Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342358/ctyri-dohody-kniha-moudrosti-staryc-iel-342358.jpg 4 2877 2877

Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

jengibre
09.05.2018 3 z 5

Podle mého názoru poněkud přeceňovaná kniha. Zásady, které autor popisuje, jsou bezpochyby moudré a pokud se jimi člověk řídí, jsou pro jeho život nesmírným přínosem, avšak daly by se shrnout na mnohem menším prostoru, než na téměř dvou stech stránkách. Jednotlivé kapitoly jsou uměle natažené a myšlenky se zbytečně omílají dokola.

Barulinkas
06.05.2018 2 z 5

Na doporučení jsem si ji přečetla a jsem bohužel zklamaná. Zbytečně zdlouhavé, vše se několikrát zopakuje. Stačí si přečíst všechny čtyři dohody, které jsou popsané na obálce a nemusíte číst knihu. Čekala jsem víc, mám ráda tuhle tématiku, možná by měla kniha větší smysl, kdyby si ji všichni přečetli. Pro jednotlivce jsou tyto čtyři dohody velmi těžké na dodržení... hlavně v dnešní době.

ikorka
02.05.2018 5 z 5

PAPÍÍÍRY! DĚLÁME PAPÍÍÍÍRY :-D.

julika
25.04.2018

Čtyři dohody... Na doporučení své bláznivé, srdečné kamarádky s rudými vlasy. :-)
Ráda bych si vzala všechny čtyři dohody k srdci a žila podle nich, protože opravdu věřím, že mohou dopomoci ke snadnějšímu a šťastnějšímu životu.
Po přečtení jsem si řekla, že je začnu používat. Bohužel jsem zjistila, že pokud budu chtít pracovat ve zdravotnictví, nikdy je nebudu moci plně aplikovat...Nebrat osobně neoprávněné výtky pacientů a nemoci se bránit? Už jen za tohle ve mě roste tmavé semínko... Nevytvářet domněnky, to jde těžko, když se na vás někdo dívá s nedůvěrou. Dělat vše jak nejlépe dovedu? Vždyť i ti pacienti to vědí často lépe jak co dělat. A nehřešit slovem.. Jde to těžko, ale nechci se o tu cizí zlobu dělit. Jen doufám, že tito lidé třeba zjistí, že sestry - žákyňky na ten pokoj přišly s dobrým úmyslem a možná, že i ten bude brzy pryč.

P-Verca
24.04.2018 4 z 5

O knize jsem slyšela již několikrát. V době než jsem přečetla tuto knížku, mému osobnímu rozvoji vládli Louise Hay a Pierre Franckh. Říkala jsem si, že to bude nějaké znamení, když se mi tato knížka neustále vnucuje. Koupila jsem si ji. Z tohoto díla jsem byla poněkud v šoku, jelikož je jiná než tvorba, kterou jsem doposud četla. Pravdou je, že se mi četla hůře na mě byla trošku složitěji psaná. Ale později jsem přišla na to, že jde jen o to přijít na chuť stylu sdělení jaký Don Miguel Ruiz má. Ale rozhodně mi čtyři dohody předali hodně a pokud je dokážeme dodržovat, věřím, že můžeme v sobě najít svůj skrytý potenciál.

lakyh
24.04.2018 4 z 5

Věřím tomu, že je možné dělat věci podle 4 dohod, jednotlivec to může dokázat, ale lidstvo a společnost nikoli, ten kolotoč stresu, předsudků a negativní energie tu bude vždycky. Ale to by nemuselo vadit pokud by člověk dokázal být šťastný...

citronekodvedle
23.04.2018 5 z 5

tato kniha by pro každého měla být základní biblí života

Bar16
11.04.2018 3 z 5

Tři hvězdy dávám proto, že některé odstavce byly až moc dlouhé a nezáživné... Ale téma velmi zajímavé, místy hodně poučné.

Tereza.K91
11.04.2018 3 z 5

Nevím proč, sle čekala jsem od knihy trošku víc. Asi proto, že to je takový hit. Určitě se ještě kouknu na Duška, třeba mě to víc nadchne. :)

InExTrEmO
30.03.2018 4 z 5

Ještě bych tedy rád zmínil a vyzdvihl účast pana Duška na audio verzi knihy. Je vidět, že je to člověk co do toho jde srdcem, něco v tom vidí a umí to podat. To hodně zvyšuje hodnotu knihy. I další jeho aktivity o tom vypovídají.

InExTrEmO
30.03.2018 4 z 5

Není to špatné čtení, nicméně knihu bych označil spíše jako takovou "new-age" kuchařku. Je tam spousta informací jak máte věci dělat aby se stalo to a tohle, ale trochu mi chybí vysvětlení podstaty těchto jevů a prostě to jak věci fungují.

romi94
27.03.2018 1 z 5

Asi jsem očekávala něco víc.

niky.p
27.03.2018 4 z 5

O knize jsem se doslechla náhodou, tudíž při zavítání do knihkupectví jsme se vydala rovnou do oddělení esoteriky a jednu takovou ukořistila. Neměla jsem od knížky nijak velké očekávání. Mile mě překvapila, za mě je tato kniha opravdu velmi poučná a svým způsobem velice zajímavě popisuje obecně všechny zmiňované dohody. Doporučuji, alespoň jednou si přečíst!

Ivanule
20.03.2018 5 z 5

Poučná kniha,kterou by si určitě měl každý přečíst a zamyslet se taky nad tím:)Určitě to není kniha jen na jedno přečtení

JessieKKI
21.02.2018 4 z 5

Chápu, že kniha není pro všechny, ale všichni by si ji měli přečíst. Všechno v ní dává smysl a stojí za to si přečíst třeba i jen jednu kapitolu. Ten kdo chce si z ní něco vezme a určitě není na škodu si ji pořídit.

inmax
12.02.2018 5 z 5

S odstupem času dávám plný počet. Přečetl sem už dost duševních knih o osobním rozvoji a ve Čtyřech dohodách je opravdu řečeno to nejdůležitější, přitom tak pochopitelně. Tato kniha je opravdu základ.

YA-girl
02.02.2018 5 z 5

Moudré, pravdivé, osvobozující. Nádherné. Kniha popisuje čtyři staré moudrosti, čtyři "myšlenky", které jsou jednoduché, ale přitom silné; které dokážou velice snadno změnit náš život. Při prvním čtení se možná občas nezdá všechno tak jasně pochopitelné, ale při druhém přečtení je vše srozumitelnější a zapadá to do sebe. A při třetím a nebo možná pátém čtení (kdo to má počítat ;)) zjistíte, že se vám tyto "Dohody" pomalu, ale jistě dostaly pod kůži a že se jimi vlastně už řídíte... :-)

Pavlinek
30.01.2018 5 z 5

Skvělé! Dala bych to jako povinnou četbu!

E_Lan
25.01.2018 4 z 5

Poučná esoterická kniha, která v některých oblastech inspiruje, někde pobaví a má-li člověk na ní náladu, tak ho určitě i ovlivní. Není to mé první setkání s "toltéky", ale určitě nejlepší. Navíc čtená verze panem Duškem je ještě umocněná jeho fantastickým procítěným přednesem.

Vlk.kh
01.01.2018 odpad!

Líbí se mi divadelní představení Jaroslava Duška inspirované touto knížkou a jak o ní neustále všude mluvil, rozhodl jsem se jí přečíst. Někdo v tom asi něco hlubokého a duchovního najde, ale já rozhodně ne. Je to škvár a když se slušně prodával, tak autor začal frkat další duchovní rádce, jak na běžícím páse.