Čudná planéta

Čudná planéta https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479448/bmid_cudna-planeta-apC-479448.jpg 4 150 150

Komiksová senzácia roka 2019 - celkom nový pohľad na svet v zmenenej perspektíve. Objavujte spolu so zvláštnymi bytosťami RADOSŤ, SMÚTOK, NÁPOJE, TVORY, PRÍRODU VONKU, PRÍRODU VNÚTRI. Všetci sa považujeme za normálnych. Ale čo je normálne? Podľa autora komiksu Čudná planéta ľudia až takí normálni nie sú. Výsledkom je nekompromisná pravda o nezmyselnosti ľudského správania, ale predovšetkým neuveriteľne zábavné čítanie. Nathan W. Pyle sa inšpiroval svetom, ktorý všetci dobre poznáme, a obrátil ho hore nohami. Tak vniesol do každodenného života zaujímavú perspektívu. Na zdôraznenie situácie často použil technický jazyk počítačových expertov a vďaka tomu sú obyčajné denné činnosti a rozhovory odrazu nápadne citlivé a absurdné. Pri pohľade cez túto šošovku vyzerajú rituály ľudstva úplne nezmyselné a zároveň nesmierne ľudské. Pylov jemný a očarujúci humor prebúdza v každom čitateľovi sebareflexiu, aby dokázal zvážiť dôsledky svojho správania pre nás pozemšťanov. Kniha vznikla pôvodne ako populárny fenomenálny komiks, ktorý autor uverejnil na svojom Instagrame. Čudná planéta má „generačný potenciál“, je teda určená všetkým vekovým kategóriám.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Strange planet , 2019

DK197
07.10.2021 3 z 5

KNIHA: Tohle dílo je tak trefné, až to občas není vtipné. Spíš to může vyvolat jiné emoce. Ale návštěva očního, oslava narozenin, či muž, co ženě nese kytky, mě pobavilo neskutečně. A překlad slov je boží, kresby milé.

BariEli
03.10.2021 1 z 5

No tak splněné téma čtenářské výzvy a jdu rychle od toho. Naprosto ztracený čas.

lenkaabooks
25.08.2021 3 z 5

Instagramu neholduji, takže jsem vůbec netušila co si to dcera přinesla z knihovny. Ale jsem prostě ženská zvědavá :-) Je to takový úsměvný komiks, jak jsme my lidé viděni jinými bytostmi. Některé hlášky mě fakt bavily - Tvá tvář je dysfunkční, Zobrazení v nízkém rozlišení, Rostlinná tekutina, částečně strávená hmyzem a poté ukradená, atd.

Ellinek
01.08.2021 5 z 5

Ach bože, tohle bylo tak neskutečně boží. :D Je to přesně ten zvláštní typ humoru, který v naší rodině prostě jede, zamilovali jsme si podobné hlášky už z filmu Dožeň co se dá aneb chodící mužský reprodukční orgán se schopností mluvit lidskou řečí. :D A tohle bylo přesně ono! Úmrtní válec, rostliny ve fázi umírání zmrzačené, hydratační válec a zobrazení v nízkém rozlišení...umírám z toho a miluju to. :D Nakonec si to asi stejně koupím, abych to mohla všem ukazovat a ostatní si klepali na čelo, co mi na tom přijde vtipného. :D

kurama45
25.07.2021 5 z 5

Kúpila som si to s tým, že to bude milé a vtipné. Moje očakávania to splnilo, ba až prekonalo.
Odteraz doma nemáme vázu, ale valec smrti, čaj je upokojujúca tekutina a muži si neviažu kravatu, ale zdrap vážnosti.
Po prečítaní som si povedala, že keď je to také skvelé, požičiam to aj ďalším divným pozemšťanom. A tu som narazila na vážny problém. Zjavne som divný pozemšťan iba ja… Ostatní sa tak maximálne pousmiali. Vraj im to nepripadá vôbec vtipné. Ešte by som pochopila, keby som im nútila nejakú šialenú japonskú komédiu, ale toto? Vážne? Normálne strácam dôveru v ľudstvo. Malý princ by z nich teda nebol vôbec nadšený. Stratili všetku hravú detskosť. Alebo si to všetko iba namýšľam, aby som ospravedlnila svoju zvláštnosť :D.

onyx84
13.07.2021 1 z 5

Možná kdyby mi bylo o 35 let méně...nějak nevím, čemu jsem se měl smát...za mě úplně zbytečná "kniha"...

klarenzi
25.05.2021 4 z 5

Tohle je tak moc vtipný
Je to hodně specifický a suchý humor, takže to nesedne každému, ale já jsem z toho nadšená a řechtám se fakt nahlas️ @knihodura

Eillen
16.05.2021 5 z 5

Bála jsem se, jak se podaří přeložit můj oblíbený komiks. A bála jsem se zbytečně.

jjanca
27.04.2021 5 z 5

Ja myslím, že kniha splnila, čo splniť mala. Dostala som presne to, čo som očakávala. Pobavila som sa, oddýchla som si a zistila, že my, ľudia, občas robíme fakt smiešne veci :)

LilianaFalcon
09.04.2021 3 z 5

Úsměvné, ale asi jsem měla velká očekávání. Ze života knihomolky se mi líbilo víc.

jeani001
25.03.2021 5 z 5

Mega roztomilý a vtipný komiks!

DOPORUČUJU!

klarenzi
23.03.2021 4 z 5

Tohle je tak moc vtipný!
Je to hodně specifický a suchý humor, takže to nesedne každému, ale já jsem z toho nadšená a řechtám se fakt nahlas☺️

Sabča92
17.03.2021 5 z 5

Divná planeta je komiksem, který ukazuje na různé momenty v životech mimozemských tvorů. Jejich reakce na fotbal, pejska nebo kočku či dokonce na nalakované nehty mě nepřestávaly fascinovat a bavit. Životodárná tekutina neboli krev je ale pouhým začátkem úsměvných pojmenování věcí a pocitů, které prožíváme dnes a denně. Jednotlivé obrázky jsou nakresleny zcela jednoduše, protože nepotřebují nijaký hlubší detail. Tahle kniha i tak zapůsobí na každého svého čtenáře, neboť svou miloučkou formou to snad ani jinak nejde. Jestli nějaká komiksová záležitost dokáže spravit náladu, pak je to stoprocentně Divná planeta.

Nehorazna
16.03.2021 4 z 5

Můj tříletý syn tuhle knížku zbožňuje a chechtá se u ní jako blázen, za mě to až taková pecka není podle recenzí, kterými jsě se až moc navnadila...

klaraj093
10.03.2021 3 z 5

Vtipný lehký komiks.. Takové velmi oddechové čtení na hodinku..

Fortuna7
08.03.2021 4 z 5

Vtipné oddechové čtení.
Divná planeta je hezký komiks od kterého jsem čekala hodně. Bohužel jsem toho zase tolik nedostala. Kniha neurazí, ale ani z ní nejsem tak moc odvařená...

KubaHanzelin
08.03.2021 2 z 5

Ze začátku vtipné, ale brzy se narážky opakují a začíná to být nuda, kterou dočtete, protože když už ji máte v ruce tak to prostě dočtete..

LištičkaMay
04.03.2021 5 z 5

Mile a originálně zpracovaný komiks, který pobaví a člověk se v nejedné situaci určitě pozná. Pojetí toho, jak nás mohou vidět mimozemské bytosti nás mohou přimět k zamyšlení a připomenutí toho, že každý máme svůj úhel pohledu.

MamaKnihomolka
03.03.2021 4 z 5

Tak originální komiks s myšlenkou, která nám ukazuje jak by viděli pro nás všední věci a aktivity tvorové mimo naší Zemi.
Rozhovory mimozemšťanů nad úplně obyčejnými věcmi jsou roztomilé a úsměvné zároveň. Moc se mi líbili i jiné názvy klasických věcí, jako třeba výživových sejf, nášlapná textýlie, osobní tlumič hvězdy a hydratační válec.
Prostě skvělá odpočinková aktivita na odpočinkové desce s horkou ptačí tekutinou.

JP
02.03.2021 4 z 5

'Strange Planet' nenabízí ani tak humor, jako spíš zrcadlo globální úrovně. Někdy si strip musíte přečíst dvakrát, aby vám došlo, o čem je. Ale definitivně se mi líbí využít platformu k jinému účelu, než vypointovanému gagu (z těch nevinných se historicky postupně přešlo více k černému, až cynickému humoru - tady jde ovšem možná čistě o můj osobní výběr), ale 'clueless' bytosti v této knize se snaží pochopit zvyklosti této planety a jejich nezaujatý postoj tomu dodává správné koření ve znovuobjevování některých sociologických šablon, které používáme... je to k zamyšlení víc, než by člověk od něčeho podobného čekal. Nejsem z toho až tolik na větvi, ale na druhou stranu, přečetl jsem to s upřímným zaujetím.