Dalajlamova kočka

Dalajlamova kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/bmid_dalajlamova-kocka-Yzg-169700.png 4 1382 382

Dalajlamova kočka série

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat , 2012

Lucik94
13.10.2019 5 z 5

Hezke, mile, moudre a poklidne. Rada pěkných myšlenek na uvazovani.

Placinecka
01.10.2019 3 z 5

Od knihy jsem nic nečekala a i se jí trochu obávala. Zbytečně. Je to taková milá pohádka, u čtení jsem si krásně odpočinula od okolního světa. Rady, jak žít, byly podávány velmi stravitelně. Už na začátku kapitoly bylo jasné, k jakému poselství směřuje. Kupodivu mi to ale nevadilo a k odpolední kávě to bylo velmi příjemné a oddechové čtení, přesto jsem si párkrát řekla, že na těch jednoduchých pravdách je něco hlubokého.

Věra483
30.09.2019

Dobrý den, jde o dle mého náhledu velice příjemné čtení u všech tří knih,milé a poučné.
Jsem velice spokojena - doporučuji.

jennas
19.09.2019

Jsem "kočkomilka" a knih o kočkách není nikdy dost. Tuto knihu jsem koupila na doporučení kamarádky, která z ní byla nadšená. Bohužel jsem měla problém se začíst a knihu odložila nedočtenou. :-(

lenkavildomcova
27.08.2019 3 z 5

Nedočetla jsem, protože jsem ji musela vrátit, ale nemám pocit, že bych o něco přišla. Kniha byla spíše pro děti. Dalajlámova dobra a rady všeobecně známé pravdy.

hellllca
23.08.2019 5 z 5

Četla jsem ušima, tedy audiokniha. Příběh i hlas paní Ivany Jirešové jsou uchu naprosto lahodící.

blanka8359
06.08.2019 4 z 5

Chválím audioknihu - poslouchala jsem před spaním a určitě to bylo lepší, než kdybych si ji četla sama. Krásně se mi usínalo. Bylo o čem přemýšlet před usnutím a o čem snít...A mám ráda kočky :)

Lucie430
29.07.2019 5 z 5

Krásné a moc příjemné čtení. Kniha, která se čte skoro sama :)

Titina
28.07.2019 5 z 5

Když si člověk zvykne na to, že je vypravěčem kočka, tak bude nadšený..
Odlehčené, duchovní a moc příjemné čtení..

marli58
23.07.2019 4 z 5

Příběh vyprávěný pohledem kočky k pobavení i zamyšlení.

Květ
16.07.2019 5 z 5

Laskavé čtení psané jednoduchou formou, které přináší nenápadné ponaučení do života. Skrz kočičí oči poznáváme zcela nenásilně základní principy buddhismu, příběhy vybízí k zamyšlení. Chvíle s touto knížkou jsou zastávkami plnými klidu a naladění se na pozitivní notu. Nenechám si ujít i další díly.

Ema22
10.07.2019 4 z 5

Příjemné čtení se spoustou zajímavých myšlenek. Zvlášť mě zaujala bdělá mysl a "Náš pocit štěstí nebo neštěstí neutváří podmínky, v jakých žijeme, ale to, jak se na ně díváme." Sama ke štěstí potřebuju další kočku, to vím už dávno.
Jeska je bezprostřední svou láskou k jídlu a citům ke kocourovi ze sousedství. Rozhodně sáhnu po dalších dílech a vyzkouším meditaci v podání Ivany Jirešové.
"Budeme-li moudří, mohou největší problémy vést k těm největším prozřením."

josska
06.07.2019 5 z 5

knížku jsem poslouchala jako audio a moc se mě to líbilo,bavilo a I.Jirešová to moc pěkně namluvila,,,shodou okolností začínám s jogou,tak to bylo něco uplně pro mě,,,I když mám radši pejsky,,,tak taková kočka by se mě taky asi líbila,,,myslím že sáhnu i po dalších knihách,,,

Keiko.L.
29.06.2019 5 z 5

Příjemné čtení u kterého se zasmějete a ukáže vám buddhismus v praxi, samozřejmě odlehčeně a z kočičího pohledu.

MilanB
07.06.2019 5 z 5

Vždy u čítania sa ma zmocnil pocit kľudu a relaxu. Jednotlivé kapitoly sa čítaju plynule a vždy na konci zaujímavý pohľad na životné situácie.

Merlinit
30.05.2019 5 z 5

Laskavé a milé, klidně časem přečtu znovu.

rozalupe
15.05.2019 5 z 5

Nádherné, chytré, vtipné...úžasný zážitek

skrape
11.05.2019 5 z 5

Knížka, která mi zvedla náladu.

Květinka008
07.05.2019 5 z 5

Vlídný příběh... jinak ho nazvat neumím. Jemný, hluboký, naučný a přitom vtipný a lehký. Jesku jsem si zamilovala, jako by byla moje vlastní :-) Přemýšlím, že si knihu pořídím do své knihovny a budu se k ní vracet.

Alíša236
02.05.2019 3 z 5

Pěkná, oddechová knížka. Žádný literární skvost, spíš milé pohlazení po duši. Pravdy, které všichni známe i když je těžké si na ně vzpomenout v těžkých chvílích a ještě těžší se jimi řídit.