Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny

Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454818/bmid_dark-web-sex-drogy-a-bitcoiny-3pa-454818.jpg 4 170 31

Dark Web je tajemné a mýty opředené místo na internetu, kde se za virtuální peníze dá koupit leccos ilegálního. Lidé si posílají poštou drogy a padělané dokumenty, nakupují ukradené kreditní karty a sledují pornografii za hranou zákona. Dark Web však má i své světlé stránky. Ty využívají i novináři BBC, The Guardian nebo samotný Facebook pro sdílení informací, které mají zůstat utajeny. Nepředstavujte si ale nepřístupné části hlubin internetu — na Dark Web se můžete dostat na pár kliknutí myší. Bájí se, co vše se tam děje. Dá se snadno a anonymně koupit zbraň? Nebo rovnou objednat nájemný vrah? Anebo si dokonce zaplatit sledování vraždy v přímém přenosu? Kniha je průvodcem po temné části internetu od jeho počátků po budoucnost. Ukazuje, jakým způsobem fungují pravidla mezi lidmi, kteří spolu chtějí obchodovat, ale nikdy neodhalí svou identitu. Proč se pod rouškou anonymity neokrádají a co se stane, když k tomu dojde. Proč se vládám daří tvůrce nelegálních tržišť chytat a jak se tomu tržiště brání. Co je na Dark Webu skutečností, a co naopak mýtem?... celý text

DK197
10.04.2024 4 z 5

AUDIOKNIHA: Zajímavý exkurz do světa dark webu. Rozhodně jsem se dozvěděla i něco nového. Hvězdičku dolů strhávám za to, že kdybych mohla, pozvu autora na kafe, nechám si informace z knihy převyprávět u zdroje a občas bych měla tendenci říct: „počkej, počkej, takže chceš říct...“ a doptávala bych se a diskutovala. Což s audioknihou udělat nemůžete. A já bych k dokonalosti knihy vážně nějaké informace navíc potřebovala. Namluvená je ale velice dobře, takže vřele doporučuji.

vladku
15.06.2023 4 z 5

Dark web, který má horší pověst, než je realita. Ano i z reality mnohým etatistům vstávají vlasy hrůzou na hlavě, ale nájemnou vraždu si přes Dark web nezrealizujete (to neznamená, že si ji tam nemůžete zaplatit, různorodých podvodných nabídek je tam plno). Koupíte si tam drogy, ukradené údaje (osobní, kreditních karet), porno všech možných typů včetně dětského nebo se stanete obětí různorodých podvodů. Někoho z toho pohoršuje vše, někoho jen něco. I "zločinci", kteří bez výčitek svědomí vám prodají jakoukoliv drogu, mohou mít zábrany nebo dokonce aktivně potírat obchod, který se týká něčeho za jejich hranicemi, nejčastěji dětského porna. V každém případě Dark web je velmi důležitý komunikační kanál, ať už lidí, kteří se fyzicky znají, tak lidí, kteří se nechtějí nikdy poznat - např. si představte že novinářům chcete poskytnout informace, jejichž prozrazení nějaký stát či organizace přísně trestá, třeba i smrtí/zmizením, bezpečnější pro obě strany je anonymita. Pomocí Dark webu by tehdejší odboj proti komunismu nebo nacismu byl mnohem snadnější a méně nebezpečný.
Je jasné, že každý z nás budeme mít na Darkweb jiný názor, jestli má existovat či ne. V každém případě technologie, které zajišťují, že je možné z Ruska či USA vynášet přísně střežené informace, zároveň umožňují i další použití, které se lidem líbí méně a současně zajišťují, že Dark web je prakticky nezastavitelný. Zbrojí obě strany, co prošlo na začátku neprojde nyní a postupně se lidé učí, jak neudělat chybu.
Tak vzhůru na Dark web, i tím, že tam k masa lidí, přispějeme k tomu, že budeme mít dál informace z Ruska, nebo naopak, že i v Číně se lidé dostanou k informacím jinak v Číně zakázaných.
Např. mě dává smysl si na svých webových stránkách zřídit možnost mi poslat anonymně dokumenty a anonymně dál komunikovat, čistě pro jistotu. Jen bohužel kniha neobsahuje návod jak na to pro dummies...

Jelitovna
14.04.2023 3 z 5

Zoufale ztracená, tak jsem si při čtení připadala, a nad větou: "Pokud jste tuto knihu dočetli až sem (str. 129), tak už zvládnete používat vše výše zmíněné." jsem se mohla akorát tak hystericky zasmát. Na druhou stranu, mladí lidé si nedokážou představit, jak strašně moc staří lidé nechápou, o čem tyhle elektronické věci jsou, a chtějí nás všechny postupně "digitalizovat" povinně. Dva rozdílné světy, které ztrácejí společnou řeč.
Odpověď na výzvu: "Tipněte si, kolik lidí má ve Spojených státech bezpečnostní prověrku, díky níž se pak můžou dostat snadno k informacím, ke kterým se jen tak někdo nedostane.", mi vyrazila dech.
Poslední dobou to jde u nás se svobodou do kopru, ale jinde to není výrazně lepší, zdá se mi. "Americké firmy včetně Amazonu a Applu web WikiLeaks bojkotují, americká vláda varuje studenty, aby se o WikiLeaks nezmiňovali na sociálních sítítch, jinak nebudou zaměstnáni ve státní správě. A když už tam zaměstnáni jste, nesmíte se na web dívat."
A protože mě dávno dojímají už jenom dobré skutky, chci na závěr napsat, 20 % je víc než nic, takže díky i vám, Anonymousové.

jes09
22.11.2022 4 z 5

V této knize dostane čtenář pár překvapivých informací! Za mě příjemné překvapení.

chaera
13.07.2022 4 z 5

Poslední dobou mě to táhne čím dál tím víc k naučné literatuře. Tahle mě okamžitě zaujala svých názvem a i když se nejedná o mé první setkání s Dark Webem, přinesla mi tato kniha spoustu nových znalostí. Kapitoly mají hlavu a patu a co víc, jsou velmi čtivé. Přečteno téměř v rozmezí dvou dnů, tak mě do sebe kniha pohltila. Za sebe mohu doporučit, jedná se o velmi zajímavé a dobře zpracované dílo. 4/5

Merlin_CZ
26.06.2022 3 z 5

nebylo to špatné, ale na můj vkus až příliš mnoho oslavování svobody a osobních úvah. Každopádně to stojí za přečtení.

xxtom
06.06.2022 3 z 5

Náhled do Dark webu a věcí s ním spojených.

d.p.
27.05.2022 4 z 5

Kniha je super, rozhodně bych její koupi i přečtení doporučil. Celkově to bylo i docela vyvážené, což mě až překvapilo, ale dle mého názoru nakonec bohužel až s příliš velkým příklonem k prostředí libivě označovaným jako prostředí "svobody" a "ochrany před sledováním". Místy mi to prostě malinko až moc zavánělo takovou tou řekněme mladickou naivitou, která příliš nepočítá s tím, že cokoliv "absolutně svobodného" brzo zásadně zneužijí zločinci a psychopati a ty zápory těžce převálcují klady. U kamarádů z IT prostředí s náklonností k marihuaně se s totožnými postoji setkávám až překvapivě často, také vidí své soukromí jako důležitější než cokoliv jiného a nic jiného je nezajímá. Pokud by autor měl možnost náhlednout do statistik, jaké obrovské množství lidských životů každý týden i tady v Čechách finančně úplně zničí, klidně i s přesahem na další generaci, právě tihle jedinci za využití oněch skvělých anonymizačnich technik, možná by o nich s takovým nadšením nepsal. Nebo spíš, kdyby se s nimi bavil a viděl jak mu ti lidé ve věku jeho matky pláčou na rameni, tu jejich zoufalost a zoufalost jejich příbuzných, když jim všechny peníze odtekly kamsi do Nigérie nebo na krypto peněženku bůh ví kam, kde mezinárodní spolupráce rozhodně nefungují a oni teď neví, jestli budou mít vůbec kde bydlet, protože se zadlužili na 20 let dopředu.. Trochu ty přílišné zápory naznačovala už ta část o rozložení kapitol. Ti blízcí co četli jako první to o pedofilech, prostě dál číst nechtěli. Ano, jsou prostě zápory, které jsou až moc velké a Darknet je přesně ten příklad. Každý nástroj, který pomáhá k vyhýbání se zodpovědnosti za své činy nakonec pokřivuje zásadním způsobem charkter a nikdy to nekončí dobře. V knize se mluví o případech, co se objasnily, ale o té většině co se neobjasní tam hovořeno neni. Svoboda je fajn, ale anarchie fajn rozhodně není. Proto nedám pět hvězd, ale jen čtyři, protože tenhle pohled v knize podle mě chybí.

pepap
15.11.2021 4 z 5

Moje první seznámení s "temnotou" internetu
Po informaivní stránce byla tato kniha velikým překvapením - o něčem takovém jako je Dark Web jsem neměl doposud, přiznávám, ani ponětí. Myslel jsem si, že jde o přehánění a přenesená vyjádření, ale že existuje speciální browser a adresy k Dark Webu ... Občas mi kniha přišla vyloženě "strašící". Na druhou stranu, vzhledem k tématu a možnostem diskutovaného tématu je trocha strašení asi na místě.

Prince_of_book
02.11.2021 5 z 5

Velmi zajímavá kniha z pera Dominika Stroukala. Už obálka "Láká" na SEX,DROGY A BITCOINY a slovo Darkweb je tak trochu mimo, nicméně i to určitě přispěje k rozšíření této skvělé knihy, v níž nás Dominik provází historií i funkčností Dark Webu.

Od drogy, přes kryptoměny až po sex i se všemi jeho nechutnými částmi, to vše nalezneme v knize společně s příběhy o důležitých personách v historii Dark Webu a jejich příbězích.

Kniha mě neskutečně bavila a přinesla mi nový pohled na bezpečnost, Dark Web i na možné úskalí, jenž se na něm skrývají.

10/10

mi-380
29.05.2021 5 z 5

Pomocí krátkých příběhů, z nichž jen málokterý je všeobecně známý, nás autor provází světem, o kterém se sice hodně mluví, ale moc se o něm neví.
Na začátku stručně vysvětlí základní pojmy a pak už se pouští do vyprávění, z kterého plyne, že je sice mnoho věcí, které bychom na Dark Webu očekávali, ale velké procento z nich tam překvapivě nenajdeme. Co tam tedy najdeme v maximální míře? Velmi, velmi často narazíme na podvody a úplně nejčastěji na… (to druhé neprozradím, spoiler).
Autor má vše pečlivě ozdrojováno, odkazy za každou kapitolou zaujímají značný prostor. V Dark Webu vidí jako pravý libertarián i pozitiva.
Poučná, většinou zábavná, občas ale v některých kapitolách i nechutná četba.
90 % (zatím 68 hodnotících s průměrem 87 %).
...
Odhaduje se, že celých 96 procent obsahu na internetu se skrývá vyhledávačům...
...
Gareth Owen, mladý vědec z britského Portsmouthu, v roce 2007 získal doktorát z počítačových věd a pochopitelně to netrvalo dlouho, než si všiml Dark Webu. „Něž jsme udělali tuhle studii, měl jsem pocit, že Dark Web je dobrá věc,“ řekl v roce 2014 časopisu Wired. Svůj názor změnil poté, co zjistil, že víc než 80 procent návštěv na Dark Webu míří na stránky...

Disease
28.05.2021 4 z 5

Pěkný úvod pro naprosté laiky. Líbila se mi věcnost a nestranost pohledu na tuhle část Sítě, kterou neznám. Jen mi dost vadila totálně odfláknutá redakční práce, u některých vět jsem jejich význam pochopil jen díky kontextu.

NemmamSlov
27.05.2021 5 z 5

"Dark Web nestojí vždy na nelegálnej strane. Veľká časť tejto knihy sa venuje predstavovaniu naprosto legitímnych a legálnych vecí, ktoré Dark Web a jeho nástroje umožňujú a my chceme, aby existovali. Chceme, aby novinári mohli anonymne dostávať dôležité informácie, chceme, aby ľudia v oblastiach zeme s tuhým režímom a cenzúrov mali prístup k informáciam, a chceme taktiež, aby sa mohli tímto režímom aktívne brániť."
(Dominik Stroukal)

Keď sa spomenie Dark Web, väčšinou z nás si predstaví niečo nelegálne, ako predaj drog, predaj zbraní, nájomné vraždy, únosy, či pornografia. Autor sa snaží čitateľovi hlavne ukázať sveté stránky tohto Webu. Je pravda, že si tam človek ľahko zoženie drogy, ktoré vám dokonca donesie pošta rovno domov do schránky, ale s ostatnými prvkami je to o trochu ťachšie. Prečo? Pretože ak si človek objedná zbraň, vraždu, či únos, tak je viac než 99% úspešnosť, že bude objednávateľ okradnutý o jeho úspory. Samozrejme Dark Web pomáha šíriť detskú pornografiu, pri čítaní niektorých článkov som bol v šoku, ale zároveň si treba uvedomiť, že veľa uživateľov Dark Webu túto vec nepodporuje a veľa hackerov pomáha týchto ľudí odhalovať. V článkoch sa dokonca dozvedáme ako bol Dark Web nápomocný polícii pri únosoch, či iných nelegálnych činostiach.

Každá vec má svoje kladné a záporne stránky, výnimkou nie je ani Dark Web a vďaka Stroukalovi som sa oboznámil hlavne s pozitívnou stránkou tohto webu, ako navštíviť tento Web a hlavne ako ho využiť na konanie dobra. Dark Web nám dáva viac súkromia, ako bežný internet, komplikuje život rôznym skupinám, ktoré sa vás snažia sledovať, možno o tom dokonca ani neviete, ale už samotné reklamy sú stavané tak, aby vám hádzalo do ponuky práve to čo ste naposledy hľadali na internete. Čitateľ o článkoch si môže rôzne veci vyhľadať, keďže autor na konci každej kapitoly necháva odkazy na rôzne internetové stránky. Mrzí ma, že sa toľko nevenuje kryptomenám. V dnešnej dobe je to pravdepodbne budúcnosť, čo sa týka internetového obchodu.

Allys
14.05.2021 5 z 5

Super kniha, ktorá popisuje spôsobom, ktorý pochopí aj laik, ako približne funguje dark web. Autor pútavo, či už na základe faktov, vlastných skúseností alebo zverejnených príbehov iných ľudí vyvracia mnohé populárne a negatívne mýty o dark webe. Tieto mýty sú zrejme to, čo ľudí desí najviac. V mnohých súčasných thrilleroch sa dajú nájsť k téme rôzne zavádzajúce informácie a bežný čitateľ sa zrazu bojí zapnúť počítač :-) Škoda názvu, ktorý môže mnohých odradiť, pritom téma je poňatá veľmi obsiahlo, určite sa netýka prevažne sexu a drog. Kapitoly ozrejmujúce svetlé stránky dark webu a popis fungovania spravodajských spoločností aj v krajinách, kde vládne cenzúra boli veľmi prínosné. Niektoré skutočné prípady boli šokojúce, najviac mi utkvel v pamäti jeden s manželom, ktorý sa rozhodol zbaviť sa manželky a bol silno veriaci kresťan. Kniha je plná odkazov na zdroje, z ktorých bolo čerpané a ak má niekto záujem o hlbšiu znalosť témy, na základe nich si vie dohľadať potrebné informácie. Myslím, že v dnešnej dobe, keď je na internete aktívne veľké množstvo ľudí je záujem o tému na mieste, dúfam, že si knihu prečíta čo možno najviac ľudí.

Tereza_T
10.05.2021 4 z 5

Knížka je jakýmsi průvodcem po DarkWebu, popisuje negativa, ale pro mě překvapením, i pozitiva týhle temný stránky internetu. Určitě je vhodná pro laiky a pro někoho, kdo o DarkWebu slyší poprvé a nebo moc neví, co si pod tím představit. Dominik pěkně popisuje prostředí DarkWebu, jeho negativa, pak věci co se ani negativem nazvat nedají, ale lze je nazvat zvěrstvem a nelidkskostí a nakonec i pozitiva. Všechno nenuceně a dává prostor pro formování vlastního názoru. Pro mě hodně zajímavým a děsivým tématem bylo v knížce řešený soukromí a osobní data ve spojení s internetem. Takže doporučuju dál každýmu, kdo na internetu nějakou tu hodinku denně tráví... internet není jen wikipedie a roztomilý obrázky koťátek :(

rimmon
22.04.2021 5 z 5

Bavilo mě to.
Líbí se mi že autor myslí i na ty co nejsou tak ,,zběhlý" a všechno hezky vysvětlí.
Líbí se mi i humor který je občas v knize cítit a zároveň se člověk dozví spoustu pro mě nových věcí.
Díky za takovou knížku.
Je to brožurka - psaná normálním jazykem - takže se člověk snadno začte a je to hezky řazené za sebou - já jsem vážně spokojená.
:-)

Dada077
20.04.2021 5 z 5

Mýlila som sa, keď som si myslela, že túto tenkú brožúrku prečítam rýchlo a jedným dychom.
Hoci si uvedomujem, že pozerať sa na všetko a všetkých cez prizmu veku je v dnešnej dobe vyspelej komunikačnej techniky kontraproduktívne, nevyhnem sa tomu. V kontexte teda musím priznať farbu a uviesť, že ak zopár prežitia schopných jedincov, narodených ešte hlboko v 19. storočí naskočilo na rýchlik menom Výpočtová a komunikačná technika, najväčšia skupina z nás stihla sotva prečítať jeho názov a nasledujúcu stanicu. Aspoň s odretými ušami sa snažím zorientovať sa vo vzniknutom chaose pozostávajúcom zo siete sietí, servrov, užívateľských programov a webových stránok, PGP kľúčov a aktualizácií, spôsoboch používania súborov s príponami exe, epub, rar, či zip. A potom jedného dňa zrazu vysvitne, že ten chaos existuje duplicitne a on je ešte ďalší paralelný, temný, podvodný a zvrátený, a dokonca ešte aj potrebný – Dark Web.
Keďže patrím k ľuďom, ktorí svoje prežitie zakladajú najmä na princípe – čím viac a podrobnejšie poznáš svojho nepriateľa, tým ľahšie bitvu ustojíš - nevyhýbam sa nijakým informáciám, ktoré mi skúšajú otvárať oči a učiť ma, formovať ma pre súčasnosť aspoň v rámci možností. (tu je možné pobadať paralelu medzi vetou – čo mi v živote dala literatúra – v mojom profile)
Nie, nedá sa Dark web: ... čítať rýchlo. Som matka, nečudo, že moja najcitlivejšia struna je dieťa. Najprv teda nasávam fakty, slovné, číselné, mierne, hnusné, iritujúce, hrozné, neprežuteľné, potom príde uvedomenie si, že homo sapiens je len zásterka, v skutočnosti existuje iba v dvoch základných formách – dravec a korisť.
Ak ste už výhercom lotérie a máte zdravé a životaschopné dieťa, a hoci ste ho už aj úspešne vychovali, zistíte, že ste iba v pol ceste a je nemožné prestať ho chrániť. Všímať si, počúvať, prekladať si pojmy, vety, polovety, zábery, profily... Môžete dokonca skúsiť chabo pomôcť vydrapiť dravcom z pazúrov korisť v poslednej chvíli. Europol.europa.eu/stopchildabuse. Pretože aj polícia využíva tento web, aby odstavila najväčšie zrůdy, za dva týždne pozatýkala 900 ľudí a zachránila z porno pekla 296 detí. Dočítate sa, aký je to zlomoček a v ten deň vás aj prejde chuť zapnúť počítač.
Nie, nedá sa Dark web: ... vnímať iba ako prehľadné rozdelenie iritujúceho obsahu do príslušných chlievikov, aby mal svet prehľad o ďalších stovkách temných tržíšť. Nevyhnutne do vás zaseje kúsok paranoje , keď prelúskate stať o sledovaniach slova písaného a odpočúvaniach slova hovoreného, nehovoriac už o kontrolách pohybu. A to nemeriam ani výšku znechutenia z mobilnej aplikácie, ktorou si nechávate zábavne merať kroky a nachodené kilometre, a ktorá od vás každý tretí deň žiada prístup k vašim fotografiám a telefónnym kontaktom.
Kniha Dark web: .... vám dokonca pred nosom zatancuje s návnadou v podobe kryptomien. Sumy, pohybujúce sa v miliónoch, v bitcoinoch, v ethereum, monero.
Okrem toho všetkého sa dozviete, ako sa k tomu všetkému stavia, alebo stavajú Anonymous, že 420 je nielen predvolba Českej republiky, že aj Dark Web má svoju etiku, čisté drogy a inovácie.
Takí ako ja, sa aspoň dozvedia , čo je Tor, Silk Road, Hidden Wiki, snappening.
Dark web: ... je malá brožúrka veľkého množstva informácií, dobre podaných.

canis3217
09.04.2021 4 z 5

To si tak člověk začne zjišťovat něco o bitcoinu a už v tom lítá.

Najednou se mu zjevují ekonomové, anarchisté, anarchokapitalisté, kynesiáni, minarchisté, libertariáni, a já už nevím kdo všechno. Pořád v tom mám trochu guláš. (Někdo mi musí vysvětlit, jak vznikají ty peníze úvěrem, to nějak nepobírám odkud to ty banky berou a proč si to "nevyrobí" pro sebe ????)

No tak tedy Dark web. K této knize jsem přišel přes jednoho z těch, co ví. Dominik Stroukal se často objevuje právě mezi těmito "isty" a někde se o této knize zmínil.

@stroukal vysvětluje, co dark web je, a hlavně co není. Vyvrací mýty kolem temných tržišť, ale taky potvrzuje to, že na dark webu je to nejhorší z nás.
Snaží se vysvětlit, proč potřebujeme i takové místo, jako je temný web, a u mě se mu to určitě povedlo - já se chci do problematiky určitě ponořit hlouběji. To je pro mě možná jediná chyba této knížečky, přijde mi, že by mohla být ještě trochu podrobnější, ale zase rozumím tomu, nevytvářet návod. Malinko mě vyvádělo z míry tvrzení, že posílání drog poštou je zločin bez poškozeného, protože samotná výroba drog dělá poškozených až až.

painthers
20.03.2021 4 z 5

Čtivá kniha, která popisuje historii a slavné příběhy dark webu. Ideální jako úvod i pro úplné laiky. Vyvrací mýty toho, co v tajných obchodech neseženete, naopak analyzuje, co je k sehnání velice snadno a proč. Za podstatné považuji to, že kniha akcentuje i pozitivní stránky dark webu s ohledem na soukromí, což bude (bohužel) v budoucnu stále aktuálnější s tím, jak státní složky čím dál více shraňují informace a data o svých občanech. Sama mám obavu o to, že státy budou více a více represivní na základě špiclování, a dark web jim to dost významně komplikuje už dnes.

flare
20.03.2021 5 z 5

Tak uz shruba vim co se deje pod povrchem a vlastne me to ani neprekvapuje. Podvodnici a ti co se nechaji nachytat jsou v realu i mimo nej stale stejni,vzdy jde jen o prostredek a prilezitost..ovsem kniha to je prakticka...