Ďalší na rade

Ďalší na rade https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445497/bmid_dalsi-na-rade-1q1-445497.jpg 4 295 60

Jeden z nás lže série

< 2. díl

Odkedy sa Štvorka z Bayview očistila od podozrenia zo Simonovej vraždy, objavilo sa viacero pokusov o oživenie jeho povestného Klebetníka. Nikto však nevedel zneužívať citlivé informácie tak ako on. Až doteraz. Simon je mŕtvy, no ktosi odhodlane pokračuje v jeho odkaze. A prichádza s úplne novými pravidlami. Tentoraz nejde o aplikáciu, ale o hru PRAVDA ALEBO ODVAHA. Neznáma osoba vyzýva vybraných študentov zo strednej, aby sa rozhodli pre jednu z možností. Ak si zvolia pravdu, vyzradí o nich chúlostivú klebetu. Ak si vyberú odvahu, čaká ich náročná úloha. Iná možnosť neexistuje. Hráči o sebe nerozhodujú. Prvá na rade je Phoebe. Kto sa rozhodne nehrať, volí si pravdu. Tá o Phoebe nie je pekná. Ďalšou v hľadáčiku je Maeve. Žiaľ, mala byť múdrejšia. Vždy si treba vybrať odvahu. Pozvanie príde aj Knoxovi, ďalšiemu z partie, no vtedy sa už hra škaredo zvrtne.... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (SK)

One of Us Is Next , 2020

voody99
10.02.2022 5 z 5

Trochu jsem měla strach, že bude druhý díl slabí. Ale vůbec nebyl, velmi dobře se to četlo až je mi líto že to tak uteklo.
Bayviewská střední u mě prostě válí ... ;)

AlixPrincess
06.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Za mě lepší než Jeden z nás lže.
Čtení mě opravdu bavilo, děj tentokrát nebyl tak natahovaný jako u prvního dílu. I hlavní postavy mi přišly sympatičtější.
Nejvíc mě zaujala Maeve a její starosti, docela jsem ji chápala. Knoxovy sestry byly vtipné, takové osvěžení příběhu.
Zklamal mě konec, kdy z toho hlavní trojka opět vyšla nevinně. Je to škoda, kniha by pak mohla být mnohem zajímavější.

Angie.D
03.02.2022 3 z 5

Pokračovanie One of us is lying je dobré, ale nie až tak ako prvá časť :) Tak na 3.5* skôr
Prvú polovicu knihy sa toho moc nedialo, skôr sa to zameriavalo na zoznamovanie sa s novými postavami a pripomenutie si starých, na preskúmanie vzťahov medzi nimi a pod. Od polovice knihy sa konečne viac začala riešiť samotná záhada Truth or Dare hry.
Nápad je zaujímavý, avšak:
- postavy mi neboli tak sympatické, ako tie v prvej knihe
- nebol tu ani jeden pár, ktorý by ma zaujímal a fandila by som mu
- zápletku, a teda to, kto je za tým, som odhalila už dosť dávno pred tým, než to odhalili postavy a dosť ma to štvalo, lebo tá osoba bola tak očividná, že mi prišlo až neuveriteľné, že by boli tak slepí a nedoplo im to už v polovici knihy.

Samozrejme boli tam aj veci a objasnenia, ktoré som nečakala a úplný záver priniesol prekvapenie. Príbeh je ako celok zaujímavý a knižka sa čítala dobre aj v angličtine.

Komaeda
29.01.2022 5 z 5

Dobře se to četlo! Snad tam bylo až moc postav a romantiky, ale bylo to napínavé. Postavy musí hrát hru pravda nebo úkol a pak se něco stane... Rozuzlení mě moc nenadchlo, ale na posledních pár stránkách byl další zvrat, kterej mě dostal.

PetraBery
17.11.2021 4 z 5

Po roce jsem sáhla po pokračování knihy o studentech Bayviewské střední školy. Nová hra, nová přátelství, láska i nenávist a stejná porce čtivosti.

NikolaJ.
12.09.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho dne, prostě jsem ji nedokázala odložit na delší dobu. První díl se mi svým způsobem líbil víc, ale i tady jsou skvělé postavy a je to teda fakt čtivé :D

tereza5887
12.09.2021 5 z 5

Miluji tuhle knihu! A určitě mi přijde jako o dost lepší než ten první díl. Líbí se mi, že každou postavu poznáme a pochopíme. To mám na knihách od Karen M. McManusové nejraději- pokaždé je lehké poznat a pochopit postavy v knize, protože co kapitola to jiný člověk a jiná perspektiva situace.

Sixtinka144
24.08.2021 3 z 5

První díl jsem četla už více než před třemi lety, takže není divu, že jsem si toho moc nepamatovala. Věděla jsem jen, že ten předchozí díl měl skvělou atmosféru, že se dobře četl, a že jsem hned na začátku knihy poznala, kdo je vrah. Do druhého dílu jsem se extra nehrnula, ale když se mi teď dostal pod ruku, neodolala jsem, a do příběhu se hned vrhla. Bohužel, s některými postavami jsem si nesedla, přišlo mi, že je autorka nevykreslila vůbec dobře, takže jste si k nim nemohli vytvořit nějaké pouto, jako v jedničce. Kniha se čte opravdu dobře, příběh utíká, a já se celou dobu těšila na nějaký epický konec. Ten se ale vůbec nekonal. Nemohli jste odhadnout, proč si vrah vybral zrovna tuto oběť, protože motiv se dozvídáte na konci knihy. Spolupachatel byl ale zase úplně zřejmý už někdy v půlce knihy. Čekala jsem něco více wow, ale i tak se mi kniha příběhově líbila. Určitě je to slabší než první díl, ale autorka psát prostě umí.

Vlasta99
15.07.2021 3 z 5

Typická McManusová. Některé situace byly trochu přitažené za vlasy a konec byl opět nereálný, což se ovšem dalo čekat. První díl se mi líbil o něco víc, ale ani druhý nebyl špatný. Knížka je hezky napsaná a rychle se čte. Co mi ale vadilo, byly vztahy mezi postavami, které se buď měnily pomalu s každou kapitolou, nebo mezi sebou celou dobu udržovaly napjatou atmosféru a čekaly na konec knížky, aby se mohly usmířit.
Celkově bych to ale zhodnotila jako knížku, která stojí za to přečíst, pokud nemáte přehnaná očekávání.

lištička123
13.06.2021 4 z 5

Výborný díl, stejně jako první.

badliar_id
10.06.2021 4 z 5

Druhý díl mě bavil stejně, jako předchozí. Autorka píše skvěle, kniha byla čtivá a hlavně to rychle utíkalo.
Postavy byly fajn, ale přiznám se, že mi zezačátku nejvíce sedla jenom Maeve, až po delší době i ostatní postavy. Knox byl super, rozesmával mě každou chvilku, hlavně když byl se svou starší sestrou Kiersten :Dd. Jsem ráda, že se zde objevovaly i staré postavy (hlavně Nate :Dd). Luise a Maeve jsem shipovala od samého začátku, zlatíčka.
Dost věcí bylo zase předvídatelných, ale jinak jsem netušila kdo by zatím vším byl, až nějak za půlkou jsem to začala odhalovat..
Ten konec? Co to bylo? Já doufala, že to bude nějak normálně uzavřené, ale rozhodně jsem nečekala toto. Na druhou stranu, proč ne?
Já jsem byla spokojená, nebylo to nic suprového, ale bavilo mě to. Autorka fakt píše dobře a dokáže vás do knihy vtáhnout. Samozřejmě úplně chápu všechny, kdo její knihy nemusí.. Každému se líbí něco jiného.. :)

NikiP.
14.04.2021 5 z 5

Knížka je ÚŽASNÁ (stejně jako ostatní knihy od této autorky). Má úžasnou a zároveň zajímavou zápletku, skvělý příběh a velice sympatické postavy. Tato kniha pro mě byla takovým "únikem" od reality. Jakmile jsem knihu otevřela a začala číst nemohla jsem přestat. No jak bych to shrnula....prostě úžasná, skvělá, trochu romantická a napínavá až do poslední věty.....jednoduše DOPORUČUJI!!! :)

Ivet_V
11.04.2021 4 z 5

Když jsem to začala číst přišly mi hlavní postavy nesympatické, kromě Maeve. Postupně jak postavy poznáváme, zjišťujeme, že jsou lepší, než se zdály. Přišly mi taky originálnější s porovnáním jiných knih. Luis se mi tady líbil víc, měl tady mnohem více prostoru než v 1. Kniha je míň čtivá oproti předchozímu dílu, ale děj je tady zábavnější a komplikovanější i když místy přitažený za vlasy.

anibeni
27.03.2021 4 z 5

První díl se mi hodně líbil, ale četla jsem ho již dávno.. Takže jsem měla problém se zorientovat v postavách - a že jich je zde opravdu dost.. Nicméně příběh byl hodně napínavý a čtivý, v podstatě se od knihy nedalo odtrhnout.. Zhruba v polovině knihy jsem vytušila, kdo by za tím mohl být, ale ten úplný závěr byl fakt nečekaný..

Lily-fairy
09.03.2021 4 z 5

Klasická Karen, špatnou knihu prostě nenapíše. Ale jednička byla lepší, v mnoha ohledech se určitý vzorec opakuje. Přesto pokud hledáte něco napínavého a čtivého, můžu jedině doporučit.

eli.bernatova
23.02.2021 5 z 5

První díl byl o něco lepší, jak to většinou bývá. Delší dobu jsem měla problém se zorientovat v postavách a to jsem první díl četla den předtím.
Kniha ale byla pěkně napsána a určitě bych uvítala další díl :)

lily_maleckova
10.02.2021 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky!❤️
Mě ty její YA thrillery prostě baví! Je to čtivé a jsou tu super hlavní hrdinové.
První díl byl přece jen asi o kousek lepší, ale hrozně ráda jsem se vrátila zpátky do stejného města, k novým i starým hlavním hrdinům ❤️
Moc doporučuju a za mě 5/5⭐

jan0504
06.02.2021 4 z 5

Ako teenage thriller - veeeľmi dobréé :-)

KLHannah
26.01.2021 3 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se rozvzpomněla, jak to bylo vlastně v prvním díle a hodně mi pomohla tabulka jmen a vztahů na začátku knihy. I když je pravda, že jsem se tak do půlky musela pořád dívat, kdo je vlastně kdo, než jsem si konečně dala postavy do správných škatulek.
Ale bavily mě vztahové propletence a kdo jak se vidí sám a jak ho vidí ostatní. Možná mi chybělo vyprávění ze strany ještě jedné postavy, aby byla zachována podobnost k první knize, tři byly prostě málo. Co bylo stejné jako v první knize, byl ryze americký konec, nad kterým jsem protočila oči. Mám ale dojem, že si autorka poslední kapitolou ponechala trochu otevřená vrátka pro další díl.

Forest66
25.01.2021 5 z 5

Paráda! Bavilo mě to stejně, jako předchozí díl. Moc se mi líbí autorčina práce s charaktery postav