Cyberpunk Znovuzrození

Cyberpunk Znovuzrození https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458870/bmid_cyberpunk-wUn-458870.jpg 4 121 32

Ve městě plném neonových světel, digitálních technologií a kamer na každém kroku je přece nemožné zavraždit tucet lidí a odejít od zločinu nepovšimnut. Nebo snad...? Mrakodrapy dosahují do nekonečných výšek, ulice jsou přeplněné lidmi, kriminalitě a nelegálnímu obchodu s drogami, zbraněmi, lidmi i daty se daří nadmíru. Pokud nejste gangster nebo mafián, v podstatě není o co stát. Vítejte v Zakázaném městě, území, kde jednotlivec nic neznamená a velké korporace a gangy jsou odpovědné za osud celku. Shey Scott – bývalý policista, který je kvůli vážné nemoci vyloučen ze služby, se snaží vypátrat Axel Stallerovou – sestru ženy, která za denního světla navzdory nejvyšším bezpečnostním opatřením a pečlivé kontrole, přímo pod čočkami kamer z neznámých důvodů zavraždila asi tucet lidí...... celý text

Literatura světová Sci-fi
Vydáno: , Fobos

Cyberpunk: Odrodzenie , 2020

Merlin_CZ
09.10.2021 5 z 5

Sice jsem čekal něco trošku jiného (nemyslím hru Cyberpunk 2077) ale i tak to bylo fajn a dobře se to četlo.
Kitty by se mi někdy vážně hodil :D

teer.h
04.10.2021 3 z 5

Na tuto knihu jsem se velice těšila, nicméně pro mě byla lehkým zklamáním. Musím říct, že sci-fi knihy asi nejsou nic pro mě. Já jsem měla problém se v knize lehce orientovat a kolikrát jsem nevěděla, co se vůbec děje. Nicméně i tak to byl skvělý námět, ale asi úplně né pro mě :) A ta obálka!

xmilek
30.09.2021 5 z 5

Všichni knihu srovnávají s hrou, ale tohle je opravdu jiný příběh a jiné postavy. Možná těch neonů tam nebylo tolik, ale příběh jako takový byl fajn. Těším se na případné pokračování, když už to skončilo šťastně. Tohle první setkání s autorem nebylo špatné ... a dostala mě obálka knihy, která ve tmě svítí (=.

Arkagas
29.08.2021 3 z 5

Při začátku čtení jsem byla rozporuplná, jelikož hru jako takovou neznám, ano, mám povědomí o čem zhruba je, co se tam děje atd, ale zarytý fanoušek ani hráč nejsem. Od knihy jsem očekávala přiblížení postav a kulis hry a to jsem dostala. Nevím na kolik se s hrou dá porovnávat, ale krimi linka zasazená do zakázaného města v cyber budoucnosti byla skvělá. Postavy sice nedostaly moc místa na svoje přiblížení, ale zmatená jsem nebyla a knížku jsem si užila. Čekala jsem něco nenáročného a svižného, s lehkým náznakem sci-fi, což jsem dostala.
Není to něco, co nutně potřebuju číst znovu, ale bylo to fajn.

MoireDeTardis
21.08.2021 3 z 5

Tahle knížka byla pro mě Cyberpunkovou premiérou. Hru jsem nehrála, nic extra jsem o tom nevěděla, ale i tak jsem to zkusila. Potěšila mě detektivní zápletka, tu bych nečekala. Malinko mě zklamalo, že ten cyberpunk svět tam nebyl až tak dobře vyobrazen. Styl autorova vyprávění pro mě byl malinko hůře čitelný a trvalo mi delší dobu než jsem se začetla. Nakonec to byl ale solidní výkon a není mi líto, že jsem si ji přečetla.

kure91
11.08.2021 3 z 5

Dočetl jsem včera a nějak moc nevím, co dodat. Knížka mi přišla jako oběd v průměrné restauraci, nasytí, ale nějaký dojem nezanechá. Možná jsem od knížky čekal víc, ale přišlo mi, že prostředí bylo celkem málo popsané, hlavní postavy též úplně nezaujaly podobně jako jejich motivace. Zlatá Praha City od Kotlety...

tomas1794
08.08.2021 4 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Předně se mi líbí už její obálka, na které jsou písmena vyvedena v reliéfu a fakt, že je vevnitř plakát. Naopak se mi nelíbí že na každé jedné stránce je jméno knihy i autora, oboje přeci vím, když knihu čtu :)

Ale k příběhu. Svět Cyberpunku mám rád a jeho vykreslení v knize se mi líbilo také. Příběh hezky plyne, začne rovnou akcí a ve stejném duchu pokračuje i dál. Nudit se určitě nebudete. Příběh má zároveň poměrně jasný, ačkoliv trošku otevřený konec. Knihu můžu jen doporučit.

RadimWiniarski
15.07.2021 2 z 5

(SPOILER) Spousta lidí si ještě do teď pamatuje ten obrovský hype, který byl před vydáním hry Cyberpunk 2077, a také následné obrovité zklamání a rozporuplné reakce, které jeden z nejočekávanějších herních titulů posledních let obdržel. Co se však nezdařilo na herním poli rozhodně neznamená, že se o úspěch nebudou lidé pokoušet v jiných odvětvích. Tématika kyberpunku teď prostě táhne, což jde vidět na spoustě nových seriálů, filmů, nebo v tomto případě knih s touto tématikou.
Kniha Cyberpunk - Znovuzrození tak měla už ze startu perfektně našlápnuto k tomu, stát se něčím, k čemu se budu po letech znovu vracet. Bohužel má očekávání byla už během prvních několika stránek naprosto zničena a po zbytek četby jsem si pokládal otázku, zdali opravdu čtu titul, pro který jsem si šel do knihkupectví, anebo jsem si omylem vzal scénář některého z dílů Kriminálky Las Vegas. Kniha absolutně zahodila nějakou detailnější charakteristiku postav, vykreslení města, případně toho jak to v daném městě funguje. Spoléhá na to, že nás hodí do zaběhnutých kolejí a my si nějakým zázračným způsobem dokážeme vycucat s prstů všechny zbývající informace, které by pro doplnění děje třeba nebyly úplně k zahození. Pár měsíců zpátky jsem si stěžoval na to, že u knihy Františka Kotlety Undergroud postrádám detailnější propracování charakterů a samotného města. V porovnání s Undergroudem působí však Cyberpunk jako jeho hodně chudý strejda, který o nějaký dobrý nápad zavadí jednou za uherský rok.
Jak už bylo řečeno, tak žánrově se kniha naprosto netrefila do toho, čím nejspíš chtěla být. Když už se jí povede alespoň na chvíli v daném žánru držet tak nám bohužel předkládá nápady, které už jsou lidem známé, a které jsou vykresleny daleko lépe v jiných projektech(systém J.A.R.V.I.S. z filmů s Iron Manem, případně systém STEM z filmu Upgrade).
Abych však nebyl jen negativní, tak kniha má i několik menších kladných stránek, díky kterým dle mého nepatří do úplného knižního odpadu. I přesto, že u postav nemáme žádnou pořádnou backstory, jakž takž zde dokáže fungovat chemie mezi nimi. Vyzdvihl bych hlavně chemii mezi postavou postaršího mazáka Scotta a mladíka Landona, který je v terénu poprvé. Mazák vs. Nováček je sice už několikrát ohrané klišé nejen v knihách, nicméně zde to funguje nenuceně a přesvědčivě.
Dále autor píše v hodně krátkých větách a kapitolách, díky čemuž má děj jakýsi akčnější náboj a spád a to i přesto, že se v knize v tu chvíli vlastně nic pořádně neděje.
Poslední věc, která však s příběhem nemá nic společného, je relativně pěkný plakát, který je součástí knihy.
V závěru tu sice máme několik poněkud vtipnějších momentů, kdy naši hrdinové mají takovou porci štěstí a náhody, že by si mohli klidně vsadit Sportku a bez problémů vyhrát, ale alespoň je uspokojivé, že nás tato cesta dovede k cíli, který dokáže být trochu uspokojivý a nezískáme tak pocit úplně ztraceného a vyhozeného času.
Ve výsledku tak jde o relativně akční, ale bohužel hodně tuctovou kriminálku, která se naprosto míjí žánrem, který si vytyčila, a u které po několika dnech nebudete tušit, o čem vlastně byla. 50%

DeedeezMarsu
12.07.2021 3 z 5

Nijak zvlášť originální, trochu vlakové čtivo, ale četlo se to dost dobře.

kokrokr
18.05.2021 3 z 5

Průměrné a nezáživné. Teprve poslední třetina knihy přidala na tempu a nenudila. Autorova „Achája” byla čtivá a zábavná a nejméně o level lepší. Pokud si chcete přečíst něco zajímavého v podobném stylu, berte raději Petra Hetešu.

mot33
09.05.2021 4 z 5

Mohlo to mít o pár stránek míň.Čím dál pokračoval příběh a spěl ke konci tak super gradace.

Steew
08.05.2021 4 z 5

Svižné, zábavné, docela chytré, žádné hard sci-fi. Tohle mě hodně bavilo. Docela bych si dokázal představit i další díly.

kyberpunk polská literatura sci-fi podle videohry, podle PC hry

Andrzej Ziemiański
polská, 1960