Čtení o vepříkovi a kůzleti

Čtení o vepříkovi a kůzleti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130013/cteni-o-veprikovi-a-kuzleti-130013.jpg 4 25 7

Janizoun
18.09.2023 5 z 5

Nádherné pohádkové příběhy, které se líbí nejen mně, ale i dnešní generaci dětí. "Čtení o vepříkovi a kůzleti" je u nás velmi oblíbená knížka a rádi se k ní často vracíme. Nejvíce se dětem líbí "Jak dobývali pařezy" a "Jak spolu pletli svetr". Knížka se hodí i jako první čtení pro začínající čtenáře, má větší písmena a dobře se čte.

Vosy! Celý roj! Hrnou se z díry pod pařezem. Bzučí a zlobí se a krouží a ... "Mankote, jejínku!" vykřikli vepřík s kůzletem.
Pak utíkali. Kůzle hodně, vepřík víc a potom oba dohromady moc a moc. Přes paseku, lesem, po mezi, pěšinou, silnicí domů upalují vepřík s kůzletem. Za nimi se ženou vosy: "Bzum, bzum, bzum!" Už je dohánějí! Už je budou mít! Už si brousí žihadla!
V tom tu rybníček... A vepřík do něj po hlavě. Kůzle za ním po ocásku! A vosy... Ba ne, ty tam za nimi nešly. Vosy se vody náramně bojí.

Hakate
03.09.2022 4 z 5

Další z krásných pohádek.

Atlantis
15.05.2020 3 z 5

V dnešní době už trochu archaické čtení, malé děti si tuto knihu určitě nepřečtou. Příběhy mají občas lehce temný nádech, který se už dnes moc nevidí.

veronie
20.12.2015 5 z 5

Milé vyprávění o soužití vepříka a kůzlete. Krásně a vtipně napsáno..

Ancaf53
04.03.2013 5 z 5

Zamilovaná kniha mého dětství. dodnes jí mám v knihovně a odmítám založit k ostatním dětským knížkám. Krásná práce od pana Čtvrtka o přátelství dvou naprosto odlišných bytostí :-)

WEIL
18.08.2011 3 z 5

Dobří kamarádi, i když nesourodá dvojice, ale když se chce, tak kamarádi mohou být i rozličná zvířátka.

Addie
01.04.2011 4 z 5

Čtení o vepříkovi a kůzleti bylo jedním slovem úsměvné.