Dalajlamova kočka a umění příst

Dalajlamova kočka a umění příst https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208128/mid_dalajlamova-kocka-a-umeni-prist-mFz-208128.jpg 5 553 132

Dalajlamova kočka série

Než dalajlama odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží své milované kočce Jesce (JSK, Její Svatosti Kočce) určitý úkol: objevit pravou příčinu štěstí. Plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Napínavá honička ulicemi McLeod Gandže ji dovede k nečekanému zjištění o tom, jak je nebezpečná sebestřednost. Setkání s tajemným jogínem Tarčinem jí odhalí vlastní minulost – což má dramatické následky pro nás pro všechny. Útržky rozhovorů, které vyslechne v Himálajské literární kavárně, jí pomůžou odhalit podobnosti mezi vědou a buddhismem v klíčovém tématu štěstí – ať už při tom poslouchá vážené univerzitní profesory a psychology, vysoce postavené lamy nebo slavné spisovatele.Jiskřivá moudrost, srdečnost a kapka rošťáctví v Dalajlamově kočce a umění příst nám kouzelným způsobem ukazuje, proč se z Jesky stává jedna z nejmilovanějších koček na světě. Jaký je tedy skutečný důvod předení? Toto tajemství dalajlama šeptem prozradí, až se vrátí z cesty – jenom uším Jesky a těm, s nimiž má jeho kočka karmické spojení… což jste, milí čtenáři, právě vy! Tato knížka je volným pokračováním knížky Dalajlamova kočka.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat and the Art of Purring , 2013

ElfkaEleanor
10.11.2016 5 z 5

Stejně jako první díl, i druhý považuji za velmi vydařené odpočinkové čtení, které nenásilně pohlíží na různé způsoby hledání štěstí.

NeradovaKatka
01.11.2016 5 z 5

I druhý díl mě okouzlil, Jeska je prostě neodolatelná. Těším se na další pokračování.

Erawan
21.10.2016 5 z 5

I tento díl se mi líbil stejně jako ten první. Mám ráda kočky a toto psal člověk, který kočky dobře zná, chvílemi Jesku vidím úplně živě před sebou :-)

Knihomol22
02.10.2016 5 z 5

Slyšel jsem, že druhý díl je horší. Málem mě to odradilo, ale díky kamaradce jsem se k druhému dílu dostal a zcela jiste mohu rici, ze toho nelituji. Kvalitou srovnatelne s prvnim dilem.
Takze se nenechte odradit a směle do čtení :)

marta0912
09.09.2016 2 z 5

Horší než první díl. Docela nuda. Ale filozofie pořád dobrá.

dark.ma93
20.08.2016 5 z 5

Moje osobní Bible! Jsem stejně unešená jako jsem byla z první knihy!

Ema ma misu
09.08.2016 5 z 5

krásná knížka :o)

Mondy
21.07.2016 5 z 5

Krásná kniha, moc ráda se k ní vracím.

Eva88
18.07.2016 5 z 5

Pokud si přeješ být šťastný, hledej štěstí pro druhé. Krásná kniha, hezké poslání, navíc vtipně a mile povyprávěno z kočičího pohledu. :-)

Pistácie
18.05.2016 5 z 5

Druhý díl se mi líbil snad ještě o něco více než "Dalajlámova kočka". Připadalo mi, že je tam víc děje a příběh se odvíjí více, než v předchozí knize. I zde byly takové delší a pozvolnější pasáže, modré a filozofické názory. Ale kniha se mi četla sama. Bavila mě.

claudiecarmen
21.04.2016 5 z 5

Moc hezky napsané, milé i moudré. Určitě si přečtěte.

Kulhavá
30.03.2016 5 z 5

Milé poučné čtení, kniha pohladí po duši a zároveň mnoho naučí, stačí jen číst s otevřenou myslí i srdcem. První i druhý díl vnímám stejně pozitivně i přínosně.

Monicay
07.03.2016 4 z 5

Četla jsem, že druhý díl je lepší než první... za mě to neplatí. Oba díly jsou srovnatelné, ten druhý mi jen připadá akčnější. Líbilo se mi to.

Ita
30.01.2016

Druhý díl se mi líbil víc než první.
Díky, že jsem Dalajlamovu kočku objevila, rozšířila mi obzory. Stojí za přečtení.

Zdeňula
20.01.2016 4 z 5

Opět mě kniha nezklamala. Přečetla jsem ji jedním dechem za dva dny....

fajvka
19.01.2016 5 z 5

Pokračování Dalajlamovy kočky, mírně se opakují témata, ale stále poetické čtení s láskou a inspirací.

Kraken84
17.01.2016 3 z 5

Druhý díl mě bavil o něco méně. Je stejně příjemně psaný, ale hloubka všech morálních buddhistických sdělení se, podle mě, malinko zředila.

Klarinet
15.01.2016 3 z 5

"Cesta je důležitější než cíl" a tak i čtení, jak Dalajlamova kočka umí příst a hledá štěstí, mě dovedlo do cíle. Cesta byla naplněná moudrem a láskou.

Aggie.
10.01.2016 5 z 5

Nádherné pokračovaní, které se mi zase hodně líbilo a poučilo mě. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Káča Máča
26.12.2015 5 z 5

Velmi povedené pokračování provázané opět spoustou buddhistických mouder... velmi pěkné počtení!