Dál nechoď!

Dál nechoď! https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474391/bmid_dal-nechod-JAQ-474391.jpg 5 100 45

Po úspěšném krimi románu "Poslední nadechnutí", se kterým se Václav Křivanec téměř čtvrt roku držel na vrcholu žebříčku thrillerů v hodnocení databáze knih, přichází autor s novou detektivní knihou Dál nechoď! Tentokrát nás zavede do českého prostředí, konkrétně na Berounsko. Když je pod skalním masivem nalezena mrtvola mladé dívky, vypadá to na jasnou sebevraždu. To by ovšem mrtvá nesměla být bez spodního prádla a neležela by o několik metrů dál, než bývá v těchto místech u sebevražd obvyklé. Také podivné skvrny na jejím oblečení vyvolávají u vyšetřujících policistů mnohé otázky. Co se skutečně stalo a kdo dívku a další následující oběti zavraždil? To musí zjistit svérázná dvojice detektivů z Prahy. V pátrání bude nezbytné se ohlédnout až do temné minulosti, aby se po letech dostalo na světlo to, co mělo zůstat navždy pohřbené…... celý text

Dela111
30.01.2022 3 z 5

Na rozdíl od autorovy prvotiny se tato detektivka odehrává v domácím prostředí a to se mi líbilo víc. I tady si pan Křivanec pohrál se jmény hlavních postav. Dát vyšetřovatelům příjemní Horn a Bachová mě pobavilo.
Bohužel nejen u první knihy, ale i tady jsem pachatele rychle uhádla. Hned na začátku při určité scéně mě napadlo, jak to celé bude. Možná je to tím, že už mám načteno hodně detektivek a thrillerů a pachatele uhádnu často, i když nikdy ne tak brzy jako tady. Tohle mi přišlo hodně předvídatelné, jak pachatel, tak celá zápletka.
Od četby neodrazuji, detektivka se četla dobře a jak je vidět, mnoha čtenářům sedla více.

efka.saf
21.01.2022 5 z 5

Když jsem dočetla Poslední nadechnutí, slíbila jsem sama sobě, že tohohle pána si pohlídám. No a tak mám přečtenou autorovu druhou knihu a opět musím říct, že jsem se skvěle bavila!

Kniha se rozjíždí opravdu velmi rychle a hned na začátku nám lidi padají jako hrušky ze stromu. Seznamujeme se s vícero postavama a byla jsem hodně zvědavá, jak nám zapadnou do příběhu. I když mi z počátku na vyšetřovatelské čtveřici cosi neidentifikovatelného vadilo, postupně jsem to své něco přestala vnímat. Pokud jde o zápletku, hodně vnímavý čtenář by mohl tušit už na začátku, kudy povede cestička, nicméně já začala tušit až v místě, odkud už to musí být jasné úplně všem. Naštěstí je až hodně ke konci. Příběh mě chytl opravdu téměř hned, možná právě díky českému prostředí a reálným místům, na která si můžu při troše pracovního zevlingu zajet, a bavilo mě jej rozkrývat.
Asi to není nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ale měla v sobě něco, co mě ke stránkách přímo magicky přitahovalo a co mě opravdu hodně bavilo. Za mě povedené a mé doporučení autorovi je, ať se drží známého a českého prostředí, které mu sedí ještě víc, než fiktivní Amerika :-).

ivetka859
19.01.2022 1 z 5

(SPOILER) Přijde mi divné, že bych podle komentářů byla první, koho to nezaujalo?
!!Bacha, spoiler!!
Díky tomu, že vraha známe dřív než oběti, jsem v příběhu postrádala jakékoli napětí. Vážně to přišlo jenom mně tak jednoznačné?
Čte se to plynule, to jo, třídění do kapitolek podle času událostí taky fajn, ale víc mi toho knížka nenabídla. Možná bych si to uměla představit jako scénář pro krimi film, kde pak pomůžou akční záběry. Takhle je to pro mě ale počin, který kdybych minula, tak o nic nepřijdu.

maximus13
17.01.2022 4 z 5

Přidávám se ke všem níže napsaným kladným hodnocením této knihy. Velmi kvituji, že i kniha z českých luhů a hájů může být kvalitní. Osobně nejvíce oceňuji, že děj nebyl uměle komplikován a kniha měla od začátku až do konce výborný spád. Na knihu jsem narazil v novinkách v naší městské knihovně a již mám rezervaci na autorovu první knihu.

Katulinka69
08.01.2022 4 z 5

Opět povedená česká detektivka. Super

Nuttelka
05.01.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Nemůžu jinak než plný počet, i když jsem si na interpretaci musela zvyknout.
Jsem velmi ráda, že díky audioknihám poznávám další a nové autory, o které bych nejspíš ani nezavadila a byla by to velká škoda. Já jsem nadšená, moc mě tato detektivka z našeho českého prostředí bavila a poslouchat, jak se detektivové pohybují i v mé rodné Plzni, je to slast pro uši :-)
Děj byl svižný, poutavý, napínavý a i když už víte, jak to tak nějak všechno bylo, posloucháte - čtete do poslední minuty se zatajeným dechem...
Za mě velké doporučení!

HaHa11
04.01.2022 3 z 5

Českým detektivkám a jejich autorům dávám šanci ráda, a v tomto případě jsem navíc patriot, přesto musím být kritická. Pokud by tato kniha spatřila světlo světa před deseti i více lety, připouštím, že výhrad by bylo méně; v současném světě (i v tom literárním) však Dál nechoď působí dost archaicky. Ženské postavy jsou popisovány jako atraktivní (byť třeba už postarší), značka Michael Kors je považována za potvrzení jejich statusu, případně užívají nevtíravý květinový parfém YSL. Typická úča je pětapadesátiletá, obrýlená a celkově demode, v čele školy naopak stojí padesátiletý, dobře vypadající muž. Kapitánce Bachové kolegové neomaleně zírají na ňadra - není divu, když je to taková šťabajzna, a ještě k tomu její promoklá halenka přímo vybízí! Nebýt mobilů a DNA mohl by se příběh odehrávat nikoliv v r. 2019, ale o několik desetiletí dříve. Námět nepostrádá potenciál, zápletka už trochu škobrtá, v závěrečných stránkách dostává logika hodně hodně na frak. Úplně špatné čtení to nebylo, i když napětí, o kterém se zmiňují jiní čtenáři, jsem tam nenacházela. Co tomu chybělo? Dle mého dobrých pár desítek stránek navíc, rozvinutí charakterů, klidně i prodloužení "životnosti" epizodních postav.

vaclav0060
24.12.2021 5 z 5

Po skvělé prvotině jsem detektivku otevíral s jistými předsudky a očekáváním, zda se podaří naplnit kvality předchozí knihy. Poslední nadechnutí jsem četl jedním dechem a i v tomto případě jsem chtěl jít dál a dozvědět se, jak celý příběh skončí. V průběhu čtení jsem byl zcela pohlcen dějem a znalost míst vše ještě více umocňovala. Měl jsem svého “favorita”, ale finále mě naprosto zaskočilo. Po přečtení posledních stran ve mně celý příběh ještě dozníval, v hlavě jsem si procházel jednotlivé pasáže a vše se mi propojovalo v jeden celek. Tato kniha by zasloužila i filmové zpracování, na které bych se rád podíval!

zdenka7543
23.12.2021 5 z 5

Dál nechoď! je brilantní detektivka, která ve mně ve srovnání s autorovo prvotinou vyvolala zcela nový rozměr napětí. Přisuzuji to nejen místu děje (našemu okolí Berounska), ale také úderným, svižným kapitolám a napínavému ději, který vás nenechá klidnými. Jen těžko se od knihy dokážete odtrhnout, čte se jedním dechem. Milým zpestřením je i sympatický tým vyšetřovatelů a jejich humorné a vkusné dialogy. Jako bonus dávám palec nahoru za moc povedenou obálku a těším se, až si poslechnu knihu i v audio podobě.

Pepina19
28.11.2021 4 z 5

hodně dobrá detektivka, líbila se mi

Ava365
27.11.2021 5 z 5

Skvělá česká detektivka!!! Těžko říct, která z knížek tohoto spisovatele se mi líbila víc. Prvotina Poslední nadechnutí je thriller, za který by se nemuseli stydět věhlasní zahraniční autoři, zatímco Dál nechoď je napínavá a temná detektivka z českého prostředí. Obě ale spojuje autorův čtivý a v dobrém slova smyslu úsporný styl. Minimální, ale výstižné popisy, výborné charakteristiky postav, skvělé a uvěřitelné dialogy a to vše okořeněné jemným a inteligentním humorem. Rozhodně obě knihy patří k tomu nejlepšímu, co u nás v žánru detektivek v posledních letech vzniklo. Snad se brzy dočkáme dalšího setkání s některou sympatickou vyšetřovatelskou dvojicí. Horn s Bachovou mě dostali :-)

ave55
24.11.2021 5 z 5

Za mne velmi podařená detektivka. Ale protože žiji na opačné straně republiky, tak mi vadil v dialozích pražský dialekt, který navíc někdy byl, někdy ne...

ViolettaCh.
19.11.2021 4 z 5

Detektivka, situovaná do středních Čech, do míst i mně velmi blízkých, se mi líbila. Autora jsem dosud neznala, jeho styl mě ale docela oslovil. Byť nešlo o žádný thriller a ani závěr nebyl nikterak překvapivý, když se dal již před koncem celkem odhadnout, tak myslím, že autor má velmi dobře našlápnuto k posílení autorské základny kvalitní domácí detektivky, kam patří např. Michaela Klevisová. Určitě se podívám i na tu jeho prvotinu.

standadanda
15.11.2021 4 z 5

Poslední nadechnutí se mě opravdu líbilo a proto jsem se těšil na Dál nechoď , ale byl jsem trochu zklamán. Svou laťku myslím Václav Křivanec nepřeskočil ,ale tím nechci říct že to bylo špatné. To určitě ne. Bohužel jsem velmi brzo zjistil co se tam vlastně odehrává, protože spisovatel zanechal nápovědu (možná záměrně) a tím pádem to přestalo být napínavé. Na druhou stranu mě pohltila atmosféra, fandil jsem i Bachové a Hornovi a uměli mě pobavit. Jsem rád, že máme dalšího skvělého spisovatele.

Marciem
19.10.2021 5 z 5

Přečteno během dvou dnů. Věnovala jsem knížce každou volnou chvilku, protože se od ní jen těžko odcházelo. Děj je psán velice svižně a poutavě a pořád ve mně budil zvědavost, co bude dál, co za tím vším je a spousta dalších otázek. Závěr byl zcela nečekaný a překvapivý, jak to má u správné detektivky být. Četla jsem i autorovu prvotinu Poslední nadechnutí, která se mi mimochodem moc líbila a která se odehrává v Americe. Děj knihy Dál nechoď! je zasazen do okolí Berouna. Je vidět, že autor nemá sebemenší problém zasadit děj kamkoliv a vždycky bude příběh poutavý, věrohodný a velice zajímavý. Co se týče postav, tak dvojice vyšetřovatelů Horn a Bachová mi perfektně sedla. Je to skvělá dvojka, která se vzájemně doplňuje, ale zároveň to není kopie Barsoniové a Nayra (mimochodem taky skvělá dvojice) z Posledního nadechnutí. Je vidět, že autor umí jednotlivé postavy vykreslit skvěle, uvěřitelně a každou zcela originálně. Čekám tedy na další knihy od tohoto autora a řadím ho v mém žebříčku mezi top spisovatele thrillerů a detektivek, Pět hvězdiček si určitě zaslouží a všem vřele doporučuju.

Danago
16.10.2021 5 z 5

Z první knížky Poslední nadechnutí jsem byla nadšená, a proto jsem se na další autorovu knihu těšila. Tentokrát se jedná o detektivku z českého prostředí, která je úplně jiná, je zde úplně cítit atmosféra Berouna a okolí, kterou ještě doplňuje použití hovorové češtiny v dialozích. / Komu to vadí, tak ať s tím počítá, za mě se to do knížky perfektně hodilo/
Příběh je napínavý od první stránky, pozorovat postup kriminalistů bylo hodně zajímavé a poutavé. Vyšetřovací skupina byla rozmanitá, kriminalisté se perfektně doplňovali, jak svými nápady, tak inteligentním humorem, který u mě několikrát vyvolal hlasitý smích a to se mi stává velice málo kdy. Knížka je napsaná současným stylem takže všechny hlášky a popisy perfektně sednou na dnešní dobu.
Do knížky jsem se začetla a už ji neodložila, napětí stoupá a já jsem prostě musela zjistit, jak to všechno dopadne a co za tím vším vlastně je. Budete mít jistě mnoho teorií, spoustu odhalení, ale věřte, že konec vás překvapí, tak jako překvapil mě.
Velice oceňuji svižný děj, žádné zbytečné pasáže a inteligentní humor na odlehčení příběhu. Oceňuji i zasazení do českého prostředí, konkrétně známých turistických míst v okolí Berouna, pro mě ještě lépe, že jsem tato místa navštívila a přesně si je vybavuju.

Moje přání k autorovi. Sympatická dvojice detektivů Horn a Bachová by mohla řešit spoustu dalších případů. Přála bych si sérii, kde by tito dva sympaťáci pomáhali s vyšetřováním a vůbec by mi nevadilo, kdyby v takovéto sérii nebyl žádný vedlejší děj a tím by se knížky daly číst na přeskáčku. Podle mě pan Václav Křivanec píše skvěle a patří rozhodně k těm nejlepším českým autorům, jen za mě málo.

baji42
14.10.2021 5 z 5

Vysoká hodnocení, která tu kniha má, jsou zcela zasloužená. Tuto detektivku jsem doslova zhltla. Četla jsem i prvotinu Poslední nadechnutí od stejného autora a byla také výborná. Oba tituly patří určitě k nejlepším krimi příběhům, které u nás v posledních letech vznikly.

Marekh
25.09.2021 5 z 5

Od autora jsem v březnu v tomto roce četl knihu POSLEDNÍ NADECHNUTÍ, což byla jeho prvotina. Byl jsem zvědavý na druhou autorovu knihu – DÁL NECHOĎ! a musím říci, že se mi líbila o něco více než kniha Poslední nadechnutí. Každopádně obě knihy stojí za přečtení, pokud máte rádi detektivky. Knihu hodnotím na 100 %.

Kniha Dál nechoď má krátké kapitoly. Na počátku každé kapitoly nalezneme den, datum a hodinu. Kniha obsahuje PROLOG. V knize se řeší případ úmrtí mladé ženy, jejíž mrtvé tělo se nalezne pod skalním masivem. Děj se odehrává v okolí Berounska. Jelikož případ není snadný na vyřešení, na pomoc přichází dvojice vyšetřovatelů z Prahy – kapitán MARTIN HORN a kapitánka BARBORA BACHOVÁ. Ačkoliv tito vyšetřovatelé měli rozdílnou povahu, vzájemně se doplňovali a uměli si udělat legraci. Líbil se mi tým, který pracoval na vyšetřování vražd.

Kniha se četla dobře. Během čtení jsem si vytvářel různé teorie, kdo může stát za vraždami. Mozkové závity se otáčely na plné obrátky. Závěr mě v mnoha věcech překvapil.

Přeji autorovi mnoho úspěchů při psaní další knihy a myslím si, že kniha si zaslouží plné hodnocení.

Součástí knihy je také pěkná záložka ke knize, kterou získají čtenáři jen při zakoupení knihy v e-shopu v nakladatelství Talent Pro Art. Záložka je bonus pro čtenáře a musím říci, že je moc pěkná.

moničina
18.09.2021 5 z 5

Chvalabohu nejde o triler, ale skor o klasicku detekivku z českého prostredia. Vtipné dialógy, sympatické postavy vyšetrovatelov, moderný štýl. Dúfam, že autor bude pokračovať s písaním detektìvok, a použije opäť obe svojrázne dvojice detektívov.

BaPe895
05.09.2021 5 z 5

Poslední nadechnutí byl skvělý thriller, očekával jsem se zvědavostí druhou autorovu knihu. Přestože je detektivka Dál nechoď z úplně jiného prostředí, je opět úžasně napsaná a napínavá. Těším se na další detektivku od tohoto autora.