Cukor a bič

Cukor a bič https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405005/bmid_cukor-a-bic-Hbu-405005.jpg 3 544 544

Tri ženy zdieľajúce osud s jedným mužom – exmanželka, súčasná manželka a milenka – sa musia spojiť, aby vytvorili nečakanú koalíciu proti nebezpečnému manipulátorovi. Imogen túži len po pokojnom rozvode s Phillipom, s ktorým ju už okrem spoločného syna nič nespája. Keď jej však pohrozí, že ju oberie o dom, stresová situácia ju donúti spraviť čosi nemysliteľné. Niečo, čím dostane situáciu pod kontrolu. Chtiac-nechtiac sa do toho musí zapojiť aj Phillipova súčasná priateľka Naomi a exmanželka Rachel, ktoré spočiatku Imogeniným tvrdeniam o Phillipovej šialenosti neveria. Keď však začína ísť o život, je jasné, že jediná cesta vpred je pustiť sa do nebezpečnej hry o právo na lepšiu budúcnosť bez manželovho teroru a jeho zvrátených predstáv o láske. Cukor a bič je majstrovsky napísaný psychotriler s nečakanými zvratmi.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Lindeni

The Exes' Revenge , 2018

Knihomolka47
17.05.2019

Kniha je napsaná dobře, ale děj mě vůbec nezaujal. Postrádala jsem napětí a u této knihy se mi nestalo, že bych se od ní nemohla odtrhnout. Ba naopak jsem se do čtení musela nutit. Za ty peníze se dají pořídit mnohem lepší knihy.

soupik2012
12.05.2019 2 z 5

Zajímavé momenty z této knihy, bych pohodlně vměstnala na 100 stran. Zbytek? Zdlouhavé a nudné popisy, často nelogických kroků a myšlenek. To co je největším průšvihem této knihy je fakt, že je děj zcela předvídatelný a tak kniha postrádá veškeré napětí. S audioknihou se velice dobře popasovala paní Kateřina Horáčková Mendlová.

Lucka.79
11.05.2019 2 z 5

Tak tohle mě tedy vůbec nebavilo ...

Bramhr
09.05.2019 2 z 5

Trochu jako nastavováná kase, možná moje vina... že jsem o této tematice teď četla často..
Líbila se mi obálka...nakonec ale hodnotím nic moc.. nepřekvapila ..nezakiusla mně. Skoda

a.k
09.05.2019 2 z 5

Jediná pozitiva knihy spatřuji v úvodu, který je napsaný opravdu moc dobře. Zbytek příběhu bohužel… velmi průměrná oddychovka. Nebavilo mě to.

greetchen
07.05.2019 3 z 5

Zajímavá zápletka i gradování knihy, škoda, že někdy autorka až moc tlačí na pilu a žene děj do nelogičnosti, vadily mi také příliš průhledné náznaky toho, že se něco stane. Jako by byla sama natěšené, jaké překvapení si na hrdiny a čtenáře vymyslela, až ho sama přehnaným naťukáváním prozradí ještě několik stránek či odstavců před tím, než k němu vůbec dojde.

Laza27
05.05.2019 1 z 5

Úplně zbytečná kniha. Na začátku to vypadalo, že bude čtivá, ale pak se z toho vyklubal naprosto plytký příběh, napsaný stylem, který by zvládl každý druhý. Rozhodně nedoporučuji. Je spousty lepších knih.

Ajina76
04.05.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla poměrně rychle. Ze začátku se mi zdálo, že bude čtivá, ale děj potom trochu upadal. Na druhé straně mě něco stále táhlo se ke knize vracet. Za mě průměr. Některé situace byly dost přitažené za vlasy.

85098211
03.05.2019 4 z 5

Ale jo, nebylo to špatné. Poměrně dobře napsané a relativně čtivé. Je tam však spousta popisů, hlavně násilí a týrání, které najdeme i v dalších knihách. Autoři si stále jakoby vybírají stejná, nebo aspoň hodně podobná témata - a to je i tento případ. Na druhou stranu v příběhu najdeme i něco nového a originálního, co tady ještě nebylo. Kniha se mi občas zdála nereálná, některé situace nepravděpodobné a konec lehce přitažený za vlasy. Ale protože jinak je napsaná opravdu poutavě a taky má šťávu, dávám čtyři hvězdičky ;-).

Blaufik
28.04.2019 4 z 5

Náš manžel je opravdu čtivým psychologickým trhillerem, který se však liší a to hlavně díky situacím, které jsou opravdu hodně přitažené za vlasy. Černý humor, který nás celou knihou provází, by pro někoho mohl působit nemístně, no já jsem se docela dobře bavila.

Zběsilá jízda, která se rozjede poté, co se všechny Phillipovy ženy spiknou je opravdu bláznivinou, kterou si prostě musíte užít.
Pomyslné body autorce srážím za ten pohřeb hned na první straně, což podle mě nebyla dobrá volba. Nicméně jinak jsem byla opravdu spokojená a jsem zvědavá, s čím autorka přijde příště.

DeeKrakova
26.04.2019 3 z 5

Upřímně - četla jsem už leší knížky, zápletka dost neuvěřitelná a vyprávěno velmi dobře.

Romžiry
26.04.2019 3 z 5

Svižné, čtivé, ale rozhodně to není thriller. Příjemné čtení v deštivém víkendu.

Malinali
24.04.2019 5 z 5

Napínavé, četla jsem jedním dechem. Nemohla odtrhnout. Knihu jsem si vybrala jako oddychovku od historických knih, a mohu doporučit dál.

xena2711
17.04.2019 4 z 5

Pěkná, napínavá kniha. Svižné tempo, přečtena za dva večery. Doporučuji.

martinkaLLL
16.04.2019 5 z 5

Myslela jsem, že mám v ruce oddechovou knížku a ono ejhle bylo to napínavé jak kšandy. Nemohla jsem se odtrhnout a chtěla jsem jen číst a číst a zjistit jak to bude pokračovat. Rozhodně doporučuji.

Ajuszka
16.04.2019 5 z 5

Vzhledem k recenzim spisovatelů,jejichž knihy se mi moc nelíbily,na zadní straně knihy,jsem k ní byla docela skeptická.A tady přichází ono ,,Nesuď knihu podle obalu".Díky bohu,že kniha začínala pohřbem toho grázla,jinak bych si myslela,že na něj snad nedojde.Luxusní napínavý příběh,hon kočky(koček) na myš. Co víc říct,snad jen Karma je zdarma kámo.

zdehan
14.04.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila dobře se četla.

ivousekk
10.04.2019 1 z 5

Hrozná nuda. Toto není thriller ani náhodou. Přelouskala jsem třetinu knihy a nic. Žádné napětí, akce, za to spousta myšlenek hlavní postavy a vzpomínek, které pro děj byly naprosto zbytečné. Po 100 stránkách odloženo a jdu si najít něco, co opravdu je thriller.

Medovnice
09.04.2019

Začátek zajímavý, ale pak postupně ztrácí tempo. Ale čte se dobře.

kanitsuj
09.04.2019 2 z 5

Knížka mne zaujala velmi slibným začátkem ve stylu "Černých vdov", bohužel příběh ztratil příliš brzy na své zajímavosti a sklouzl do naprosté průměrnosti. Téma je už tisíckrát ohrané a toto zpracování nepřináší vůbec nic nového nebo nečekaného. Děj také trochu vázne a četba není skoro vůbec napínavá. Zavírám také obě oči před nelogickou výstavbou scén /požár, scéna u lavičky apod./, kdy hlavní hrdinka jednala s naivitou sobě vlastní zcela nelogicky a absurdně. Škoda pěkného nápadu.