Dakotská kultura na rozcestí

Dakotská kultura na rozcestí https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325516/mid_dakotska-kultura-na-rozcesti-bzB-325516.jpg 5 2 1

Na základě sbírky Vojty Náprstka uložené v Náprstkově muzeu se publikace věnuje kultuře severoamerického kmene Dakotů v polovině 19. století. Dvojjazyčná, česko-anglická publikace přináší jak zasvěcené studie věnované Dakotům i americkému pobytu Vojty Náprstka, tak katalogové představení sbírky. Celobarevná kniha vychází v prestižní edici monografií Národního muzea.... celý text

haki34
20.02.2022 5 z 5

ke knížce jsem se dostala díky DK, zakoupená jako poškozená ve slevě. V poslední době se nějak víc věnuji indiánské tématice. A tohle bylo to pravé ořechové. Psána česko-anglicky, takže časem plánuji potrénovat i angličtinu. A zápisky Vojty Náprstka jsem si vysloveně užila. Musím také ale vyzdvihnout pasáže věnovanou luku a šípu, kde poctivou práci odvedl Otokar Homola, včetně vlastních poznatků k výrobě těchto nástrojů. Součástí publikace je bohatá obrazová příloha exponátů Náprstkova muzea , tzv. "kuriozit", jak se kdysi těmto etnografickým předmětům říkalo :)
Paráda. Vojta Náprstek za poměrně krátkou dobu, kterou za svého amerického pobytu věnoval Dakotům, nasbíral velké množství materiálu. A jak mi u Říše letního měsíce informace chyběly, tady jsem si šetřila stránky a těšila se na každou chvíli s knížkou. Dakotové žili bohatým životem, díky za zachycení jeho střípků. Více takových. Howgh.