Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97480/mid_dasenka-cili-zivot-stenete-jTd-97480.jpg 5 2840 2840

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek vznikla už před 70 lety. Karel Čapek, který ji pro děti napsal a zakusil, si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech. Půvabné vyprávění i obrázky budou provázet vaše děti po celý život; jednou s nimi seznámí zase svoje děti.... celý text

Tanaka T.
16.04.2016 4 z 5

Roztomilé a úsměvné... Je vidět, jak měl autor své pejsky rád. I já jsem si ráda po letech toho malého psího raráška připomněla.

alnahu
14.03.2016 5 z 5

Díky čtenářské výzvě ,jsem se vrátila opět do dětských let a půjčila si tuto nádhernou knihu od vnoučat a znovu si ji přečetla. Byla to v mém dětství má nejoblíbenější kniha s ilustracemi Josefa Čapka. I dnes se mi líbí, jak pan Čapek popisuje právě narozené štěňátko "bylo to takové bílé nic, co se do dlaně vešlo". Čapek krásně popisuje Dášenčiny první krůčky. Když ji narostou zoubky, jak se snaží vše rozkousat , kouše i svoji mámu Iris. V dalších kapitolách Čapek popisuje fotografování Dášenky , která je velmi neposedná. Na konci knihy najdeme celé Dášenčino fotoalbum. Tato kniha by měla patřit do každé dětské knihovničky, je to velmi milý ,úsměvný příběh jednoho štěňátka. Kniha se líbila mě ,mým dětem a teď i mým vnoučátkům.

lyriq
09.03.2016 5 z 5

Klasika z dětství. :)

BarunkaS
28.02.2016 5 z 5

Dášenka je heská knížka, je krásně ilustrovaná i fotky sou tam velmi srandovní

MadlenkaM
24.02.2016 5 z 5

Krásná knížka s nádhernou duší. :-)

orangerose
24.02.2016 5 z 5

Dášenka vzpomínky na dětství :)

petra4080
22.02.2016 4 z 5

Super pro děti před spaním.

Junaori
17.02.2016

Knížka je moc krásná jsem ráda že i kratší než normální knížky a je opravdu na uvolnění a hlavně pro pejskaře jako jsem já. Obrázky a komentáře k tomu bylo vtipné a roztomilé.

Barbra06
12.02.2016 4 z 5

Je vidět, že pan Čapek byl milovník psů a to musí ocenit každý pejskař, ať malý či dospělý. Velké plus i za krásné fotografie Dášenky.

Sárče
09.02.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila, nejlepší byl seznam zničených věcí

musa009
06.02.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila. Dášeňka je roztomilá.

EllieK.
23.01.2016 5 z 5

Krásná knížečka o pejsáncích s rozkošnými fotečkami...

Miška.Miška
06.01.2016 5 z 5

Kniha mého děctví. Co víc napsat ...

Kiwisska
04.12.2015 4 z 5

Četli jsme ji ve škole,pěkná milá knížka (pokud se to o knize dá napsat)..

Kolaloka
20.11.2015

Sice mi je dávno přes dvacet, ale Dášeňka byla a bude mou nejoblíbenější Čapkovou knihou...

maurarita
10.10.2015

Krásná kniha pro děti ,doplněná fotografiemy

jakafe
09.10.2015 4 z 5

Milá a vtipná klasika našeho dětství, kterou netřeba příliš popisovat.

marcela6183
09.10.2015 5 z 5

Jako dítě jsem zbožňovala ilustrace a večerníček. Strávila jsem jejím čtením docela super čas ve druhé třídě. Pak jsem asi rok a půl otravovala rodiče, aby mi pořídili štěně. Vyřešili to tím, že mi pořídili ségru. Taky dobrý! Minimálně první rok se chovala jako podle příručky :-D Do doby, než začala mluvit :-)
Dnes jako dospělec úplně ujíždím na tom jazykovém provedení. Nedávno jsem to krásné modré vydání četla znova - jen kousek před spaním. A spalo se mi stejně dobře, jako za mala.
Není tam ani jedna mrtvola, žádná přestřelka ani detektivní zápletka (skoro) - přesto je to akčňák jak malovanej. No uznejte sami. Přece nenecháme vyhrát koště! Je to tedy zasloužená Čapkovská pětka s lehkým srdcem i úsměvem.

LucKub
12.09.2015 4 z 5

V detstvi jsem tehle knizce neprisla na chut, ale ted, kdyz ji ctu vlastnim detem, mi prijde nejen velmi ctiva, ale i vtipna a svym zpusobem i naucna. Urcite bych ji doporucila spis starsim detem, tak 8+

Peleus
02.09.2015 5 z 5

Měl jsem tu smůlu, že se mi Dášeňka dostala do ruky na gymplu. Nenadchla a zařadila se do skupiny tvořenou knihami oblíbeného spisovatele, ale pouze jako doplněk k jeho tvorbě, neboť přece napsal i lepší.

Po letech musím poupravit svůj názor.

Jde o knihu, která se má číst buď v dětství (nezkušenost...), nebo až v dospělosti (ach, ta zkušenost...), pak zanechá dojem a má co říct.