Polibek bez duše

Polibek bez duše https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497286/bmid_polibek-bez-duse-RrN-497286.jpeg 4 681 681

Dark Elements série

Jediný polibek může zabít. Layla touží vést normální život teenagera. Chce trávit čas ve škole s kamarády a chodit na rande. Je ale jiná než ostatní a její celoživotní láska, adoptivní bratr Zayne, s ní jedná jako s malou sestřičkou. Zayne je součástí klanu Strážců, kteří byli shůry pověřeni lovem démonů a obranou lidstva. Layla je napůl Strážce, napůl démon a je obdařena výjimečnými schopnostmi. Její polibek má navíc smrtící účinky na každého, kdo má duši. Na scénu vstupuje Roth, výřečný a sebevědomý démon, který Laylu vyvádí z míry, protože zná její nejhlubší tajemství. Roth je šarmantní, pohledný a sexy. Pro Laylu je proto čím dál obtížnější držet si ho od těla a nevěřit jeho slovům, která do jejího života vnášejí pochyby. Démoni navíc nemají duši… Layla stojí před obtížnou volbou, která se jí může stát osudnou. Starosti s polibkem jdou stranou ve chvíli, kdy se na obzoru začne rýsovat povstání démonů, které může narušit rovnováhu života na Zemi. A Layla ví, že musí udělat vše pro to, aby povstání zabránila, a to i za cenu oběti a zrady vlastní rodiny.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

White Hot Kiss , 2014

Dyna08
14.01.2024 5 z 5

Tahle série se mi totálně zaryla do srdce, nemůžu se od ní odtrhnout. Děj je opravdu zajímavý a postavy neskutečně propracované. Zároveň je tady poukázáno na to, že ne vždy jsou věci takové, jaké se zdají být...
Tým Roth

lucakuca
10.01.2024 4 z 5

Nebe peklo ráj, nebe peklo ráj a ty to za Laylu pěkně vyhraj.
Anebo nehraj, ale bojuj, protože brzy nastane apokalyptická bitka a uprostřed bude Layla jako hambáč v housce mezi dvouma borečkama.
Tím "správným" a tím "špatným." Ale kdo je kdo ve finále? To už je zas jiná kniha...

scarletblue
07.01.2024 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Kdyby se jednalo o starší, trochu vyzrálejší hrdiny, tak je to dokonalé. Jsem zvědavá na další díl. Buď to bude ten typ séeie, která je díl od dílu lepší a nebo naopak. Tak uvidíme. Rozhodně bych tomu teda nedala Žánr pro děti a mládež. :D

Ešína
10.12.2023 4 z 5

Páni! Další zajímavé fantasy od Jennifer. Zápletka vypadá dobře promyšlená a postavy mě baví. Máme tu nebe a peklo, což je super. Těším se na pokračování.

Hatshepsut
03.12.2023 5 z 5

Skvělá autorka! Skvělý fantasy příběh. Dlouho jsem od této autorky nic nečetla. Série, které u nás vychází mají stále nové díly a já vím, že pokud se do toho začtu, nebudu moci přestat! A je to přesně tak! Asi nejsem cílová skupina, ale přesto mě to pohltilo. A jsem ráda, že mohu pokračovat dalším dílem. Rozhodně doporučuji všem milovníkům romantických fantazy. Démon nebo strážce, peklo nebo nebe a nakonec zlo nebo dobro?

Salvatoreanne
23.11.2023 4 z 5

Tato knížka mne opravdu baví , a baví mne i ten krásný naivní pubertální styl . Je to boží . Ten trojúhelník je taky boží pro kterého se rozhodnout nevím ani já ...tak že tu holku chapu

Tess_BooksNerd
03.11.2023 5 z 5

Páni. Páni páni páni. Přesně v takových chvílích, kdy čtu nějaký příběh fantasy si říkám, že celá má duše i mozek byli k tomuto stvořeni. Žádný jiný žánr si nedokážu tak uzit. Jen dvě série mě takto dokázaly pohltit. Acotar, a nyní Dark elements. Od první věty až po poslední tečku pracovala má fantazie na plné obrátky. Nedokážu ani pořádně myslet. Kdyby hodnocení mělo nekonečno hvězdiček, tak této knize bych dala klidně celý vesmír plný hvězd. Jedním slovem úžasné. Layla je jakýsi hybrid stránce a démona. Jediná svého druhu. Pak tu máme strážce Zayna. Občas bych se nejraději vynořila do příběhu a dala mu pár facek. No a nakonec tu máme Rotha. Arogantní namyšleného egoistu démona, který je nejen pěkný "zvrhlík" ale ve finále není ani tak špatný, jak se o démonech říká. Člověk se do něj okamžitě zamiluje. Během konce, kdy se Layla utápí ve smutku po ztrátě Rotha a myslí si, že cítí jeho vůni i když to bylo nemožné, mi i slza ukápla. Žádný jiný příběh ve mě nevyvoval tak silné emoce. Musím změnit své hodnocení u jedné knihy, protože tahle ji předčila ve všech bodech. Nejlepší kniha, jakou jsem mohla tento rok přečíst.

Boogi
13.10.2023 4 z 5

Tahle knížka je skvělá pro milovníky fantasy. Její příběh, zápletka a prostředí jsou naprosto úžasné a všechno je navíc dobře promyšlené. Layla mi byla zezačátku nesympatická, ale když jsem ji poznala blíž, začala jsem ji mít docela ráda. Osobně si nejsem jistá, jestli se pustím do druhého dílu.

Téra
02.10.2023 3 z 5

Předně chci říct, že fantasy běžně nečtu. Když jsem nedávno zkoušela Půlměsíční město od S.J.Maas, tak jsem se dotoho vůbec nedokázala začíst a říkala jsem si, že moje fantazie na takovou knížku není asi dostatečná. Tímto příběhem jsem se ale prokousala. Milostný trojúhelník mě docela bavil, víc asi než ten fantasy svět, kde mě třeba překvapila přítomnost zombie, ty jsem myslela, že patří do jiného žánru. Každopádně příběh byl celkem zajímavý a možná se pustím do dalšího dílu.

petraLI
01.10.2023 5 z 5

I když je to četba pro mládež, tak mě osobně se to líbilo. Děj byl poutavý a pěkně plynul. Roth se mi hodně líbil, takový ten sladký záporák. Škádlení mezi Rothem a Laylou mě bavilo. Jen bych to ještě trochu okořenila, ale chápu je to pro mládež. Hned jdu na druhý díl.

barborelka
01.09.2023 3 z 5

Jako úplně TOPka to nebyla, ale přečtu si pokračovaní.

Tesaknihy
25.08.2023 5 z 5

Tak toto byla skvělá knížka. Hlavní hrdinka byla moc sympatická. Líbilo se mi, že to nebyla nějaká velká bojovnice a měla své ,,lidské,, chyby. Celý příběh byl moc hezký a ten konec mě naladil na pokračování. I slza ukápla.

Lucyeinstory
14.08.2023

Když jsem zjistila, že bude knížka vycházet, moc se mi do ní nechtělo. U nás už vychází její série Z Krve a popela, která mě vůbec neoslovila a neplánovala jsem ji číst. Díky anotaci, která zněla opravdu super jsem se rozhodla, že ji zkusím a jsem rada, že jsem to udělala.

Příběh je točit úplně úžasný a já z něj byla nadšena. Máme tu hlavní hrdinku, která to v životě rozhodně nemá jednoduché, protože je napůl démon. Žije ale u Strážci, kteří mají za úkol démony zabíjet. Je jim ale užitečná, protože dotykem dokáže označit jiné démony, a tím pomáhá Strážcům s jejich lovením. Ale tím její schopnosti nekončí, protože ona dokáže jedním polibkem vzít člověku duši. Na scénu však přichází Roth a všichni vědí, že démoni duše nemají.

Skvěle napsané postavy, super atmosféra a bezvadní záporáci. Autorka se tu zaměřuje hodně na to, jakou sílu mají předsudky, a že ne vždy je vše takové, jak se zdá. Layla postupně začíná zpochybňovat vše, v co věřila a začíná si vytvářet na věci vlastní názor.

Milostné scény tu najdete, ale nejsou nijak MOC. Roth je skvělý hlavní hrdina, který mi hodně připomínal Hněva z Království hříšných. Máme tam peklo (další paralela) a je to něco nového, co v mnoha knihách nenajdeme.

MishRarach
11.08.2023 4 z 5

Knížku jsem zhltla na jeden zátah a byla jsem tak nadšená, že jsem hned naklusala pro další díl. Bylo to příjemné rychlé čtení, které zabere člověku odpoledne. I když to nebylo ideální. Layla mi totiž někdy leze pěkně na nervy. V knize je ale množství myšlenek, které se autorce podařilo čtenáři předložit. Třeba to, že všechno opravdu není černobílé. Ani nebe ani peklo a to se mi líbí a díky tomu jsem i byla nadšená.

katerina4564
06.08.2023 3 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem si šla přečíst pouze na základě krásné a poutavé obálky aniž bych četla anotaci. Věděla jsem, že autorka píše skvěle, ale dostavilo se tak trochu zklamání.
Nemohla jsem se do knihy začíst, přestože námět o démonech a strážcích vypadal zajímavě, ale prostě to nějak nešlo. Když už jsem kolem sté stránky byla v ději, připadalo mi to jako když čtu stále to samé dokola. Neustále se to točilo o tom, že Layla by něco měla vědět a Roth by jí to chtěl říct, ale stále se na to nemohli dostat a Layla tudíž nevěděla kde je pravda a komu má věřit. Do toho se Layla motala v milostném trojúhelníku, což byla příjemná změna v průběhu děje. Nicméně ve třetí třetině knihy mě to přestávalo bavit a přeskakovala jsem stránky. Když jsem se dostala na konec a zjistila jsem, že příběh zůstává otevřený do dalšího dílu, byla jsem překvapená, čekala jsem, že další díl se bude týkat jiné postavy. Nebudu však pokračování číst hned, až takové napětí jsem z knihy necítila, abych hned musela hltat další. Ale v brzké době si pokračování přečtu i za cenu, že opět přeskáču stránky, abych věděla, jak to bude pokračovat.

Karola050716
04.08.2023 4 z 5

Celou dobu čtení jsem si říkala, jo jo, jasně, je to docela v pohodě a pak Roth a hmm, to je dobrý, takový Rhysand z pekla...a pak konec a panebože myslím na to týden den v kuse a potřebuju druhý díl a proč ta knihovna nemá otevřeno a proč Ježíši vyjde třetí díl až v listopadu???!!! Proč jsem ZASE začala číst něco, co nemá všechny díly

aquaver
30.07.2023 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila a byla jsem na ní velmi zvědavá. A jsem opravdu ráda, že mě nečekalo zklamání. Už od začátku jsem sice měla chvílemi déjà vu a přemýšlela jsem co mi to připomíná a musím se opravdu přidat k názoru, že nějaká podobnost se Stmíváním tam přeci jen bude (určitě co se týče milostného trojúhelníku), ale jinak jsem knížku zhltla jak malinu a najednou byl konec... S postavami jsem spokojená, hlavně si mě získal Roth a Bambi :D

kaja9825
26.07.2023 5 z 5

Další kousek do #bingovýzva, na který jsem se děsně těšila a taky jsem měla proč být natěšená.

Layla je napůl démon a napůl strážce. Od mala se jí ujali strážci a vychovali jí jako jednu ze svých. Až na to, že Laylina temná stránka má chuť na duše.
Je zamilovaná do Zayna - strážce. Ale poté se v jejím životě objeví Roth - démon, a vše začne být složitější a daleko méně černobílé než doposud.

Trošku jsem se bála, že to bude nuda a hlavně spíš pro mladší čtenáře. No opak je pravdou a to jsem pochopila hned v moment, kdy na scéně přistál Roth. Sexy démon pokušitel.
Jiskření mezi ním a Laylou je patrné hned od prvních chvil, kdy se střetnou a tím nám vzniká tak trochu milostný trojúhelník a Layla si musí vybrat mezi zlým a hodným hochem.

Děj strašně utíkal, byla tam akce, peprné a vtipné scény, koťátka, obří had, démoni, chrliči a boj dobra se zlem. Prostě všechno co byste mohli chtít od čistokrevného fantasy s dostatečnou kapkou romantiky.

Upřímně nedokážu pochopit, že mi tak trvalo se ke knížce dostat a trochu toho lituju, ale tohle byla opravdu jízda a nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězd.
5/5

Anežka173
24.07.2023 5 z 5

Skvělá kniha a rozhodně stojí za přečtení.

Teriiii
08.07.2023 4 z 5

Démoni, Strážci a někdo, kdo nepatří nikam. To je svět a postavy, které Armentrout stvořila v této knížce, do které jsem se pouštěla s nadšením a vidinou milostného trojúhelníku, na který jsem se po dlouhé době vyloženě těšila. Protože dobře napsaný milostný trojúhelník, to já můžu.
Hlavní hrdinka Layla je napůl démon a napůl Strážce a jako by to nestačilo, ještě má tu smůlu, že jediným polibek dokáže sebrat duši těm, kteří ji mají. A tím je zabít. Je asi jasné, že to v životě nemá zrovna jednoduché. A aby toho nebylo málo, je dlouho zamilovaná do někoho, kdo tu duši má To ještě ale netušila, že zároveň potká někoho, kdo žádnou duší neoplývá.
Co vám budu povídat, začátek vypadal opravdu slibně. Armentrout píše velice čtivý stylem a zároveň vás velice jednoduše pobaví některými dialogy hlavních postav. Já se bohužel do knížky ale nemohla úplně ponořit. Pořád jsem tak plula po povrchu a ne a ne se pořádně začíst. Nestihla jsem to bohužel ani do konce knížky. Zároveň jsem zjistila, že mi hlavní postavy moc nepřirostly k srdci. Byly dobré, ale nebylo to takové to zamilovaní se.
Co mi ve finále vadilo hodně a zjistila jsem, že to mám u mnoha podobných fantasy knih, bylo, že romantická linka tu má převahu před tou fantasy. Nebylo to úplně nejhorší, co jsem četla, ale nějakým způsobem mi to poslední dobou nesedí. Když už to je fantasy, chtěla bych tam víc toho fantasy a až jako bonus romantickou linku.
I přesto všechno mě ale knížka bavila. Zasmála jsem se u ní, odpočinula si a na konci litovala, že je konec, který ve finále byl opravdu dobrý.