Ďáblovy kosti

Po obrovském úspěchu své poslední knihy se Kathy Reichs – nejprodávanější autorka kriminálních příběhů, soudní antropoložka a producentka seriálu televizní stanice Fox Sběratelé kostí – vrací do města Charlotte v Severní Karolíně, kde se její hrdinka Temperance Brennanová zaplétá do příběhu plného voodoo, santeríe a satanismu a pokouší se zjistit totožnost dvou mladých obětí. Při rekonstrukci starého domu objeví jeden z řemeslníků sklep, o jehož existenci neměl nikdo ani ponětí. Pod zemí se skrývá děsivá sbírka – kuře bez hlavy, zvířecí kosti a kotle plné korálů, pírek a dalších rituálních předmětů. Doprostřed tajné svatyně kdosi umístil lebku dospívající dívky. Ve stejnou dobu si jiný muž vyjde k jezeru na procházku se psem. Na břehu nachází bezhlavé tělo dospívajícího chlapce. Kdy ty děti zemřely? A kde? Našlo to děvče smrt v tmavém sklepě, anebo tam někdo jen přinesl jeho lebku? Jak to, že je chlapcovo tělo tak dobře zachovalé? Pod vedením známého kazatele a politika začínají občané města Charlotte obviňovat uctívače ďábla a stoupence kultu wicca. Všichni volají po pomstě a hon na čarodějnice začíná. U vyšetřování případu samozřejmě nemůže chybět ani soudní antropoložka Temperance Brennanová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26317/dablovy-kosti-x0A-26317.jpg 4.2138

Temperance Brennanová (11.)

Devil Bones (2008)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

jan0504

Je to moja druhá kniha od Reichs a musím povedať, že ma príjemne prekvapila oproti prvej knihe o Tempe "Prijdu te zabít". Tu podľa mňa vidno spisovateľsky vyzretejší štýl, ktorý viac strhne a osloví čitateľa. Aj keď si stále neodpustí pre mňa niekedy zbytočné opisy štvrtí a miesť aj s ich históriou, ktorá čitateľa nie vždy musí zaujímať a nie je veľmi podstatná pre dej. Ale ináč super na dovolenkové čítanie :-) Temperence u mňa ešte stále žije. Dobre že som jej dal ešte šancu :-)

moudivlacek

Nikdy mě nepřestane udivovat, jak lidé odsoudí někoho jen proto, že je jiný, v jakémkoliv směru. Já vyznávám zásadu - když mi dotyčný ničím neubližuje a ani mé rodině a přátelům, ať je homosexuál nebo wiccan, je mi to jedno, on má stejné právo na život jako já.
Nesnáším někoho, kdo řekne, že on žije tak a ostatní musíte žít dle mě, jinak z vás udělám vyděděnce. A vlastně o tom je tento díl - o nenávisti a ovládání druhých a jejich předělání k obrazu svému.
Velice zajímavé čtení.

ivoiro
23.12.2017

Hodnotím zase stejně - skvělé. A okamžitě se vrhám na další díl z této série.

MarianP
11.09.2017

Diabolské kosti sú výbornou oddychovou detektívkou, ktorá má všetko, čo má dobrá detektívka mať. Hoci sa jedná o seriálovú predlohu, kniha je úplne o inom. Nájdeme v nej všetko : kosti, vraždu, stopy, pátranie, humor, históriu, nejakú tú záhadu, vraha a podobne. Záver nie je ako z akčného filmu a pátranie po stopách vraha je také komorné, uveriteľné a hoci autorka používa dosť odborných výrazov, nepripadalo mi to ako niečo neuveriteľné. Zaujal ma aj jej slovník a pomerne široký záber nadávok, ktoré sa mi do tohto formátu vcelku hodia. Autorka je očividne vypísaná a mám pocit, že tú knihu písala len tak počas pitia kávy....ale napriek tomu sa jedná o zaujímavé dielko a myslím, že nikto nebude ľutovať kúpu ani prečítanie....

Lu89
12.01.2016

Již druhá kniha od této autorky. Příběh určitě lepší, než u "Virusu", další knihy už ale vyhledávat nebudu.

minirock
28.11.2015

Tempe je sympaťačka a dělá co může, maká od rána do večera, hrabe se v lidských ostatcích, pomáhá policistům a k tomu řeší svůj milostný život. Knížku to ale nezachraňuje, je to naprosto průměrná detektivka bez napětí. Avizované praktiky voodoo jsou okrajová záležitost, snad jen kult wicca je tu docela dobře vysvětlený. Seriál Sběratelé kostí nesleduji, takže nemůžu porovnávat ale knihy Kathy Reichsové mě zatím nepřesvědčily i když nějakou ještě asi zkusím.

Aaron Lewis
01.11.2015

Tahle mě vůbec nebavila. Nenadchla mě zápletka plus chování některých zúčastněných bylo na můj vkus až moc afektované, no a už se to vezlo...

Jančislava
25.09.2015

Mě kniha moc nechytla. Možná jsem neměla náladu, nevím. Četla jsem jí dlouho a s přestávkama. Děj je vcelku dobrý, zápletka taky, ale asi mi to přišlo zbytečně rozvláčné. Rozhodně špatná není a proto dávám tři hvězdy.

Misa25
09.09.2015

Další skvělý a do poslední stránky napínavý příběh Tempe :DDD ta ženská je fakt neuvěřitelná, co vše dokáže přežít :))) jdu na další díl :DD

michimuller
15.01.2015

Okultismus, woodoo temné mystické téma knížky mě naprosto nadchlo. Skvělá procházka kultového šílenství. Strhující děj plný zvířecích kostí a korálků. Kolegyně čarodějka kultu wicca, člověk až žasne, kolik lidí se zabývá rozličným náboženstvím. Autorka mě přesvědčila, že přečíst její knížku není ztráta času. Spojitost Tempe s její seriálovou podobou je naprosto zbytečné zmiňovat, nebo rozebírat. Už platforma seriálu je určena pro jiný cílový okruh diváků, který by se jen těžce prokousával stránkama. Seriálová Tempe mi nevadí, ale ta knižní je více lidská a je mi rozhodně sympatičtější.

ovpana
23.12.2014

Zajímavé a napínavé čtení jako vždy, strhující děj .

Scharks
26.10.2014

Akční, napínavé a se strhujícím závěrem - skvělé čtení jako vždy :)

Zlodějka knih
24.08.2014

Miluju seriál Sběratelé kostí a ten mě přivedl k této knize. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak to šlo ráz na ráz. Jsem spokojená, že jsem si ji přečetla a vím, že po ní sáhnu ještě několikrát, protože Kathy Reichs píše náramně poutavé příběhy a Temprence je jiná a neobyčejná.

wikiniki
07.03.2014

Velmi napínavý a poutavý příběh. Kathy a Temperence mě opět nezklamaly.

studentice
16.11.2013

Pro mě byl tento dil neskutecne nudnym. Ztracela jsem se ve zmeti podezrelych a docetla jen pro to, ze jsem po ruce zrovna jinou knizku nemela...

Auditore
09.07.2013

Můj třetí přečtený román od Kathy Reichs a musím říct, že opět skvělý. Během tří hodin jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem zbývající 2/3 knihy, které mi zbývaly.

Chemiczka
02.02.2013

Výborná oddechová detektivka. Tentokrát s trochu mystickým námětem. U těchto knih mě většinou dost mrazí, zvlášť kdžy vím, že vycházejí ze skutečných případů (samozřejmě pouze námět). Pro milovníky detektivek, a soudních antropologů jasná volba. Mimochodem stále čekám kdy se Tempe konečně dá s Ryanem dohromady, a to natrvalo.

gilt
06.11.2012

Kdo má rád seriál Sběratelé kostí, bude zklamaný. Kniha je jiná. Nejde to spojovat. Ale přesto se čte dobře. Místy je dost nechutné popisování obětí atd. Rozhodně si u ní nedávejte sváču.

kelve
03.09.2012

Zajímavá kniha z detektivního prostředí. Rozsáhlé popisy jednotlivých postupu při vyšetřování. Příběh je také zajímavý a vtáhne Vás do děje.