Chyť mě

Chyť mě https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166294/mid_chyt-me-p1l-166294.jpg 4 479 159

D. D. Warrenová série

Seržantku D. D. Warrenovou z bostonského detektivního oddělení hned tak něco nepřekvapí, Charlene Rosalind Carter Grantová ji však dokonale zaskočí: prosbou o vyšetření své vlastní vraždy – Charlene je přesvědčena, že ji někdo usiluje o život. Dva roky po sobě zemřely dvě její nejlepší kamarádky – obě 21. ledna, obě rukou neznámého vraha. Blíží se další 21. leden a Charlene počítá hodiny do své smrti. Ale rozhodně se nevzdá bez boje... V D. D. však hlodá podezření: Je Charlene obětí, nebo pachatelkou dokonalých zločinů? A co ji spojuje s chladnokrevnými vraždami bostonských pedofilů, které vypadají, jako by si někdo vyřizoval účty? Lisa Gardnerová je autorkou 16 kriminálních románů (a 13 románů pro ženy). Její knihy vycházejí ve 30 zemích, počet prodaných výtisků (více než 22 milionů) a především nesporné kvality jejich napínavých příběhů ji rozhodně řadí ke světovým bestselleristům tohoto žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Catch Me , 2012

Klára2216
02.04.2018 4 z 5

Povedená kniha. Ze začátku mi trvalo celkem dlouho se začíst ale pak se to zlomilo a knihu jsem si užila.

veveronka
25.02.2018 4 z 5

výborné jako vždy

klokan.1905
09.02.2018 5 z 5

Chyť mě...
Mladá žena - Charlene Rosalind Carter Grantová je přesvědčena, že bude 21. ledna zavražděna... Její dvě nejlepší kamarádky zemřely rukou neznámého vraha - loni a předloni, obě 21. ledna... Znáte datum své smrti, co byste udělali?!
Detektiv D. D. Warrenová je požádána Charlene, aby vyšetřila její vraždu, ke které dojde 21. ledna... A 21. leden se neúprosně blíží... Do toho dochází v Bostonu k vraždám pedofilů...
Já jsem letos 21. ledna přežil... ;-)
Takže Chyť mě? Za mě určitě ano, výborný thriller!!!

Zlatovláska
04.02.2018 5 z 5

Moje druhá přečtená kniha od této autorky a již mám nakoupené další, které budu číst. Gardnerovou jsem zařadila mezi mé nejoblíbenější, neboť její knihy jsou absolutní top. Název titulu Chyť mě může být po jeho přečtení vyložen i tak, že pokud knihu začnete číst; obsah vás chytí a nepustí..., knihu nebudete chtít odkládat, dokud nedočtete. Vynikající a já se těším na další. Titul hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem, kteří ocení skvěle napsaná díla. :-)

kap66
02.01.2018 5 z 5

Konečně jsem si mohla říct: opravdu výborná detektivka! Jeden z mých nejlepších Silvestrů a Nových roků - byla jsem napnutá jako dlouho ne, četla jsem a četla. A zase jsem si uvědomila: tohle je přesně ta správná cesta pro ženy píšící detektivky: NE snažit se vyrovnat autorům - mužům v tom, vymyslet hnusnější způsob smrti a odpornějšího vraha. Ale ANO - využít to, co je nám ženám dáno: umět zaplést a rozplést citové a rodinné vztahy, vždyť tam se nabízí tolik motivů a situací. Do svědomí si při čtení sáhnou matky dcer - a jako důvod nemám na mysli samozřejmě Charleninu matku (to vás dostane zaručeně), ale matku hlavní vyšetřovatelky.
Prostě jednoznačně doporučuji! A pokud usoudíte, že to zas až taková bomba není, zkuste si ke čtení taky nalít skleničku (číst během Silvestra = víc odpouštět chyby). :-)

Mickey103
02.11.2017 5 z 5

Pěkně napsaná, napínavá.

hanča34
14.10.2017 4 z 5

Napínavé ano, hororové ano, chytí vás to - asi ne.

renefer
09.10.2017 3 z 5

No zas taková sláva to nebyla. Autorka hodně napověděla ze začátku, pak jen stačilo odhadovat, kdo že je ta "sestřička". Finální jednání hlavní hrdinky mi přišlo postavené na hlavu - sejme svého ochránce, aby se sama postavila vražedkyni. Takže ve finále nejlépe hodnotím vtipnou konverzaci novopečených rodičů.

zatylka
06.10.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla od této spisovatelky jako první a musím říci, že perfektní .Po přečtení jsem si koupila i další její knihy staršího vydání.Zatím jsem přečetla čtyři a musím říci,že mě ani jedna nezklamala. Vždy napínavý děj,promyšlená zápletka a trocha romantiky.Škoda,že nevyšli v češtině celé série,ale knihy se v pohodě dají číst i samostatně.Tato spisovatelka bude určitě stoupat v oblíbenosti.

TracyB
29.09.2017 5 z 5

Je mi záhadou, jak mi mohla uniknout taková Paní spisovatelka, jakou je Lisa Gardner. Excelentní, bravurní a úžasně napsaná kniha, která člověka nenechá vydechnout. Tak a teď pěkně popořadě, milá D.D.

Seiers
15.06.2017 5 z 5

Prostě světová špička.

BlankaTr
14.05.2017

Tato knížka byla naprosto úžasně a čtivě napsaná. Na každé stránce se něco dělo. Těším se na další díla této autorky. Doporučuji. Nálepku bestseller si skutečně zaslouží :) .

vyvodka
27.03.2017 4 z 5

Napínavé čtení zatraktivněné zajímavým tématem specifického duševního onemocnění (Münchhausenův syndrom v zastoupení). Prostě dobrá čtivá detektivka z poměrně překvapivým rozuzlením.

Majdule
16.03.2017 3 z 5

Tenhle thiller se mi vlastně ani moc nelíbil, ale přesto mě zasáhl. Na týrání dětí, které je v centru příběhu, jsem přecitlivělá, nedokážu zaujmout patřičný odstup, a proto se mi příběh četl mimořádně špatně. Osobně mě zaujalo (a je to čistě mateřský pohled), jak se vyšetřovatelka vypořádala s návratem do práce po 10 týdnech mateřské dovolené. Příběh je dobře napsaný a velmi obratně manipuluje s emocemi, přesto mi nedá než zopakovat svůj závěr: prostě se mi to nelíbilo.
70 %

Digi28
01.03.2017 2 z 5

nic moc

Calibra
13.02.2017 5 z 5

Pěkná zajímavá kniha, co chytne a nepustí. Charlene Rosalind Carter Grantová mi sympatická moc nebyla, ale i tak jsem ji fandila. Díky knize jsem se dozvěděla co je Münchhausenův syndrom v zastoupení, to mě velmi zaujalo.

Wargo
10.02.2017 5 z 5

V prvom rade by som poznamenal, že kniha nieje len pre ženské publikum. Som chlap, ktorý má rad detektívne thrilleri, a priznám sa, knihu som si kúpil kvôli jej pozitívnemu hodnoteniu. Skvelý príbeh, výborne zvládnutý záver s prekvapením v deji. Ak aj ostatné diela od autorky sú podobne kvalitné, sem s nimi !!!

Phewell
06.02.2017 5 z 5

Chytla mě moc :-)

MarianP
04.01.2017 5 z 5

Kniha Chyť ma je diametrálne odlišná ako "naše" európske detektívne krimi romány. Veľmi zaujímavé na knihe je to, že čitateľ má problém určiť, kto je vlastne hlavnou postavou knihy. Autorka sa zamerala na ženské pohlavie, čo v detektívnom žánri býva typické pre anglickú literatúru, kde sa častejšie stretávame s detektívkami. Kniha sa číta dobre, dej je prehľadný, bez nejakých zbytočných odbočiek a bez kvanta mien. Zápletka je až neobvykle zaujímavá, taká "americká" mierne pritiahnutá za vlasy, ale niečo podobné autorka ukázala už aj v knihe Milujem ťa viac. Záver knihy ponúka dostatočné vysvetlenie a nepustí čitateľa až do poslednej strany. Kniha je plná pátrania, úvah o živote pred smrťou, vystupujú v nej psychickí chorí ľudia – je pomerne uveriteľná aj keď niektoré scény sú ako vytrhnuté z amerického filmu. Kvôli výbornej zápletke dávam knihe plný počet! Verím, že o Lise Gardnerovej a seržantke D.D. budeme ešte počuť...teda čítať :). (Jednu z mála vecí, ktorú by som knihe vytkol je trochu malé a husté písmo a taká nijaká obálka

ArwenAragorn
30.12.2016 5 z 5

D.D. má mimino, někdo zabíjí pedofily a jedna nenápadná mladá žena jí oznámí, že ji za čtyři dny, 21. ledna někdo přijde zabít. Stejně jako byly 21.ledna před rokem a před dvěma lety zavražděné její dvě nejlepší kamarádky z dětství. Ta mladá žena si postupně vybavuje, že neměla zrovna lehké dětství, ale přesto nechce umřít. A dělá pro to všechno. Připravuje se na 21.leden jako na válku, odpočítává hodiny, ale čas se strašně krátí a ona nemá vůbec nikoho, kdo by jí pomohl, ani pomoc od nikoho neočekává.Stává se i podezřelou z vražd. Přiznám se, že v půlce knihy jsem už byla děsně napjatá, protože možností bylo spousta.Napínavá, strhující, drsná kniha. Lisa Gardner je umělkyně v oblasti thrilleru a přesvědčila mě o tom i tentokrát. Každý jednou musí zemřít. Buď statečný(á).....

Boston krimi

Lisa Gardner