Dana

Dana https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360484/mid_dana-KcT-360484.jpg 3 7 2

Vyprávění o zhýčkané a rozmazlené maloměstské krásce, která se jen zvolna zbavuje svého sobectví. A jak už to u Javořické bývá – také vyprávění o lásce. Nové vydání prózy z pozůstalosti!

alnahu
10.08.2018 5 z 5

Další čtivý román od mé oblíbené autorky psaný pěkným českým jazykem. Autorka umí pěkně vylíčit tehdejší dobu, jak se žilo. V této knize vypráví příběh dívky Dany jedináčka,kterou vychovali rodiče a její teta ,jako rozmazlené a zhýčkané dítě, kterému není nic dobré, až život po boku manžela se změnila. Dana byla jako znovuzrozená ,protože odložila svou pýchu a sobectví. Pěkné čtení i když jsou tyto romány z jiné doby mě se čtou dobře .

jan-da
31.05.2018 4 z 5

Knihu jsem si přečetla, abych splnila jednu část ze čtenářské výzvy a musím říct, že jsem ráda. I když se nejedná o žádný moderní text, vůbec mi to nevadilo, ba naopak. Dana Vás tam bude tak moc štvát, až se budete snažit číst do konce, jestli se náhodou změní. Rozhodně je dobré si to přečíst, aby si člověk uvědomil, jak by se měl chovat ke svým blízkým a nebo jak (ne)vychovat své dítě, tak, aby vás později neničila špatná výchova. Jen škoda, že paní Javořická nestihla odstavce (kniha není psaná v kapitolách, ale v odstavcích) napsat rozsáhlejší. Určitě nezůstanu jen u tohoto titulu, ale přečtu si i jiné knihy od této autorky :-)

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979