Cyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplnění https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154572/bmid_cyklicka-zena-aneb-j-154572.jpg 4 187 48

Pokud vám byl menstruační cyklus doposud jen na obtíž a chtěly jste se ho zbavit, po přečtení knihy Mirandy Gray Cyklická žena radikálně změníte názor a začnete si svůj cyklus užívat. Každá ze čtyř fází cyklu nám totiž přináší neuvěřitelné dary, schopnosti a možnosti. Kniha nabízí 28denní plán, který vám umožní rozpoznat tyto schopnosti a dary ve vašem jedinečném menstruačním cyklu a začít vše efektivně využívat ve vašem zaměstnání, vašich vztazích a celkově ve vašem životě, abyste začaly dosahovat úspěchu a naplnění. Součástí 28denního plánu jsou praktické návody na každý jednotlivý den cyklu: Jaké jsou v tento den moje aktuální zesílené schopnosti? Co mi určitě půjde? Čemu se mám raději vyhnout? Kdy a jak nejlépe komunikovat s druhými? Jak můžu efektivněji dosahovat svých cílů? Jak můžu zvýšit svůj pocit vnitřní pohody? Mužům je určena 11. kapitola, která stručně popisuje jednotlivé fáze menstruačního cyklu a ukazuje, jak muži mohou k ženám v jednotlivých fázích přistupovat, aby dosáhli vzájemného porozumění a dokázali s nimi ve všech fázích jejich cyklů efektivně komunikovat a spolupracovat.... celý text

Pro ženy Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , Osule

Optimized Woman , 2011

MahtielNencon
21.02.2024 2 z 5

Na začiatok, ako funguje ženský cyklus dobré. Avšak myslím, že je to len pre zdravé ženy, ktoré nemajú so svojim cyklom problém. Takto by mal nejako vyzerať cyklus, ale nie je to pravidlo. Knihu brať ako doporučenie.

MalejTucnak
10.10.2023 3 z 5

Za mě poněkud zdlouhavé a poněkud nepraktické. Hlouběji jsem se seznámila s vlastním cyklem a respektuji, že mám občas více energie, někdy jsem víc společenská nebo více tvořivá, ale tvořit si na to měsíční plán mi přijde zbytečné.

petra.kosiky
25.04.2023 3 z 5

Ano, myšlenka objevná, nebo spíš dávno tušená ale přehlížená. Jen - jak to vše uvést v život? Nejpraktičtější mi přijde číst si nápady pro ten který den cyklu přímo v ten den, je tak nejlépe možné porovnat, jak moc odpovídají s aktuálními pocity a zkušenostmi. Budu muset vše ještě řádně promyslet a promýšlet...

Ashi
19.02.2023 3 z 5

Stačilo číst shrnutí.
Popravdě během četby jsem přemýšlela nad tím zdali kniha není svazující. Teď cyklus nesleduji a neřeším, co se kdy hodí dělat. Ano někdy mi něco jde víc a někdy míň.
Ale přišlo mi, že kdyby se začala knihou řídit, tak to bude jako horoskop "tenhle týden mi nepůjdou těžké úkoly, tak to nemůžu nic dělat".
Připadám si bez toho svobodnější.

Maki21
16.09.2022 4 z 5

Ráda si rozšiřuju obzory, a tahle kniha mě opět někam posunula. Bylo příjemné zjistit že je ok když jsem jednou za čas více unavená nebo někdy jindy zase více hyperaktivní. A nyní mě chápe i můj přítel a lépe se nám spolu žije.

bee88maja
29.10.2021 3 z 5

Pozorovat, co se děje, že není každý den ve mně ta samá "žena". Je to objevné, úsměvné. A také díky této knize i můj manžel lépe chápe, a orientuje se, proč a jaká jsem.

knihyKeMne
26.09.2021 4 z 5

Knihu jsem dlouho sháněla, ve všech knihovnách je na ni dlouhý pořadník. A taky jsem se těšila, jak si konečně porozumím.

Lehkým zklamáním bylo, že se autorka zaměřuje na optimalizaci výkonnosti ambiciózních žen ve vysokých pozicích. Zní to tak nějak americky (přestože je autorka britka), i ty příklady afirmací týkající se peněz.

Nicméně z knihy si lze odnést nosnou myšlenku cykličnosti ženy. Nejsem plánovací typ, takže autorčiny rady, na kdy si co plánovat, jdou mimo mě. A abych si každý den sledovala, na co je vhodná doba, to je pro mě spíš práce navíc. A trochu to smrdí filmem Jáchyme hoď ho do stroje :-)

Zaujalo mě, jaký projekt se na základě knihy v českém prostředí rozjel, i zaměření na to, aby nejen ženy porozuměly samy sobě, ale i aby jim dokázali porozumět muži.

Takže - něco na tom je, ale na toto já jsem moc líná. Jedno přečtení stačilo, na praktikování kašlu.

brunettlibrary
27.08.2021 1 z 5

Kniha má skvělou myšlenku, a tu že, ženy by měly být na svůj menstruační cyklus hrdé! Je to nádherný proces, který v sobě ukrývá víc než jsme si kdy mysleli. Souhlasím s tím, že v průběhu cyklu se hormony ženy mění a ona dle toho mění své vnitřní tužby. Já osobně zastávám myšlenku, kdy se snažím naslouchat svému tělu a dle něj se řídit. Nevím zda se storožnuji s autorčinou teorií, že se dá měsíc rozdělit do čtyř stádií, které se stále opakují… Kniha se mi četla hůř, stále opakovala ty samé fráze a myšlenky pořád dokola. Knize by neuškodilo ubrat 150 stran a jen vypíchnout to nejdůležitější. Na druhou stranu doporučuji si knížku přečíst, určitě si zde najdete alespoň jednu myšlenku, která vás nadchne.

luckomar
24.01.2021 4 z 5

Asi takto... Pokud bych zrovna nesledovala svůj cyklus jako detektiv vraha :-D, tak bych asi byla obohacena více. Každopádně pokud se žena o sebe zajímá, tak mnoho věcí z knihy už dávno cítí, ví a aplikuje. I tak mohu doporučit všem mladším dívkám a ženám, které buduji kariéru a potřebuji porozumět třeba jen svým náladám. Více méně to bylo to zásadní co mě na knize od začátku štvalo, že je postavena na cíli pomoci ženám zlepšit výkonnost pri budování kariéry. Ne všechny ženy po tomto ale touží.

Luluhappy
24.01.2021 3 z 5

Ze začátku se autorka opravdu hodně opakuje. A jak už někdo zmínil, vadil mi až příliš západní styl psaní, ale možná se s tím u knih tohoto typu počítá.
Myslím, že by kniha mohla být o hodně zkrácená. Je tam hodně dobrých myšlenek a jsem přesvědčená, že to sedí, ale například ten kalendář cyklicky a co dělat každý den.. nevím, jestli se tím někdo řídil, ale na mě je to opravdu už moc.

Lucieenka
20.01.2021 3 z 5

Kniha mě mile překvapila. Na mě možná až moc rozsáhlá, některé části knihy se stále opakovaly. Ale po dobu čtení jsem svůj měsíční cyklus sledovala a musím říct, že dost věcí z knihy opravdu sedí. A některými rady jsem se začala řídit a do mého života to přineslo více pochopení sebe sama a jak mé tělo funguje. Určitě doporučuji přečíst.

martinka.cz1
18.01.2021 4 z 5

Moc fajn kniha, která vysvětlí jednotlivé fáze cyklu. Knihu je lepší nejdřív přečíst kompletně celou a poté se vracet na pasáže dle probíhajícího cyklu.

CarolC
02.01.2021 5 z 5

Velmi nápomocná kniha, jak porozumět svému menstruačnímu cyklu. Spoustu věcí, o kterých se v knize píše jsem už dlouho cítila sama a snažila se ty pocity a nálady v sobě přeprat. Často jsem si něco vyčítala a nechápala, proč něco nejde, když to nedávno šlo. Kniha mi moc pomohla, ale druhou část je už poté lepší číst den po dni a ne tu knihu číst, jako klasickou běžnou knihu. Nesouhlasím se vším. Sama jsem si vybrala, co by mi mohlo vyhovovat, co mi je příjemné, a tak jsem si z toho vzala to, co jen sama potřebuji a uznávám za vhodné. Rozhodně mě nasměrovala, jak dál a na mnohé podala vysvětlení.

Kamcatak
24.12.2020 4 z 5

Velice důležité téma, nejen pro ženy. Jak je možné, že o tomto v dnešní době spousta dívek a žen stále neví? Kniha obsahuje naprosto zásadní informace o ženském cyklu.
Bohužel by se našla i spousta kritiky, ale nebudu to moc rozebírat, jelikož i přes všechna negativa a slabé stránky si každá žena může odnést to důležité pro sebe, stačí jen odfiltrovat, jakým tónem je kniha psána a že je psána především pro jeden určitý typ žen. To nevadí, ignorujte to a vemte si to důležité pro sebe! Já děkuji za otevření očí v tomto směru a těším se na další poznávání sama sebe.

ipkkk
23.11.2020 2 z 5

Kniha mě bohužel moc nezaujala. 90% obsahu knihy jsou jen nicneříkající, prázdné, rádoby motivační a hlavně stále se opakující plky. Přesto s myšlenkou cykličnosti souhlasím a věřím, že to takto máme, jen ta forma podání se mi nelíbila.

vercas945
19.11.2020 5 z 5

Knihu čtu něco přes měsíc, dočetla jsem až na konec, ale rozhodně neodkládám. Mně kniha hodně pomohla si dost věcí uvědomit, cítím se už teď taková srovnanější a spokojenější. A navedla mě směrem na další knihy, přednášky atd., které jsou pro mě hodně zajímavé.

Marfulka007
12.11.2020 3 z 5

Pravdou je, že jsem od knihy čekala možná něco trochu jiného. Každopádně jsem ale ráda, že se mi dostala do rukou. Určitě jsem si z ní vzala své a i kdyby to mělo být "jen" uvědomění si vlastní cykličnosti, tak je to za mě v pořádku. Myslím, že to není jedna z těch knih, které člověk přečte a tím to končí, určitě se k ní budu vracet. Na druhou stranu, že bych byla schopna ji využívat dennodenně a plánovat si přesně podle ní svůj život, tak to asi ne.

salamandrina
11.09.2020 3 z 5

Mě asi na téhle knize nejvíc vadí to, že to je nepodložený nějakými výzkumy, statistikami, vědou. Vlastně se spoustou věcí souhlasím, přijdou mi logické. Nicméně jak se v knize pořád opakuje (čímž se autorka tak trochu kryje, kdyby něco nesedělo...) každé tělo je jiné, každá žena to má jinak.
suma sumarum - jsou tam zajímavé věci k zamyšlení, ale jako bibli ženství bych to nebrala.

Verpax
11.08.2020 4 z 5

Zajimava kniha k opakovanemu pouziti. Ještě, ale pro mě bude dalsim krokem přečteni podobných knih na toto téma, abych pořádně pochopila aktivity v jednotlivých fazich. Trochu jsem se v tom ztrácela.

citronekodvedle
23.07.2020 5 z 5

Absolutní nutnost každé ženy, knížku jsem dočetla po 2 měsících a každý den si v ní listuji znovu a znovu. Určitě doporučuji pořídit domů jako svatý grál každé ženě.

ženy pro ženy menstruace

Miranda Gray
britská, 1964
2013  74%Cyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplnění
2011  82%Rudý měsíc
2018  45%Probuzení ženské energie: Cesta celosvětového požehnání lůna zpět k autentickému ženství
2019  60%Poselství pro ženskou duši: Ženská moudrost pro všechny fáze vašeh cyklu

Kniha Cyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplnění je v