z 5

Další výborné čtení od Tima Weavera. Možno použít všechny superlativy vhodné pro vynikající kriminální thriller a máte zde dokonalé doporučení pro tuto knihu. Příběhem je opět pátrání po zmizelé a plné nasazení vyšetřovatele snažícího se vlastní aktivitou překonat bolest po ztracené ženě. Samozřejmě, že zase já budu usilovně pátrat po dalších dílech série.

adrika20
11.12.2018

Většinu knih jsem přečetla maximálně za tři dny,tuhle jsem četla asi měsíc.Nevím ,ale mě to nebavilo.

konformita
09.12.2018 5 z 5

JÁ se o něm učit nebudu :-) pravnoučata ????

konformita
09.12.2018 5 z 5

Jak to napsat, abych se neopakovala? PŘEČTĚTE si to!!!!! Ten Tim je prostě VELIKÁÁÁÁN. Jak to dělá, že nás dělá bdělé, i když si už fakt potřebujeme zdřímnout??? Za nějakých 100 a více let se o něm budeme učit :-)

EricNor
08.12.2018 4 z 5

O kousek lepší než první díl. Weaver opět rozjíždí napínavý příběh o ztracené osobě a opět se nelze od knížky odtrhnout, protože je napsaná skvěle. Neustále se něco děje a příběh se posouvá dopředu a po každé kapitole se hladově vrháte na další. Konec je trochu přitažený za vlasy, ale není to tak hrozné jako u prvního dílu. Do dalších příběhů Davida Rakera se zatím nepustím, protože celý ten jeho svět, postavy a příběhy jsou takové depresivní. Vrhnu se na něco veselejšího.

Becca_books
28.11.2018 3 z 5

Námět knihy se mi moc líbil, kopírování sériového vraha bylo zajímavé. Dokonce mě v tomhle díle David tak neštval a měla jsem radost, že má "parťáka" co mu aspoň trošku kryje záda. Škoda překombinování postav a spojení s organizovaným zločinem. Myslím, že to ani nebylo potřeba.
Na konci mi trošku vadil závěr, žádný wow efekt toho, kde se za vším skrývá, žádné wow odhalení a dopadení. Trošku nuda...